Telegram uygulaması güncellemesi, iOS’tan ilham alan animasyonlu emoji üzerinden yapıldıAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple, Telegram’ın en son güncellemesini onayladı, ancak geliştiriciler Apple’ın tasarımlarına dayalı animasyonlu emojileri kaldırdıktan sonra.

Perşembe günü, CEO Pavel Durov, Telegram için yaklaşan bir uygulama güncellemesinin Apple’ın inceleme sürecinde iki hafta boyunca hiçbir açıklama yapmadan takıldığını bildirdi.

Görünen o ki, Apple yeni eklentiye özel bir “Telemoji paketi” eklemişti.

Telemoji, platforma özel animasyonlu emojilerdir. Söz konusu Telemoji paketi, iOS’a özgü emojilerden büyük ölçüde ilham aldı, ancak Telegram tarafından oluşturulan animasyonları içeriyordu.

Durov, “Bu, Apple adına şaşırtıcı bir hareket, çünkü Telemoji, statik düşük çözünürlüklü emojisine yepyeni bir boyut getirecek ve ekosistemlerini önemli ölçüde zenginleştirecekti,” diye yazıyor Durov. Telgraf gönderisi.

Apple, iOS temalı paketi çıkardıktan sonra onayladı Güncelleme, şu anda Telegram App Store sayfasında yayında.

Durov, platformu emoji için kendi kurum içi stilini keşfetmeye teşvik edeceğinden bunun “uzun vadede Telegram için iyi” olacağına inandığını söylüyor.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/08/12/telegram-app-update-was-held-up-over-ios-inspired-animated-emoji?utm_medium=rss

Yorum yapın