Telekom Lobicileri Popüler Bir Reformcunun Adaylığını FCC’ye Atmak Üzere Ve Kimse Pek Umursamıyor


itibaren Amerika’nın-AT&T-Devletleri borç

Birkaç aydır telekom ve medya devlerinin, popüler anti-tekelci ve reformcu Gigi Sohn’un FCC’ye adaylığını boşa çıkarmak için tam bir mahkeme basınına nasıl katıldığını not ettik. Sohn geniş çapta popüler ve yüksek nitelikli, bu nedenle telekom lobisi onu yanlış bir şekilde polislerden, kırsal Amerika’dan ve konuşma özgürlüğünden nefret etmekle suçlayarak geniş bir karalama kampanyası yürütmeye başladı.

Rupert Murdoch’un eski üst düzey lobicisi bile buna işaret etti. kampanya iğrenç. Yine de çoğu göstergeye göre, işe yarayacak gibi görünüyor:

Kongre, Başkan Biden’ın oylama şansını azaltmak için kilit bir FCC koltuğu seçiminden vazgeçmedi… kaynaklar Axios’a, adaylığı etrafında yaklaşık sekiz ay süren dramanın ardından Demokratların şu anda oylara sahip olmadığını söylüyor .

Sohn’un adaylığı boşa çıkarsa, ortalıkta dolaşacak pek çok suçlama olacak. Biden yönetiminin Sohn’u aday göstermesi bile dokuz ayını aldı ve reform konusunda endişelenen büyük telekom ve medya şirketlerine halı saha muhalefetini harekete geçirmek için bolca zaman verdi.

Çok sayıda kaynak bana, Sohn’un amansız lobicilik saldırıları sırasında Biden yönetiminden kesinlikle sıfır mesaj veya ateş desteği aldığından şikayet etti, Axios’un onayladığı bir şey, ancak Beyaz Saray (eski Comcast lobicisi ve Biden bağış toplayıcı David Cohen’i Büyükelçi olarak atamak için zamanı vardı) Kanada’ya) inkar etmeye çalışır:

Bir kamu yararı savunucusu Axios’a verdiği demeçte Beyaz Saray’ın Demokratları FTC adayı Alvaro Bedoya’yı onaylamaya çağırdığını söyledi. parti hattı oylamasında onaylandı Mayıs ayında, bu kuruma enflasyona karşı önlem almak için gerekli çoğunluğu vermek. Avukat, Sohn için aynı baskının olmadığını söyledi. Avukat Axios’a, “Beyaz Saray’ın bir adayı zorlayarak bunu gerçekleştirme çabasının olmaması, inanılmayacak kadar sinir bozucu” dedi.

Aciliyet eksikliğinin bir nedeni yolsuzluktur. Ancak bir diğeri, kısmen GOP’un içerik moderasyon cephesindeki performatif öfkesi sayesinde “büyük teknolojinin” hem DC’de hem de basında odadaki tüm politika oksijenini emdiği gerçeğidir. “Antitröst reformunun” tamamı büyük teknolojiye odaklandı. Telekom tekelleşmesini önemsemek, teknoloji politikasında ve DC’de acı bir şekilde modası geçmiş durumda.

Biden yönetimi, altyapı faturası aracılığıyla soruna 42 milyar dolar attı, sonra görünüşe göre FCC’nin bu iyileştirmelerin çoğunu uygulamak için yetkili bir oy çoğunluğuna ihtiyacı olduğu gerçeğini unuttu (örneğin, geniş bant haritalamanın iyileştirilmesi ve ardından geniş bant hibelerinin dağıtılması).

Axios parçasında yarım cümleye düşürülmek, Sohn’un adaylığını ilk etapta boşa çıkarmak için bu kadar çok uğraşmalarının tek nedenidir: AT&T ve Comcast gibi şirketler, FCC’nin anlamlı reform (veya ağ tarafsızlığı veya medya konsolidasyonu kuralları gibi şeylerin restorasyonu imkansız olmaya devam ediyor.

Sohn’a muhalefet genel olarak üretilmiş ve yolsuzluğa dayanmaktadır. Bu yolsuzluk, tüm GOP Senatörlerini Sohn’a karşı etkili bir şekilde hizaladı (gerçekte Sohn’un oldukça geniş, iki taraflı destek). Ve telekom lobicileri şimdi adaylığı tamamen ortadan kaldırmak için Joe Manchin gibi savunmasız ve/veya yozlaşmış Demokrat Senatörleri hedef alıyor.

hala bazıları var taktik seçenekler Biden Beyaz Saray için (potansiyel bir tatil randevusu gibi), ancak şimdiye kadarki ilgisizliği göz önüne alındığında, yönetimin bunları kullanacak omurgaya sahip olup olmadığı açık değil.

Sohn’un adaylığı bozulursa, FCC muhtemelen gelecek yıla kadar partizan 2-2 oylama çıkmazında kalacak, tam olarak telekom lobisinin Trump’ın dahil olduğu dört yıllık iyiliklerden sonra istediği gibi. Ve adaylık sürecinde Sohn’un yerine kim geçecekse, muhtemelen, net tarafsızlık veya tekelleşme gibi konularda tekneyi sallamakla önemli ölçüde daha az ilgilenecek olan beceriksiz bir merkezci olması gerekecek.

Tüm destan, NFT dolandırıcılığı ve Elon Musk beyin osuruklarının kapsama alanı altında çok fazla dikkat çekmiyor, ancak telekom lobisinin altı yıl boyunca telekom tüketici korumasını etkin bir şekilde lobotomize ettiği gerçeği, aynı şekilde önemlidir.

Sohn’un adaylığı, AT&T, Kardeş Polis Teşkilatı ve Heidi Heitkamp gibilerin ürettiği bir dizi şikayet sayesinde boşa çıkarsa, telekom yolsuzluğu için yüksek bir su işareti olacak ve yetkili federal telekomda kalan herhangi bir kamu güveni için olumlu bir şekilde ölümcül olacak. politika.

Washington, Maine ve California gibi eyaletlerin geniş bant tüketici koruması, geniş bant haritalama ve tekel reformu gibi konularda başı çekmesinin bir nedeni var ve bunun başlıca nedeni, diğer birçok konuda açıkça görebileceğiniz gibi, Kongre’nin çok yozlaşmış olmasıdır. işlev.

Filed Under: büyük teknoloji, büyük telekom, geniş bant, yolsuzluk, dijital bölünme, fcc, gigi sohn, yüksek hızlı internet, altyapı faturası, net tarafsızlık, telekomKaynak : https://www.techdirt.com/2022/06/08/telecom-lobbyists-are-about-to-scuttle-the-nomination-of-a-popular-reformer-to-the-fcc-and-nobody-much-seems-to-care/

Yorum yapın