Teensy Spectrum Analyzer 170 Kanala Sahiptir


Son birkaç on yılda yüksek kaliteli ses çok yol kat etmiş olsa da, 60’lardan 80’lere kadar amplifikatörlerde ve alıcılarda yaygın olan bazı eski analog metrelerde birçok modern stereo ekipmanı hala eksik. VU metreler gibi şeyler artık yaygın olma eğiliminde değil, ancak bazı mikro denetleyicilerin yardımıyla bunları ses sisteminize geri yerleştirmek mümkün. [Mark] ile eski okul işlevlerinin bir kısmını tam olarak nasıl geri alacağımızı gösteriyor. bu ikiz ses görselleştirici ekranı.

Bu yapı sadece iki ekran içermiyor, aynı zamanda mikrodenetleyici, ekranı sürmek için gerçek zamanlı olarak 170 kanala ayak uyduruyor. Daha etkileyici olan, hepsinin bir Teensy 4.1’de yapılması. Tüm verileri yönetmeye ve hızı mümkün olduğunca hızlı tutmaya yardımcı olmak için, karta lehimlenmiş harici RAM kullanır ve gerçek zamanı yapmak için ikinci bir Teensy ses kartı kullanılır. FFT analiz. Kanalların çoğu, spektrum analizörünü barındıran ekrana gönderilir, ancak ikisi, ikinci ekranda sol ve sağ stereo VU ölçerler için ayrılmıştır.

Proje [Mark] aslen dayanmaktadır bu yazılım [DIYLAB] yani her şey açık kaynak. Başlangıçta belirli bir donanım parçası için yapılmış olsa da, [Mark] Artık hemen hemen her ses donanımı için kullanılabilmesi için bir hat girişi ve çıkışı artı bir mikrofon girişi ile kurulmuş mu? Klasik VU metreye bir başka bakış açısı için, bunun yerine bir Arudino’ya dayanan bu tasarıma bir göz atın.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/21/teensy-spectrum-analyzer-has-170-channels/

Yorum yapın