Techdirt’te Haftanın En Komik/En İçgörülü Yorumları


itibaren Sen söyledin borç

Bu hafta, anlayışlı tarafta birincilik kazananımız, interneti “Disneyland gibi” yapma konusundaki yazımızdaki analojiyi daha fazla araştıran bir yorumu olan That One Guy oldu:

Aslında bu fikirden yola çıkalım, diyelim ki internet Disneyland, bir ebeveyn olarak çocuklarınızı girişe götürüp ücretini ödeyip sırtlarını sıvazlayıp ‘Başka bir şey yapmaya gidiyorum, iyi eğlenceler’ diyebilir misiniz? kendi başına’? Ya da yabancılarla dolu bir yerin ‘çocuk dostu’ olması gerekse bile, hemen herkes birine böyle bakar ve hemen ‘Çocuğunu böyle terk ettiği için korkunç bir ebeveyn’ diye düşünür mü?

‘Çocuğuma ebeveyn gibi davranma zahmetine katlanamam, bu yüzden onları sakıncalı bulabileceğim herhangi bir şeyden uzak tutmak herkesin işidir’, diğer herkesin işi üstlenmesi konusunda ısrar etmek için kabul edilebilir bir gerekçe değildir. Bir ebeveynin işini yapamayacağınızı düşünüyorsanız veya çocuk sahibi olmak istemiyorsanız ve bu zaten geçtiyse, daha iyi bir ebeveyn olmanıza yardımcı olacak kaynakları arayın, beklemeyin veya talep etmeyin. diğer herkes seni korur.

İkinci olarak, platformların Teksas’tan çıkmasını engellemeye çalışan Teksas sosyal medya yasası hakkında isimsiz bir yorum:

Teorik durum:

Texas, McDonalds’ın nedense sevmediği bir yasa teklif ediyor. McDonalds, bu yasanın geçmesi halinde Teksas’taki tüm mağazalarını kapatacağını söylüyor. Texas, tüm fast food zincirlerinin Teksas mağazalarını kapatmasını yasa dışı hale getiren yasaya bir hüküm ekler ve yasayı geçirir.

Teksas’ın bunu yapacak gücü var mı? Eğer yaparlarsa, bu aynı zamanda hem aptalca hem de korkutucu. Eğer yapmazlarsa, neden Twitter’a benzer bir şey yapma gücüne sahip olacaklar?

Editörün anlayışlı taraftaki seçimi için, WarnerMedia/Discovery birleşmesi ve bunun olmayacağına dair standart vaatlere rağmen her mega birleşmeyi takip eden işten çıkarmalar tufanı hakkında isimsiz bir yorumla başlıyoruz:

Birinin ihtiyacı varsa, Bazı Muhasebe 101: Bir şirket için 1 numaralı maliyet envanter maliyeti, 2 numaralı bordrodur. Bunlar, iş dünyasının değişmez ve kaçınılmaz yasalarıdır. Diğer her şey uzak bir 3. veya daha düşük.

Bu, ne zaman bir yönetici bir birleşmeden maliyet tasarrufu olacağını iddia ederse, işten çıkarmalar anlamına gelir. Başka yolu yok.

Ardından, EA’nın yeni çekirdek düzeyindeki hile önleme teknolojisi hakkında Mat’tan bir yorum var:

Mümkün olduğunca az kelimeyle

Bunu önerdiğiniz için Linux dünyası size gülüyor. Windows dünyası size şüpheyle bakıyor. Apple sana siktir olup gitmeni söylüyor.
EA’da kim bunun iyi bir fikir olduğunu düşündü?

Daha önce söyledim, tekrar söylüyorum: Hile önleme araçları istiyorsanız? Onları sunucu tarafında çalıştırın. Veya onları skor tabloları için isteğe bağlı yapın ya da olmasın.

İşin komik yanı, bir avukatın alıntı yaptığı için Twitter’dan uzaklaştırıldığı içerik denetleme hatası hakkındaki yazımıza yorum yapan Flakbait birinci oldu. Prenses Gelin:

CMAS?

Buttercup: Ama Westley, CMAS’lar ne olacak?

Westley: Geniş Ölçekte İçerik Denetleme? Ben var olduğunu düşünmüyorum.

YASAK!

İkinci sırada, bu Michael FDA’nın “NyQuil tavuğu” etrafında bir sansasyon yaratmasıyla ilgili bir yorumla:

Gürültünün ne hakkında olduğunu bilmiyorum

Dayquil tavuk daha iyidir.

Editörün komik taraftaki seçimi için, Disneyland olarak internet hakkında başka bir düşünce sunan Beefcake’den bir yorumla başlıyoruz:

bu kadar uzun olmalısın

Yani internet içeriğini boy ile mi kısıtlamalıyız? Neden? Aynı anlama geliyor.

Son olarak, EA’nın korkunç hile karşıtı planı hakkında başka bir yorumla Eldakka ve özellikle oyun güvenlik direktörü Elise Murphy tarafından yazılan, uygulayabileceği birçok kuralı açıklayan SSS:

Bu onları Murphy Kanunları yapar mı?

Bu hafta için bu kadar, millet!Kaynak : https://www.techdirt.com/2022/09/25/funniest-most-insightful-comments-of-the-week-at-techdirt-28/

Yorum yapın