Techdirt Tarihinde Bu Hafta: 10 – 16 Temmuz


itibaren yıllıklar borç

Beş yıl önce

2017’de bu hafta, yeni bir çalışma Amerika’nın korkunç geniş bant erişim durumuna daha fazla ışık tutarken, birçok insan net tarafsızlığı desteklemek için bir günlük protesto için hazırlanıyordu. Uzun bir aradan sonra, Facebook ve Google nihayet katıldı, ardından AT&T’nin gülünç hamlesi gemiye bindi, ancak telekom endüstrisinin çoğu protestoyu kendi düşünce kuruluşu kampanyasıyla zayıf bir şekilde söndürmeye çalışıyordu. Ancak FCC, konuyla ilgili gönderilen birçok sahte yorum hakkında hiçbir şey yapamayacağını söylüyordu.

On yıl önce

2012’de bu hafta, The Pirate Bay’den Peter Sunde, Megaupload iade duruşması ertelenirken mahkumiyetinin neden bir saçmalık olduğunu ayrıntılandırıyordu (Kim Dotcom, DOJ yasal bir savunma için fonlarını serbest bırakırsa gönüllü olarak ABD’ye gelmeyi teklif etmesine rağmen). Lamar Smith, SOPA’yı küçük parçalara ayırmaya çalışıyordu, 90.000’den fazla kişi TPP hakkındaki endişelerini dile getiren bir dilekçe imzaladı ve Meksika, ACTA’nın suda öldüğünü gösteren en son ülke oldu. Bu arada, bir yargıç Universal Misc’in Grooveshark ile olan yasal mücadelesinde önemli bir argümanı reddetti ve Aereo yayıncılara karşı erken bir zafer kazandı (ancak bu hikayelerin hiçbiri sonunda mutlu sonla bitmeyecekti).

On beş yıl önce

2007’de bu hafta, blog dünyası kapalı akademik dergilere alternatifler için bir test alanı sağladı, Microsoft arama savaşlarında zemin kazanıyor gibi görünüyordu ve ATI’yi satın almasının ardından AMD için işler sert bir başlangıç ​​yaptı. Sony BMG, AACS’nin diğer DRM’ler kadar kötü ve yararsız olduğuna bir göz atarken, feci rootkit DRM’si için teknolojinin bir sağlayıcısına dava açıyordu. Ve başka bir anlamsız Perfect 10 telif hakkı trolling davası düşürüldü.

Under: tarih, geriye bakKaynak : https://www.techdirt.com/2022/07/16/this-week-in-techdirt-history-july-10th-16th/

Yorum yapın