T-Mobile, Verizon Üzerinden “Komut Veren” 5G Liderini Tutuyor


Son rapora göre, 2022’nin ilk yarısı için ABD’deki 5G yarışı pek değişmedi. Verizon ve AT&T, ağlarını orta bant 5G ile güçlendirmek için C-Band spektrumunu dağıtmaya başlamış olsalar da, T-Mobile diğerlerine göre “komuta liderliği” ile kral olmaya devam ediyor.

Rapor geliyor RootMetricsABD için “5G 1H 2022” bulgularını yayınlayan . Bu, kaydolmayı düşünmeniz gereken en iyi ağlar hakkında iyi bir fikir edinmek için yılda birkaç kez baktığımız ayrıntılı raporlardan biridir. ABD’de sadece 3 ağa düştüğünden, 5G listelerinin zirvesi olmak için bu hiç bitmeyen savaşa bakmadıkça, bunlar bir zamanlar olduğu gibi vurmuyor.

Buradaki temel paket, evet, T-Mobile’ın 5G ağının “En iyi 5G deneyimini” sunması ve hem kullanılabilirlik hem de hız açısından Verizon ve AT&T’nin “rahatça önünde” kalmasıdır. Geliştirmeye devam ettikleri tek kategori, dürüst olmak gerekirse, bir şehirde “bağlanma ve bağlantıda kalma” konusunda biraz belirsiz bir test olarak ortaya çıkan güvenilirliktir. Merak ettiyseniz Verizon, 5G güvenilirliğinde en iyisidir ve üst üste üçüncü rapor için bu kategorinin zirvesine çıkmıştır.

Aşağıdaki resim yukarıda anlattığımdan daha büyük bir hikaye anlatıyor ve 5G kullanılabilirliği ve 5G indirme hızlarında T-Mobile’ın “komuta” liderliğini gerçekten gösteriyor. 125 pazardan T-Mobile, kullanılabilirlik açısından 100’ünde mevcut tacı talep etti. AT&T 39’u yakaladı ve Verizon yalnızca 3’ü yönetti. 5G indirme hızları için T-Mobile 75’i aldı, Verizon ise yalnızca 11’i aldı. AT&T, hız için tam olarak 0 pazar kazandı. Bu toplamların neden 125’e kadar çıkmadığını merak ediyorsanız, RootMetrics tüm bunlar için tam raporlarında bir açıklaması var burada.

En İyi 5G Ağları ABD 2022

Paket servisiniz ne olmalı? Eh, bu T-Mobile, Sprint’ten aldıkları orta bant spektrumuna büyük bir odaklanma ile orta bant ve düşük bant 5G’ye doğru bahsi yaptı. Orta bant 5G, yüksek hızlar ve menzil ile en iyi deneyimi sunar. Sprint’ten aldıkları orta bant spektrumu nedeniyle, büyük (mevcut) liderliğinin nedeni budur. Bununla birlikte, Verizon ve AT&T, denemek ve yetişmek için C-Band (orta bant olan) spektrumunu elde etmek için milyarlar harcadı. Bunu dağıtmaya başladılar ve kesinlikle T-Mobile’ın liderliğinde bir göçük yapacaklar. Yine de bir süre olabilir.

Şimdilik ve muhtemelen öngörülebilir gelecekte, T-Mobile 5G kralıdır ve öyle olacaktır.

Son olarak, üç kategorinin tümü için taşıyıcının öne çıkan özelliklerinin eğlenceli bir anlık görüntüsü. Fayetteville, NC’deki bu medyan indirme hızları oldukça iyi.

En İyi 5G Ağları 2022 ABDKaynak : https://www.droid-life.com/2022/08/04/latest-5g-reports-shows-t-mobile-holding-commanding-lead-over-verizon-att/

Yorum yapın