Teknoloji değerlemelerinin çok fazla düştüğüne dair tek grafikli argüman – Teknolojik Haberler


Teknik değerlemeler bu yıl sert düşüşlere katlandı. Ancak satışa devam ettikten sonra, satışın gittiğini iddia etmek artık mümkün. çok uzak — teknoloji değerlemelerinin şimdi 2020-2021 teknoloji stok balonunun ardından garanti edilenden daha fazla acı çektiğini.

ABD hisse senetleri bugün yine düşüşle açıldı ve sefil bir yılın ticaretine katkıda bulundu. Özellikle teknoloji hisseleri, 2021’in sonlarında çoğu mantıklı olan tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasından bu yana bir bozguna katlandı.

Ne de olsa yazılım şirketleri, yalnızca pandemi sırasındaki büyümeyle değil, aynı zamanda artan gelir katları sayesinde değerlerinin arttığını gördü. Bu katlar stratosfere uzanıyordu, bu yüzden pazarın coşkusu yıprandığı için şimdi sıkıştırdıklarını görmek beklediğimiz şey.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Ancak satışlar bazı durumlarda yazılım şirketlerinin değerini COVID öncesi fiyat noktalarının altına çekti. Bu, bankada birkaç yıllık büyüme olmasına rağmen, belirli teknoloji endişelerinin artık pandemi öncesine göre daha az değerli olduğu anlamına geliyor.

Bunu akılda tutarak, teknoloji değerlemelerinin aidatlarını ödediği ve ardından Kasım 2021’den bu yana bazılarının en yüksek seviyelere ulaştığına dair tek grafikli argüman:

Resim Kredisi: YCharts aracılığıyla Teknolojik HaberlerKaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/the-one-chart-argument-that-tech-valuations-have-fallen-too-far/

Yorum yapın