Tech, 2022 FIFA Dünya Kupası’nı Nasıl Şekillendiriyor?


Kameralar, 28 Mart 2022'de Katar'ın Doha'daki 2022 FIFA Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapacak olan Al-Bayt Stadyumu'nun yukarısında görülüyor.

Kameralar yukarıda 28 Mart 2022’de resmedilmiştir. Katar’ın Doha’daki Al-Bayt Stadyumu, 2022 FIFA Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapacak.
Fotoğraf: Gabriel Bouys (Getty Resimleri)

İşlerin daha ürkütücü tarafında, bu yılki Dünya Kupası aynı zamanda en sıkı olanlardan biri olarak geçecek. gözetim altında spor tarihinde. Bu yıl stadyuma giren her katılımcı takip edilecek tarafından yüz tanıma teknolojisi ile donatılmış 15.000 kamera sistemi. Daha kötü şöhretli Clearview AI tarafından kullanılan teknolojiyi anımsatan gözetleme aparatının, Aspire komuta ve kontrol merkezi adı verilen teknik bir merkez aracılığıyla kontrol edildiği bildiriliyor. Bu komuta merkezi bir kamera görüntülerini izleyen ve analiz eden bir dizi teknisyen.

Gözetim sistemi stadyum sınırlarını aşıyor ve ayrıca yakındaki tren ve otobüs istasyonlarını da içerecek. Kulak misafiri olun, dronların kalabalığın büyüklüğünü tahmin etmek için havadan uçacağı bildiriliyor.

Etkinliğin baş teknoloji ofisi Niyas Abdulrahiman yaptığı açıklamada, “Burada gördüğünüz şey, mekan operasyonlarında yeni bir standart, yeni bir trend, bu Katar’ın spor dünyasına katkımızdır” dedi. röportaj yapmak AFP ile. “Burada gördüğünüz şey, stadyum operasyonlarının geleceği.”Kaynak : https://gizmodo.com/fifa-tech-soccer-qatar-1849818515

Yorum yapın