TC Sessions: Mobility 2022 – Teknolojik Haberler’ta startup’ları ve jüri üyelerini sahnede duyuruyor


Teknolojik Haberler, TC Sessions Mobility 2022’de şahsen ve sahnede sunum yapan altı şirketi duyurmaktan heyecan duyuyor. Amerika Birleşik Devletleri ve dünya çapında selamlar, kurucular dört dakika boyunca ana sahnede konuşacaklar, ardından uzman panelimizle yoğun bir Soru-Cevap izleyecekler. yargıçların.

Bu yarışmanın jüri üyeleri birinci gün Yoon Choi (Muirwoods Ventures), Mar Hershenson (Pear VC), Gabriel Scheer (Elemental Excelerator); Sven Strohband (Khosla Ventures), Victoria Beasley (Prelude Ventures), John Du (GM Ventures) ikinci günde. Her bir jüri üyesi hakkında ek ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Tamam tamam. Kesimi kimin yaptığını görmek istediğini biliyorum. Bu inanılmaz kurucuların sahneye çıkışını izlemek için 18 Mayıs Çarşamba ve 19 Mayıs Perşembe günleri bize katılın.

Ana sahnede adım atan girişimler

1. Gün – 18 Mayıs Çarşamba: 13:10 – 13:45 PDT

Koop Teknolojileri (Pittsburgh, PA, ABD) – Sunucu: Sergey Litvinenko, Kurucu Ortak ve CEO

“Koop Technologies bir iotonom araçlar ve robotik için sigorta platformu. Singularity Platform, esas olarak Koop’un oluşturduğu 3 aracın birleşimidir: Koop API, Portal By Koop ve Sigortacılık Yeterlilik Çerçevesi (ISF). Koop, portal tarafından sağlanan UX/UI ile tamamlanan veri toplama ve tescilli analiz yoluyla özerklik sigortası sağlıyor.”

Boston Malzemeleri (Billerica, MA, ABD) – Sunucu: Anvesh Gurijala, Kurucu ve CEO

“Boston Materials, endüstriyel ve tüketici ürünleri üreticilerinin tasarım ödünlerini yeni malzemelerle kırmalarını sağlayan yüksek performanslı bir malzeme şirketidir. Şirketin patentli Z ekseni Fiber™ teknolojisi, olağanüstü bir enerji yayma kabiliyetine sahip hafif bir malzemedir (örneğin, darbe, ısı veya elektrik dalgalanmasından). %100 geri kazanılmış karbon fiberden üretildiğinden, düşük karbon ayak izine sahip yeni, yüksek hacimli, enerji verimli ürünlere olanak sağlıyor.”

Swyft Şehirleri (Mountain View, CA) – Sunucu: Jeral Poskey, CEO

Swyft, kurumsal kampüsler, havaalanları, üniversiteler ve turizm bölgeleri dahil olmak üzere yoğun olarak gelişmiş alanlarda ulaşım sorunlarını çözmek için hafif kablo altyapısı üzerinde özerk kabinler kullanan yeni bir kentsel hareketlilik biçimidir. Swyft, otomobillere çekici bir alternatifle siteye yeni bir bağlantı ekleyerek kapasiteyi artırıyor. Bu, bir alana kapasite ekleyerek daha yüksek yoğunluğa ve daha karlı gelişmelere izin verir. Ayrıca park etme ve trafik azaltma maliyetlerini de azaltır. Bazı alanlarda, site içinde bağlantılar sağlamak yüksek değer sağlayabilir.”

2. Gün – 19 Mayıs Perşembe: 13:15 – 13:45 PDT

Aero’nun Ötesinde (Paris/Toulouse, Fransa) – Sunucu: Eloa Guillotin, Kurucu Ortak ve CEO

“Beyond Aero, hidrojen-elektrik tahrik kullanarak uzun menzilli elektrikli uçakları mümkün kılıyor. İlk uçak, hidrojen tahriki için tasarlanmış sıfır emisyonlu özel bir uçak (6-9 koltuk), menzilde 1000 mil uçuyor.”

MetreBesleyici (Pittsburgh, PA, ABD) – Sunucu: Jim Gibbs, Kurucu Ortak ve CEO

MeterFeeder, bireyler, filolar ve belediyeler için park ödemelerine, veri ve yönetimine güç sağlar. “MeterFeeder, bireysel kullanıcıların yalnızca coğrafi konumla ödeme yapmasına, filoların uyumlu kalmasına ve gerektiğinde hızla ödeme yapmasına olanak tanır. MeterFeeder, arka uç yazılımı, uygulama cihazları ve ödeme platformunun uygun maliyetli olmasını sağlar.”

DIMO (Brooklyn, NY, ABD) – Sunucu: Andy Chatham, Kurucu Ortak

“DIMO, geliştiriciler tarafından gerçek dünya verileri üzerinde oluşturulacak yeni bir mobilite uygulaması sınıfını mümkün kılıyor. DIMO, araçları hakkında daha fazla bilgi edinmek, paradan tasarruf etmek ve daha iyi mobilite uygulamaları oluşturmak için araç verilerini toplamak ve paylaşmak için bir sürücü ve filo ağına dayanmaktadır.”

Hakimler Uzman Paneli

1.gün

Yoon Choi – Muirwoods Ventures

Yoon Choi Muirwoods Girişimleri“Yoon, Muirwoods’tan önce 18 yıl boyunca bir Girişim Yatırımcısı ve birçok Silikon Vadisi start-up/kurucusunun stratejik ortağı olmuştur. Yoon, otomotiv sektörüne odaklanan Forest Ventures adlı bir tohum fonu kurdu ve Çin’in otomotiv endüstrisindeki liderlerden biri olan SAIC başkentinde yatırım direktörüydü. SAIC’den önce, Maxim Integrated’de Corporate Venture Group’u yönetti ve burada çok sayıda stratejik teknoloji satın alma ve girişim yatırımı yönetti. Kariyerinin başlarında Yoon, Samsung Ventures’ın kurucu üyelerinden biriydi.”

