Techdirt’te Haftanın En Komik/En İçgörülü Yorumları


itibaren kelimeler-değiştirildi borç

Bu hafta, anlayışlı tarafta birincilik kazananımız, USPS’nin “polisi etkisiz hale getiren” yüz maskelerini ele geçirmesiyle ilgili bir yorumla Toom1275 oldu:

Oh bak, gerçek bir ortak taşıyıcı tarafından gerçek bir hak ihlali.

İkinci sırada, bu bir yorum yaramaz autie (o ayrıca Komik için ikinci oldu), başka bir yorumcunun Truth Social hakkındaki düşüncelerine yanıt vererek, 6 Ocak’ta insanları yasakladı:

Vay canına, melodini kesinlikle değiştirmişsin! Daha önce (daha dün), bakış açısına dayalı ‘sansür’ uygulayanların yalnızca Twitter gibi ‘uyandıran fikir’ sosyal medya siteleri olduğuna kesinlikle ikna olmuştunuz. Artık tamamen bakış açısına dayalı ılımlılığın gerçekte nasıl göründüğünü biliyorsunuz ve Techdirt’teki aklı başında insanlar olarak hepimiz dehşete düşmüş tepkinize gülüyoruz.

Editörün anlayışlı taraftaki seçimi için, That One Guy’dan Telif Hakkı Küçük Alacaklar Mahkemesi hakkında bir yorumla başlıyoruz:

‘Ucuz için telif hakkı gaspı mı? Nerede kayıt oluyoruz?!’

Kullanılacağını ve onu kullanan çok sayıda kişi/şirketin tam olarak TD makalelerinde eğlence ve kâr için hukuk sistemini silahlandırmayla ilgili sık sık ortaya çıkan türden olacağını umuyorum.

Sırada, Upstream’den insanların umursadıkları ile polislerin uyguladıkları arasındaki kopukluk hakkında bir yorum var:

Karşılıklı Münhasırlık

Uzun yıllar önce, katıldığım devlet kolejinden ilk olarak kampüs polisi faaliyetine ilişkin yıllık bir rapor hazırlaması istendiğinde (kampüs polisi teknik olarak eyalet polisiydi, Otoyol Devriyesi, eyalet Soruşturma Bürosu, vb. ile aynıydı), kategoriler bildirilen suçlar ve tutuklamaların yapıldığı suçlar birbirini dışlıyordu. Yani, suçların rapor edildiği tüm kategoriler için (örn. tecavüz, saldırı, soygun, hırsızlık vb.) tutuklama yapılmadı ve tutuklamaların yapıldığı suç kategorilerinin tümü için (örn. uyuşturucu suçları, DUI, vandalizm, vb.) vb), hiçbir suç bildirilmemiştir.

Rapor edilen suçlara karşı yapılan tutuklamaların bu karşılıklı münhasırlığı, en az önümüzdeki iki yıl boyunca devam etti.

Daha önce de söylediğim gibi, eğlenceli veya kârlı değilse polisler dahil olmak istemez. Ve eğer tehlikeli olabilecekse, polisler gerçekten dahil olmak istemiyor.

Komik tarafta, yaramaz autie iki üst sırayı aldı. Yukarıda ikinci sıradaki yorumu zaten gördük (burada Insightful için de ikinci oldu), ancak ilk yer toplu katliamlar için video oyunlarını suçlamakla ilgili bir yorum:

Bir noktaları var.

Bu güne kadar Xbox 360’ta hala Fable II ve Fable III oynuyorum ve bu, düzenli olarak rastgele insanlarla karşılaşmama, bir jimnastik hareketi yapmama ve dizlerimin üzerine onların omuzlarına konmama ve daha sonra başlarını daha önce uyluklarımın arasına almama neden oldu. Kalçalarımın keskin bir bükülmesiyle ölümcül bir şekilde boyunlarını kırdılar. Henüz yakalanmamamın tek nedeni cesetleri saklamakta çok ama çok iyi olmam. 😏

Editörün komik taraftaki seçimi için, bir yorumla başlıyoruz. Eric birleşmelerin ardından yukarı doğru sürünen kablosuz fiyatları hakkında:

Izgara peynirli sandviçin fiyatı artmadı, sadece peynir için sütün fiyatı arttı, bu da peynir fiyatlarının artmasına neden oldu ve karşılığında şimdi ek bir satır öğesi “peynir geri kazanım maliyeti ücreti” göreceksiniz. bu ek maliyetler. Ancak ızgara peynirin maliyeti hala aynı, sadece son faturanız daha yüksek olacak.

Son olarak, That One Guy’dan bir yorum daha, bu sefer doğası gereği kusurlu iddiaya yanıt olarak “Twitter’ın veya Facebook’un gerçek bir rakibi yok, iğrenç bir şekilde aptal”:

Biliyor musun, görmen için sana birkaç dakika vereceğim.

Bu hafta için bu kadar, millet!Kaynak : https://www.techdirt.com/2022/06/12/funniest-most-insightful-comments-of-the-week-at-techdirt-14/

Yorum yapın