Tencent, ‘kıyaslama’ VR ürünleri geliştirmek için XR birimini başlattı


Çin teknoloji devinin oyun kolu Interactive Entertainment Group’un (IEG) kıdemli başkan yardımcısı Steven Ma’ya atıfta bulunarak Salı günü yerel basında çıkan haberlere göre Tencent, genişletilmiş bir gerçeklik (XR) bölümü başlattı.

İlgili makaleye bakın: Tencent, patent başvurusunda metaverse sanal konserleri hakkında bilgi veriyor

Hızlı gerçekler

  • Ma, Tencent’in önümüzdeki dört ila beş yıl içinde yazılım, oyun içeriği, işletim sistemleri, yazılım geliştirme kitleri ve donanım denemeleri de dahil olmak üzere sanal gerçeklik (VR) deneyimleri için “kıyaslama” ürünleri geliştireceğini söyledi.
  • Tarafından alıntılanan anonim kaynaklara göre, birimin 300 kişilik bir departmana genişlemesi bekleniyor Reuters.
  • Tencent’in XR bölümü, IEG’nin oyun geliştiricisi tarafından yönetilecek SONRAKİ Stüdyolargibi ticari olmayan oyunlarıyla tanınan,Nişan Şaman” ve “ölüm geliyor”Çin oyun medyası Jinghe Mayıs ayında bildirildi.
  • Alibaba, ByteDance, Baidu ve NetEase gibi Çinli teknoloji devleri, VR, artırılmış gerçeklik veya kendi metaverse platformlarını başlatma gibi ilgili girişimler yoluyla metaverse’i fethetmek için yarışıyor.

İlgili makaleye bakın: Alibaba, AR gözlük firması Nreal’a 60 milyon dolarlık metaverse bahsi yaptıKaynak : https://forkast.news/headlines/tencent-xr-unit-benchmark-vr-product/

Yorum yapın