Teknolojik Haberler Live’da A Serisini yükseltmeyi başaramayan Cambly’nin nasıl kar elde ettiğini duyun • Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler Canlı geri döndü! Bu etkinlik serisini üçüncü sezonu için geri getirmekten heyecan duyuyorum. Aylardır doluyuz ve gelecek konukları ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. 1 Şubat 2023’te 11:30am PT / 14:30pm ET’de gerçekleşecek olan Benchmark ve Cambly ile ilk bölümümüz için bize katılın.

TCL’nin misyonu hâlâ kurucuların daha iyi girişim destekli işler kurmalarına yardımcı olmaktır. Ancak 2023’e girerken, bu görevin arkasında yeni bir aciliyet var. Teknolojik Haberler Live, 2021’in zorlu günlerinde başladı ve şimdi 2023’ün başlarında startup dünyası yeni zorluklar yaşıyor. Kaynak toplamak daha zordur, satış döngüleri çok daha uzundur ve yatırımcıların (ve onların LP’lerinin) farklı beklentileri vardır.

ilk misafirlerimiz Sameer ŞerifCambly’nin CEO’su ve kurucu ortağı ve sarah tavel, Benchmark’ta uzun süredir yatırımcı ve daha önce Greylock. Onlar, TCL’nin üçüncü sezonunu başlatmak için mükemmel konuklar!

Cambly şu anda kesin bir bahis gibi görünüyor, ancak Sameer’den duyacağınız gibi, bu noktaya gelmek için bir mücadele oldu. A Serisini yükseltmeyi başaramayan şirket, bir gecede modelini değiştirmek zorunda kaldı. VC’den sonra VC hayır dediğinde, Cambly kapıları açık tutmak için kar elde etmenin bir yolunu bulmak zorunda kaldı. O zamandan beri şirket, 20 milyon $’lık Seri A ve 60 milyon $’lık Seri B’yi artırmaya devam etti, ancak bunun tek nedeni, şirketin beklenenden daha erken karlılık elde etmek için zor adımlar atmasıydı.

Cambly’nin B Serisi bağış toplama, A Serisinden çok farklı gitti ve umarım Sameer’in her iki turdan da öğrendiği dersleri duymak için canlı etkinliğe katılabilirsiniz. Sarah Tavel, Benchmark’ın yatırımına öncülük etti ve Cambly’yi şirket için mükemmel yapan şeyin ne olduğu konusunda konuşabilir ve Sameer’den Benchmark’ın neden Cambly için de ideal bir seçim olduğunu duyacaksınız.

Buradan Kaydolun

sormak istediğim sorular

  • A Serisini yükseltmedeki başarısızlığın ardından şirketin zihniyeti nasıl değişti ve kurucular ekibi nasıl odaklanmış ve hedefte tuttu?
  • Kurucular, risk sermayesini artırmadan önce kârlı bir büyüme ararken hangi adımları atmalıdır?
  • Cambly benzersiz bir pazar yeridir – şirket başlangıçta nasıl müşteri kazandı ve şirket ne zaman büyüyerek ölçek stratejisini değiştirdi?
  • Sayısız dil öğrenme pazarı ve hizmeti var, peki hangi Cambly ölçümleri Benchmark’ı bir B Serisi liderliğine götürdü?

Ve senin de soru sormanı istiyorum!

Hopin’deki canlı etkinliğe katılın ve sohbette sorular sorun. Mümkün olduğunda onlara sormak için elimden geleni yapacağım. Canlı etkinliğe katılamıyor, ancak tekrarı/podcast’i dinleyebiliyor musunuz? bana tweet atve sorularınızı soracağımdan emin olacağım.

Gösteri sırasında satış konuşmanız hakkında geri bildirim almak ister misiniz?

Pitch Alıştırması geri döndü! Bunu kullanarak şirketinizi tanıtmak için başvurun form. Bölüm sırasında Hopin izleyicilerimiz arasından seçilecek 1 joker şirket dahil olmak üzere, gösteri sırasında sunum yapmak için 3 şirket seçeceğiz.

Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/hear-how-cambly-found-profits-after-failing-to-raise-a-series-a-on-techcrunch-live/

Yorum yapın