Teknoloji şirketleri Metaverse Standards Forum’a katıldı • Kayıt


Büyük ve çok büyük olmayan teknoloji şirketlerinden oluşan bir grup, metaverse olarak bilinen gelişmekte olan endüstriyi şekillendirmek için kolları birbirine bağladı.

Metaverse uzun süredir var olmasına rağmen, geçtiğimiz yıl özellikle Facebook’un Ekim 2021’i ile birlikte çok daha fazla ilgi ve ilgi gördü. yeniden markalaşmak Meta’ya.

Ancak dünyanın farklı köşelerinde geliştirilen tutarsız bir teknoloji yığınının sonunda nasıl uyumlu hale gelebileceği veya birlikte çalışabilir hale gelebileceğine dair birçok soru kaldı.

Metaverse Standartlar Forumu olarak adlandırılan yeni standartlar organı, söz konusu Salı günü, “birlikte çalışabilirlik eksikliğinin meta veri tabanı dağıtımını nerede engellediğini ve gerekli standartları tanımlayan ve geliştiren Standart Geliştirme Kuruluşlarının (SDO’lar) çalışmalarının nasıl koordine edilip hızlandırılabileceğini keşfedecek.”

Odak, pragmatik, eylem tabanlı projeler üzerinde olacak, dedi forum, prototip oluşturma, hackathon’lar, plugfest’ler ve açık kaynaklı araçlar gibi şeylere atıfta bulunarak “meta veri tabanı standartlarının test edilmesini ve benimsenmesini hızlandırmak ve aynı zamanda tutarlı terminoloji ve dağıtım yönergeleri geliştirmek için” “

Ancak forumun standartlar yaratmasını beklemeyin: açıkça olmayacağını söyledi. Bunun yerine, “ilgili alanlarda çalışan standart organizasyonları içinde standartların oluşturulmasını ve evrimini teşvik etmek” için gereksinimleri ve kaynakları koordine ederek daha üst düzey bir “meta” rolü üstlenecektir.

Forum, herhangi bir ücret ödemeden herhangi bir kuruluşa açık olduğunu ve Microsoft, Adobe, Alibaba, Epic Games, Huawei, Meta, Nvidia, Qualcomm Technologies, Sony Interactive Entertainment, World Wide Web Consortium (W3C) ve düz paket mobilyaları saydığını söyledi. maker IKEA kurucu üyeleri arasında.

Kitabın yazarı Nina Xiang ile geçen ay genel metaverse meseleleri üzerine bir sohbette Paralel MetaverselerXiang söyledi Kayıt Mevcut teknoloji devleri, meta veri deposunun geliştirilmesinde çok büyük bir role sahip olacak.

Örneğin, XR (genişletilmiş gerçeklik) donanımında büyük pazar payına sahip şirketler, kullanıcıları ekosisteme yönlendirmek için bu tutuşu çevirecektir. Xiang, Meta, Bytedance ve Apple’ı XR donanımı açısından “kesinlikle” liderler olarak gösterdi.

Merakla, Apple, Bytedance gibi Metaverse Standards Forum kurucu üyeleri listesinde yoktu.

Ve IKEA listede yersiz gibi görünse de, meta veri deposunun açık erken kullanımlarından biri gerçekten perakende. Süre öğrenme ortamları ve çalışma alanları da teknolojinin başlıca yararlanıcıları olarak düşünülmüştür, araştırmacılar [PDF] Geçenlerde gönüllülerden 40 saatlik bir çalışma haftasının tamamı için VR’de çalışmasını isteyen kişi kötü sonuçlar gördü. 18 gönüllüden ikisi tamamen ayrıldı ve geri kalanı hüsrana uğradı. Bazıları önemli mide bulantısı ve ağrılı gözler bildirdi.

Tabii ki, bu her kullanıcının deneyimi değil. Singapur Ulusal Üniversitesi’nde holotıp alanında çeşitli projelere öncülük eden Singapur merkezli cerrah Yujia Gao, kalabalığa yaptığı bir konuşmada şunları söyledi: son konferans Yedi saatlik ameliyatlarda mide bulantısı, kusma veya diğer olumsuz yan etkiler olmadan XR gözlükleri kullandığını söyledi. Gao, uzun vadeli veriler olmadan teknolojinin vücuda neler yapabileceğini bilmenin mümkün olmadığını kabul etti.

“Teknolojinin kendisi bunlardan bazılarını düzeltecek [issues],” dedi Gao, örnek olarak daha göz dostu görüntü projeksiyonu ile TV ekranlarının sürekli iyileştirilmesini gösterdi.

Belki de bir standartlar forumu bu düzeltmenin başladığı yerdir. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/06/22/metaverse_standards_forum/

Yorum yapın