Systemiq, erken aşamadaki iklim teknolojisi kurucularını finanse etmek için 70 milyon dolar sağladı – Teknolojik Haberler


Systemiq Sermayeerken aşamadaki iklim teknolojisi girişimlerinin destekçisi, ikinci fonunu başlatmak için 70 milyon dolar sağladığını söylüyor.

Londra merkezli VC, 130 milyon dolar daha artırmayı hedefliyor; Bu, 2018’den bu yana 19 girişime 30 milyon dolar aktardığını söyleyen firma için oldukça büyük bir adım olacak.

Systemiq, bu parayı kullanmakla ilgili olarak, büyük endüstrileri ve şehirleri “daha ​​verimli ve sürdürülebilir” hale getirmeye odaklanan kurucuları finanse etmek için çıktığını söylüyor. Uygulamada, yenilenebilir arazi kullanımı, okyanuslar, ulaşım ve döngüsel ekonomi gibi kilit alanları finanse edecek.

Systemiq’in geçmiş anlaşmaları arasında iklim veri şirketi Jupiter, nakliye veri şirketi yer alıyor Nautilus Laboratuvarları (kurucu ortağı daha sonra Bedrock’u başlattı) ve ESG odaklı yatırım girişimi OpenInvest. Geçen yıl, OpenInvest JP Morgan’a satıldı, dünyanın en büyük fosil yakıt fon sağlayıcısı.

Systemiq, McKinsey gazileri Jeremy Oppenheim ve Martin Stuchtey tarafından ortaklaşa kuruldu. Tahmini olarak çeken danışmanlık devi yılda 10 milyar dolar gelirde, ayrıca uzun bir çalışma geçmişine sahiptir. dünyanın en büyük kirleticilerinin çoğu.

Firma, Systemiq ortağı ve eski Goldman yöneticisi Irena Spazzapan’ın Oppenheim ve eski Unilever CEO’su Paul Polman ile birlikte ikinci fonu yöneteceğini söyledi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/systemiq-vc-70-million-fund-2/

Yorum yapın