Teknoloji yığınınızı gerilemeye dayanacak şekilde doğru boyutlandırın – Teknolojik Haberler


durgunluk ile Yaklaşan ve ekonomik rüzgarlar azalma belirtisi göstermezken, birçok şirket maliyetleri kısmak için çabalıyor. Yazılım, optimizasyon için birinci sınıf bir kategoridir ve birçok kuruluş ödeme yapıyor Bulut teknolojilerinde %50 daha fazla sadece iki yıl önce yaptıklarından daha fazla.

Verimliliği artırmak ve öne çıkmak için sınıfının en iyisi teknolojilere aşırı yatırım yapmak cezbedicidir, ancak Jones’lara ayak uydurmaya yönelik bu teknolojik arzunun önemli bir maliyeti olabilir. Şirketler şu anda yüzlerce yazılım sözleşmesi, uygulamaları, platformları ve sonsuz sayıda SaaS satıcısını karıştırıp eşleştiriyor.

Sonuç olarak, bu harcamaların bir kısmı gereksizdir. Aslında, müzakere ettiğimiz 10.000’den fazla sözleşmeyi yansıtan dahili verilerimize göre, şirketler yazılımlarına yaklaşık %30 oranında fazla harcama yapıyor.

Buradaki zorluk, çoğu şirketin, yazılım tedarikinin doğasında bulunan nüans ve karmaşıklıkta etkin bir şekilde gezinmek için doğru satın alma altyapısına (veri, araçlar, uzmanlar ve süreçler) sahip olmamasıdır. Esasen “Kendin Yap” tedarik modundalar.

Soru, israf veya verimsizlik olup olmadığı değil, ne kadar olduğudur.

Sonuç olarak, satın aldıklarını gerçekten kullanıp kullanmadıklarını, orijinal sözleşmeleri nerede sakladıklarını veya sözleşmelerin ne zaman yapıldığını belgelemelerini bir yana, her bir araç için ne kadar ödemeleri gerektiğini veya gerçekten hangi araçlara ihtiyaç duyduklarını bilemezler. yenilenmek üzereler. Bu farklı yaklaşım, aşırı harcamadan bahsetmeden, büyük verimsizliklere yol açar.

Yazılım harcamanız konusunda mümkün olan en iyi kararları verdiğinizden emin olmak için sürecin kontrolünü nasıl yeniden kazanabilirsiniz? Kendinize bu üç önemli soruyu sorarak başlayın.

Ne satın aldığımı biliyor muyum ve akıllıca kullanıyor muyum?

Her şirket mevcut teknoloji yığınını denetlemelidir. İstisna yok! Çoğu şirket, yazılıma yıllarca aşırı yatırım yapmaktan dolayı şişkinlikten muzdariptir ve net bir resme sahip olmak çok önemlidir.

Şirketinizin gerçekte sahip olduğu araç ve yazılım platformlarının sayısını ve bunlar için ne kadar ödediğinizi doğru bir şekilde sayarak başlayın. Ardından, orijinal sözleşmelerin nerede olduğunu ve yenilemelerin ne zaman planlandığını bildiğinizden emin olun. Ayrıca, tüm sözleşmelerinizin ve ilgili verilerinizin tek bir yerden depolanıp saklanmadığını inceleyerek tek bir doğru kaynağınız olup olmadığını öğrenin.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/right-size-your-tech-stack-to-withstand-the-downturn/

Yorum yapın