Taklitçi damgalamaya, ‘tek boynuzlu at bolluğu’ teorisine yönelik 11 PLG taktiği – Teknolojik Haberler


Kurucuların, bağış toplamadaki hünerlerinin aksine, ne kadar büyüme sağladıklarıyla övündükleri bir dünya hayal edin.

Sermaye artırma yeteneği, ödeme yapan bir müşteri tabanı oluşturmanın sürdürülebilir yollarını bulmaktan daha az etkileyicidir. Doğru koçluk ve güçlü bir ağ, birçok girişimcinin büyük bir başlangıç ​​turuna çıkmasına yardımcı olabilir, ancak bu para piyasa talebini değil yatırımcı güvenini yansıtır.


Tam Teknolojik Haberler+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


OpenView’da kıdemli büyüme direktörü Curtis Townshend, TC+ için bir gönderide, “müşteri kazanımını, elde tutmayı ve genişletmeyi” teşvik eden 11 ürün liderliğindeki büyüme taktiğini paylaşıyor.

Townshend, 14 halka açık B2B yazılım şirketini araştırdıktan sonra, keşfedilebilirlik için inşa edilen ve kullanıma dayalı fiyatlandırma uygulayan firmaların, geleneksel SaaS için %21 olan medyan büyüme oranına kıyasla %141’lik bir medyan büyüme oranına sahip olduklarını söylüyor.

Bu şirketler, 40 Kuralı ve gelir elde tutma konusunda da çok daha verimliydi. Townshend, “Genel olarak, metriklerdeki farklılıklar çok büyük” diyor.


Teknolojik Haberler+ ekibi büyüyor!

Yarın sabah 8’de PDT/11:00 EDT’de iklim, kripto, risk sermayesi ve daha fazlasını kapsayan yeni katkıda bulunanlarla bir Twitter Alanına ev sahipliği yapıyoruz. Sohbete katılmak için, Twitter’da @techcrunch’ı takip edin.

iyi haftalar,

Walter Thompson
Kıdemli Editör, Teknolojik Haberler+
@kahramanınız

SaaS’ta “taklitçi” damgasıyla mücadele: İşe yarayan 3 numara

Dalmaçyalı gibi davranan benekli kapüşonlu beyaz köpek tarafından irkilen Dalmaçyalı köpek

Resim Kredisi: Gandee Vasan (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Yıllar önce kendimi üreticiye kadar aynı süveteri, kot pantolonu ve ayakkabıyı giyen biriyle bir partide buldum. Bir giyim kataloğundan fırlamış gibiydik.

İlk başta, komikti. Sonra diğer konuklar bitmek tükenmek bilmeyen şakalar yapınca can sıkıcı bir hal aldı. Akşamın çoğunu birbirimizden kaçınarak geçirdik ve ayrılmak için sabırsızlanıyordum.

HackerEarth’in CEO’su ve kurucu ortağı Sachin Gupta’ya göre, pazara ilk çıkış avantajından yoksun olan girişimler de benzer bir ikilemle karşı karşıya.

Başlangıç ​​​​sefaletinin “tek boynuzlu at bolluğu” teorisi

Tech’in yuvarlanan yeşil çayırları daha az yeni tek boynuzlu at görüyor, ancak yavaşlayan girişim piyasası, geçmiş mega anlaşmaların erken aşamadaki girişimlerin fon toplamasını zorlaştırdığını gösteriyor.

SaaS yatırımcısı Jason Lemkin dün Twitter’da “Bugün girişimdeki en büyük sorun faiz oranları, gelir katları veya bunların hiçbiri değil” dedi.

“Bunu daha önce gördük… yeni olan şey (en azından 2001’den beri), yeni başlayanların büyümesi yıllar alacak olan büyüme yatırımlarının devasa artışıdır” diye yazdı.

Alex Wilhelm, The Exchange aracılığıyla Lemkin’in değerlendirmesine katıldı:

“Tek boynuzlu at bolluğu, tek boynuzlu at trafik sıkışıklığını artırıyor ve gözlerin görebildiği kadarıyla, özel pazar değerinin büyük çoğunluğu donmuş durumda.”

Deneyimle donanmış insurtech MGA’ları, insurtech 2.0’ın yolunu açıyor

Labirent, Labirent 3d render.  Patika, Seçimler, Sorunlar, Strateji Kavramı.  Merdiven.

Resim Kredisi: akınbostancı (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

İnovasyon, uzun süredir sigortanın bir parçası olmuştur: Genel acenteleri yönetmek, sigorta şirketlerinin uzaktaki acentelerin bir ölçüde bağımsız sigortalama ve servis kabiliyetine sahip olmasını talep etmesinin bir sonucuydu.

OMERS Ventures’ta insurtech yatırımına liderlik eden Dave Wechsler, şimdi, MGA’ları geliştiren yeni insurtech girişimleri, sektörü daha sürdürülebilir hale getirmek için öncekiler tarafından öğrenilen dersleri kullanıyor, diyor.

“MGA’lar rotayı düzeltiyor ve yeni rakipler mahsulü bu bilgiye dayalı yeni ilkelerle giriyor.”

Siber güvenlik riskini daha iyi yönetmek için sıfır güven ilkelerini üçüncü taraflara genişletin

Üçüncü taraf siber güvenlik riskini temsil eden, kırmızı düğümlü bir iple bağlanan metalik zincir

Resim Kredisi: sibrain (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Black Kite tarafından hazırlanan bir rapora göre, siber güvenlik söz konusu olduğunda, artık sadece kendi evinizin olması yeterli değil – 81 bireysel üçüncü taraf olayı, 2021 boyunca kamuya açıklanmış 200’den fazla ihlale ve binlerce dalgalanma etkisi ihlaline yol açtı. .

Safe Security’nin kurucu ortağı ve CEO’su Saket Modi, şirketlerin anlaşma imzalamadan önce üçüncü taraf satıcıların siber güvenlik riskini de değerlendirmesi gerektiğini yazıyor.

“İşletmeler, tüm satıcılar için sıfır güven ilkeleri oluşturmalı, içten dışa değerlendirmelerle dış ve iç varlıklardaki riski değerlendirmeli ve siber riski gerçek zamanlı olarak ölçmelidir.”

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/07/techcrunch-roundup-11-plg-tactics-addressing-copycat-stigma-unicorn-glut-theory/

Yorum yapın