Sürücüler COVID-19 sonrası geri döndükçe Lyft hisseleri rekor kazançlarda yükseliyorLyft Inc.’in hisseleri, yolcular COVID-19 sonrası hizmete döndüklerinde, araç çağırma şirketinin rekor kazançlar bildirmesinin ardından geç işlemlerde yükseldi.

Lyft, 30 Haziran’da sona eren ikinci çeyreği için, geçen yılın ikinci çeyreğindeki 18 milyon dolarlık net zarara ve ilk çeyrekteki 24,6 milyon dolarlık net gelire kıyasla, 46,4 milyon dolar veya hisse başına 12 sentlik düzeltilmiş net gelir bildirdi. Gelir, bir yıl öncesine göre %30 ve ilk çeyreğe göre %13 artarak 909.7 milyon dolara yükseldi. Analistler bekliyordu 989.07 milyon dolarlık gelir üzerinden dört sentlik düzeltilmiş zarar.

Çeyreğin en önemli olayı sürücülerin dönüşüydü. Çeyrekte, aktif biniciler bir yıl önce 17.14 milyondan ve ilk çeyrekte 17.8 milyona çıkarak 19.86 milyona ulaştı. Aktif binici başına gelir, bir önceki yıla göre %11.8 artarak 49.89$’a yükseldi. Yani Lyft sadece daha fazla müşteriye sahip olmakla kalmadı, aynı zamanda daha fazla harcama yapıyorlardı.

Çeyrekte gelir ve biniciler artarken, Lyft’in net zararı, bir yıl önceki 251.9 milyon dolara ve bir önceki çeyrekte 196.9 milyon dolara göre 377,2 milyon dolara ulaştı. Net zarar, 179.1 milyon dolarlık hisse bazlı tazminatı ve ilgili bordro vergi giderlerini içeriyordu.

Lyft’in kurucu ortağı ve CEO’su Logan Green, “Q2’de sıkı bir şekilde eğildik ve ekip güçlü sonuçlar elde etmek için harika bir iş çıkardı” dedi. Bir deyim. “Şirketimizin tarihindeki en yüksek düzeltilmiş FAVÖK’ü oluşturduk ve Aktif Sürücüler, sürücüler ve yolculuklar için COVID yüksek artışları gördük. Tüketici taşımacılığının, adreslenebilir devasa bir pazara sahip uzun vadeli iyi bir iş olduğu açık.”

İleriye dönük olarak Lyft, üçüncü çeyrekte 1,04 milyar ila 1,06 milyar dolar gelir üzerinden faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kârın 55 milyon ila 65 milyon dolar arasında olmasını beklediğini söyledi. Analistler bekliyordu 1,12 milyar dolarlık gelir üzerinden 67.4 milyon dolarlık FAVÖK.

Görünüm ve kazançlardaki düşüşe rağmen, beklenenden daha iyi gelen hisse başına kazanç ve rekor gelir yatırımcıları etkiledi. Lyft hisseleri zilden sonra %9 yükseldi.

Fotoğraf: Wikimedia Commons

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/08/04/lyft-shares-rise-record-earnings-riders-return-post-covid-19/

Yorum yapın