Temel ev ofis tüyoları: Çalışma alanınızı yükseltmek için ihtiyacınız olan 8 şey


Temel ev ofis tüyoları: Çalışma alanınızı yükseltmek için ihtiyacınız olan 8 şey

Aurich Lawson | Getty Resimleri

Ev ofisleri son birkaç yılda çok fazla ilgi gördü. Pandeminin başlangıcında dünyanın her yerindeki ofisler kapandığında, başarılı bir şekilde çalışmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm araç ve teknolojilerle tutarlı, konforlu bir çalışma alanına sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz hatırladık. Ama sırada ne var?

Pandemi sırasında aceleyle ev ofisinizi oluşturduysanız, gözden kaçırdığınız (veya stokta bulamadığınız) bazı lüksler olabilir. Bazen uzaktan çalıştığınız ve bazen bir ofise gittiğiniz hibrit çalışmaya geçtiyseniz, bazı ev ofis yükseltmeleri, nereden çalışıyor olursanız olun her zaman üretken olmanıza yardımcı olabilir. Bu arada, uzun süredir devam eden ev ofisleri, gelişen ihtiyaçlarınıza ayak uydurmak için bazı yeni tüyoları hak ediyor.

Ev ofisinde bir sonraki seviyeye mezun olmaya hazırsanız, çalışma alanınızı yükseltmek için önerdiğimiz bu sekiz teknoloji parçasına bir göz atın. Bugün belirli ürünlerden ziyade genel fikirlere odaklanıyoruz.

kendi yönlendiricin

Sahip olabilecekken neden kiralayasınız?
büyüt / Sahip olabilecekken neden kiralayasınız?

Kiralamaya veya sahip olmaya karar vermek genellikle karmaşık bir karardır, ancak ev yönlendiriciniz söz konusu olduğunda daha kolaydır. Kalıcı bir ev ofisiniz varsa, kendi yönlendiricinizi satın almanız mantıklıdır. Uzun vadede paradan tasarruf edeceksiniz ve İnternet servis sağlayıcınıza ödünç almak için aylık ücret ödemek yerine donanıma sahip olacaksınız. Bununla birlikte, kendinizinkini satın almak, donanım sorunlarına yardımcı olması için artık ISS’nize güvenemeyeceğiniz anlamına gelir.

Kendi Wi-Fi yönlendiricinize yatırım yaptığınızda, elde ettiğiniz özelliklerin kontrolünü elinize alırsınız. Bilgisayarları, akıllı telefonları, tabletleri, akıllı ampulleri ve evinizin Wi-Fi ağına bağlanan diğer her şeyi desteklemek için maksimum hızlarınızı ve bant genişliğini destekleyen bir yönlendirici edindiğinizden emin olun.

Çok sayıda üyesi olan yüksek düzeyde bağlantılı bir akıllı ev, ölü bölgeleri olan büyük bir ev veya çok sayıda yüksek çözünürlüklü oyun canlı yayını yapan bir bilgisayar gibi daha zorlu bir kullanım durumunuz varsa, bazı gelişmiş özellikleri isteyebilirsiniz. temel bir yönlendirici/Wi-Fi birleşik aygıtında görmez. Örneğin bir ağ sistemi, kapsama alanının geniş bir alana yayılmasına yardımcı olur. Gerçekten güçlü Wi-Fi kurulumlarına dalmak istiyorsanız, daha karmaşık kurumsal-lite Wi-Fi kurulumları da vardır.

Her yerden erişebileceğiniz ağ tabanlı depolama

Ağır hizmet tipi depolama ihtiyaçları için erişilebilirlik, kontrol ve veri yedekleme için bir NAS cihazı düşünün.
büyüt / Ağır hizmet tipi depolama ihtiyaçları için erişilebilirlik, kontrol ve veri yedekleme için bir NAS cihazı düşünün.

Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama hizmetleri kullanışlıdır, ancak depolama sınırları, abonelik ücretleri ve verilerinizi veya lisans sağlamak üçüncü bir tarafa.

Uzaktan erişimi destekleyen ağa bağlı bir depolama (NAS) cihazıyla, ister uzaktan ister ofiste şahsen çalışıyor olun, dosyalarınızı web üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Bırakmış olabileceğiniz veya olmayabileceğiniz bir bilgisayara uzaktan erişmeniz gerekmez. Ve veriler üzerinde kontrol yalnızca siz (Google veya başka biri değil) vardır.

Uzaktan erişimi desteklemeyen bir NAS bile ev ofisinize kolaylık sağlayabilir. Evinizdeki dosyalar için tek durak noktası olarak bir NAS sürücüsü, bir medya sunucusu olarak işlev görebilir, böylece ağınıza bağlı her cihaz ve kişi, yaptığınız elektronik tabloyu, satın aldığınız filmleri veya fotoğrafları kontrol edebilir. etrafa dosya veya depolama donanımı göndermek zorunda kalmadan son aile tatili. Tüketici sınıfı NAS cihazlarının çoğunda erişimin yerel depolama kadar hızlı olmadığını unutmayın, bu nedenle NAS’ınızı yüksek çözünürlüklü video düzenleme gibi şeyler için kullanmaktan kaçınmak veya gerçekten hızlı bir şey için büyük paralar ödemek isteyebilirsiniz.

Kaybetmeyi göze alamayacağınız hassas dosyalarınız varsa, bir NAS cihazı bazı temel fazlalıklarla Bunlar genellikle daha taşınabilir olsalar da, harici bir sabit sürücü veya SSD kullanmaktan daha güvende hissetmenize yardımcı olabilir. NAS sürücü yuvalarına birden çok SSD veya sabit sürücü ekleyerek çok büyük miktarda depolamayı rafa kaldırabilirsiniz.

(Yine de, “RAID bir yedekleme değildir” aksiyomunu aklınızda bulundurun. NAS’ı çalarsa veya eviniz yanarsa. Gerçekten yeri doldurulamaz verilerin saha dışında yedek kopyalarını yaptığınızdan emin olun!)Kaynak : https://arstechnica.com/?p=1861990

Yorum yapın