teknoloji Polisliğin geleceğidir • Kayıt


Avustralya Federal Polisi (AFP) komiseri Reece Kershaw, adı açıklanmayan ülkeleri organize suçluların suç gelirlerini işlemek ve aklamak için teknolojiyi kullanmalarına yardım etmekle suçladı ve davranışların yarattığı tehditlere karşı koymak için geliştirici teknolojiler için uluslararası işbirliği çağrısında bulundu.

Kershaw’ın sözleri, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, Birleşik Krallık ve ABD’den oluşan Five Eyes istihbarat paylaşım anlaşmasının üyelerinin polislik ve ilgili konuları tartıştığı Beş Göz Kanun Uygulama Grubu’nun (FELEG) bir toplantısında yapıldı. Kershaw, FELEG’in şu anki başkanıdır.

Kerhsaw gruba, “Suçlular teknolojiyi silahlandırdı ve kurban bulmakta acımasızca etkili oldular” dedi ve ekledi: “Devlet aktörleri ve bazı ulusların vatandaşları, egemenliğimiz ve ekonomilerimiz pahasına ülkelerimizi kullanıyor.”

Yenilikçiler ve teknoloji öncüleri, kolluk kuvvetlerinin geleceğidir

Komiser, adı açıklanmayan ülkelerin mali düzenlemelerin eksikliğinin organize suçların kara para aklamalarına olanak tanıdığını bildiklerini öne sürdü. Bazı ülkeler, uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasalların üretimine de izin vermektedir.

COVID-19 işleri daha da kötüleştirdi.

Kershaw, “Terör tehdidi ortadan kalkmadı” dedi. “Tecritler nedeniyle internette daha fazla kurban bulan çocuk avcılar gibi, aşırılık yanlılarının görüşlerine sahip olanlar da pandemiyi yanlış bilgileri toplamak ve yaymak için kullanıyor.

Kershaw, Five Eyes kolluk kuvvetlerinin savaşmak için daha fazla teknoloji geliştirmesi gerektiğini öne sürdü. alıntı yaptı operasyon Demir tarafısuçla mücadele için gerekli bir tür olarak, suçlulara süper güvenli olarak tanıtılan arka kapılı bir sohbet uygulaması oluşturmak için ortak AFP / FBI çabası.

Kapıyı çalmak için her zaman kasa ihtiyaç duyacak olsak da, beynimizin güveni – yenilikçilerimiz ve teknoloji öncülerimiz gibi – kolluk kuvvetlerinin geleceği arasındadır.

Kershaw, “Bu, FELEG’in dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, suçluları tespit etmek ve bozmak için gereken teknolojiyi ve yeniliği güçlendirerek kendine gelebileceği yerdir,” dedi. “Daha önce yapmadığımız şekillerde çalışarak, küresel düşünmemize ve küresel bir darbe indirmemize izin veriyor.”

“Ve Beş Göz’ün izlediğini bildiklerinde organize suç üzerindeki psikolojik etkimizi de küçümsemeyelim.”

®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/06/09/five_eyes_chair_tech_talk/

Yorum yapın