Mar Hershenson – Armut VC

Mar Hershenson Armut VC“Mar Hershenson, Palo Alto’da Guardant Health (NASDAQ: GH), Doordash (NYSE: DASH), Gusto ve Branch gibi şirketleri destekleyen bir başlangıç ​​aşamasındaki yatırım firması olan Pear VC’nin kurucu ortağı ve Yönetici Ortağıdır. Mar, 2021’de Midas En İyi Teknoloji Yatırımcıları Listesi’nde yer aldı.”
Mar, sayısız endüstri ödülüne sahip başarılı bir seri girişimcidir. Mar, devre tasarımı otomasyonu alanındaki çığır açan çalışması nedeniyle 2000 yılında Stanford Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisliği alanında doktora derecesini aldı.

Gabriel Scheer – Elemental Excelerator

Gabe Scheer Elemental Exceleratör“Gabriel, 2009 yılında Hawaii’de kurulan bir iklim teknolojisi hızlandırıcısı olan Elemental Excelerator’ın mobilite ve enerjiye odaklanan İnovasyon Direktörüdür. Daha önce Gabriel, küresel olarak hükümet ilişkileri, veri politikası ve toplu taşıma ortaklıkları üzerinde çalıştığı Lime’ın kurucu ekibindeydi. Ayrıca Chariot, Zipcar, Superpedestrian ve Spin’de çalışmış ve onlara danışmanlık yapmıştır. Buna ek olarak, büyük bir çevresel kar amacı gütmeyen kuruluş kurdu ve işletti ve bir sosyal inovasyon danışmanlığı kurdu ve ayrıca küçük işletmelerin enerji verimliliği iyileştirmeleri yapmasına yardımcı olacak bir şirket kurmaya çalıştı.”

2. gün

Victoria Beasley – Prelude Ventures

Prelude Ventures Yatırımcı“Victoria, iklim teknolojisi yatırımlarının mobilite, gıda ve tarım, temiz enerji, sürdürülebilir giyim ve karbon pazarlarını kapsadığı Prelude Ventures’ın Genel Ortağıdır. Prelude Ventures’tan önce Victoria, BCG’de iklim değişikliği stratejisi üzerinde çalıştı ve bir tarım tedarik zinciri şirketi kurdu. Daha önce, büyük bir güneş enerjisi üreticisinde Finans’ı yönetiyordu. Victoria, Stanford Üniversitesi’nden Çevre ve Kaynaklar alanında MBA ve MS derecesine sahiptir. Ayrıca Copland Burslusu olduğu Chapel Hill’deki Kuzey Karolina Üniversitesi’nden Biyoloji alanında lisans derecesine sahiptir. Victoria, kocası ve küçük oğluyla birlikte San Francisco’da yaşıyor.”

Sven Strohband – Khosla Ventures

Sven Strohband“Sven Strohband, Khosla Ventures’ın ortağı ve genel müdürüdür ve firmanın diğerlerinin yanı sıra Berkshire Grey, GitLab, Hermeus ve Rocket Lab’deki ilk yatırımlarına öncülük etmiştir. Kalbinde bir mühendis olan Sven, yeni endüstriler oluşturan ve yeni kullanıcı deneyimlerini hızlandıran teknolojiler konusunda tutkulu.
Daha önce, altyapı BT ve sürdürülebilirlik uygulamaları için teknik özen gösterdiği ve teknik yetenekleri işe almak, ürün-pazar uyumu deneyleri yürütmek ve kaynak yaratma stratejileri geliştirmek için portföyle birlikte çalıştığı Mohr Davidow Ventures’ta altı yıl geçirdi.
Strohband ayrıca Volkswagen’de PM olarak görev yaptı, Stanford yarışlarının otonom arabası Stanley’i yönetti, Metamind’i kurdu ve çeşitli şirketlerin yönetim kurulunda yer alıyor. Purdue Üniversitesi’nden lisans derecesine ve Stanford Üniversitesi’nden doktora derecesine sahiptir”

John Du – GM Girişimleri

John Du, GM Ventures’ın bir ortağı ve GM China’nın Baş Teknologudur. Bu atamadan önce John, 2009 yılında kuruluşundan bu yana liderliğini yaptığı General Motors Araştırma ve Geliştirme organizasyonunun Çin Bilim Laboratuvarı’nın Direktörüydü. Güçlü ve yenilikçi bir araştırma ekibi oluşturmaktan ve akıllı ve bağlantılı araçlarda araştırma ve geliştirmeye liderlik etmekten sorumluydu. , pil, gelişmiş malzemeler ve elektrikli tahrik sistemleri.
GM’den önce Du, daha 1993 yılında Intel Corp’ta çeşitli pozisyonlarda bulundu ve 2001’de Çin’de Intel ağ işlemcisi işinin genişlemesine öncülük etti; Intel Çin Araştırma Merkezi Direktörü olarak görev yapıyor.
John, 1989 yılında Pekin Teknoloji Enstitüsü’nden Elektrik Mühendisliği alanında doktora derecesini ve 2010 yılında Çin Avrupa Uluslararası İşletme Okulu’ndan Executive MBA derecesini aldı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/startups-pitchoff-mobility-investors/

Yorum yapın