Tayvanlı yetkililer, Apple tedarikçisi Luxshare’i kurumsal casuslukla suçladıAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Tayvan’daki müfettişler, Apple’ın önde gelen üreticilerinden biri olan Luxshare’nin, rakiplerinden çalışanlarını kaçırdığını ve şirket sırlarını çaldığını iddia ediyor.

Luxshare, yeni iPhone montaj tesislerine ve giyilebilir ürünler ve elektrikli otomobiller için üretim fabrikalarına yatırım yapıyor. Şimdi ise diğer firmaların personelini haksız yere avlamakla ve ticari sırları çalmakla suçlanıyor.

Göre ReutersTayvanlı savcılar suçladı Luxshare’de 14 kişi. Kimin suçlandığı veya hepsinin aynı suçlamalarla karşı karşıya olup olmadığı net değil.

Ancak yetkililer, kişileri güveni kötüye kullanma ve ticari sırları yurt dışında kullanmakla suçladıklarını söylüyorlar. Savcılar, özellikle “sipariş almak için Apple üretim zincirine hızla girmek için” rakip Catcher Technology personelini ve sırlarını hedef aldıklarını söylüyorlar.

“Departman, ülkemiz işletmelerinin sağlıklı gelişimini sürdürmek ve ulusal sanayilerin rekabet gücünü sağlamak için bu tür vakaları araştırmak için elinden geleni yapacaktır” diye devam ettiler.

Ne Apple ne de Luxshare henüz kamuoyuna açıklama yapmadı.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/07/15/taiwan-authorities-charge-apple-supplier-luxshare-with-corporate-espionage?utm_medium=rss

Yorum yapın