Tableau, ekosisteme daha fazla uyum sağlamak için çalışırken Salesforce AI ile olan bağlantıları geliştiriyor – Teknolojik Haberler


Salesforce, 2019’da Tableau’yu satın almak için yaklaşık 16 milyar dolar harcadığında, verileri kitlelere ulaştırma hedefi olan bir şirket ediniyordu. Bir bulut çözümü olarak, büyüyen Salesforce bulut ürünleri ve hizmetleri federasyonuna iyi uyum sağlar. Zamanla, iki şirketin birbirlerinin teknolojisiyle ve ürün ailesiyle bütünleşmenin yollarını bulmaları mantıklı geliyor.

Bugün Tableau’nun Las Vegas’taki müşteri konferansında şirket, Salesforce AI platformu olan Einstein ile daha derin bir entegrasyonu duyurdu. Belki de bu entegrasyonun Salesforce platformunun ekmek ve tereyağı olan CRM verilerini içermesi şaşırtıcı değildir.

Tableau CEO’su Mark Nelson, iki şirketin yeteneklerini birleştirdiğinizde müşteriler için olanaklardan bahsetti. “Salesforce Einstein AI, her gün 152 milyardan fazla tahmin üretiyor. Bu içgörülerden yararlanarak, yeni başlayanlar bile verilerinin neyin ötesinde olduğunu görebilir ve gelecekte neyin olabileceğini veya nedenini anlayabilir. Ve bu konuda ne yapmalısınız” dedi konferanstan önce Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında.

Şirketin baş ürün sorumlusu Francois Ajenstat, iki şirketin Einstein’ın Tableau’yu nasıl geliştirebileceğini bütünleştirmenin ve keşfetmenin değerini gördüğünü söylüyor. “Yaklaşık bir yıl önce, Einstein Discovery’yi tanıttık Einstein’ın Tableau’ya ilk entegrasyonu olan ve insanların daha fazlasını yapmasını sağlayan, ancak yine de çok fazla yapılandırma gerektiren Tableau’da” diye açıkladı.

Bu seferki amaç, entegrasyonu basitleştirmek ve tahmine dayalı bir modelin oluşturulmasını otomatikleştirerek daha erişilebilir hale getirmekti.

“Bir müşterinin Tableau’da önceden yapılandırdığı her şeyi, veri bağlantılarını, veri kaynakları, güvenlik ve yönetişim modelleri aracılığıyla kullanır. Başka bir yere gitmenize gerek yok” dedi. Dahası, modeller arka uçta Salesforce AI teknolojisiyle desteklense de, Tableau’da inşa edilmiş ve yaşıyor.

AI harika bir entegrasyon noktası olsa da, şirket ayrıca Slack’e, verileri oluşturulurken tartışabileceğiniz bağlantılar kurdu. Mulesoft’a API’lerle bağlantıları, kullanıma hazır konektörler olmayabilecek bir dizi sisteme ve belirli veri noktalarına dayalı eylemleri yönlendirmek için verileri tetikleyici olarak kullanabilen şirketin otomasyon ürünü Salesforce Flow’a yönlendirir.

Ajenstat, bu entegrasyonların amacının müşteri verilerini daha erişilebilir ve daha eyleme geçirilebilir hale getirmek ve nihayetinde daha fazla iş sağlamak olduğunu söylüyor. “Bu sadece yeni bir fırsatlar dünyası. İnovasyonu hızlandırmak, müşteri başarısını hızlandırmak ve nihayetinde insanların verileri görmesine ve anlamasına yardımcı olma misyonunu hızlandırmak için bir fırsat” dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/tableau-announces-deeper-integration-with-salesforce-einstein-ai/

Yorum yapın