Sürpriz: ABD’nin Çin Teçhizatını Yerel Ağlardan Temizleme Görevi Özensiz Bir Karışıklıktı


itibaren bu konuda iyi değiliz borç

Tüm Çin donanımını ABD ağlarından temizlemeye yönelik vatansever arayışın biraz tutarsız bir karmaşa olduğunu not ettik. ABD’nin tüm Huawei ve ZTE ekipmanlarını tasfiye etme talebi, birçok orta ve küçük ölçekli telekom satıcısına (müşterilerini okuyun) büyük maliyetler getirdi ve ABD şimdi bir şekilde “kop ve değiştir” çabasını ödemeye yardımcı olacak paradan yoksun olduğunu söylüyor. başlangıçta iddia edildiği gibi.

Açık olmak gerekirse, Huawei birçok telekom gibi etik olmayan bir karmaşa. Çin hükümetine BT ve telekom desteği sağlamaktan mutluluk duyuyor etnik azınlıklara karşı soykırım yürüttüğü için. Ayrıca bazı Afrika hükümetlerinin basına ve siyasi muhaliflere casusluk yapmasına yardım ederken yakalandı. Ve Çin hükümetinin Amerikalılar üzerinde casusluk yapmasına çok yardımcı olmuş olabilir. Yani evet, teçhizatı temizlemek kötü bir bahis değil.

Ama bu şeffaflık adına biraz önemli, biz Bu kolektif çılgınlığa on yıldan fazla bir süre ve ABD, Huawei ve ZTE cihazlarının Amerikalıları gözetlemek için yaygın olarak kullanıldığını kanıtlayan herhangi bir kamuya açık bilgi yayınlamadı. ABD şirket lobicilerinin ne sıklıkla yabancı düşmanlığı ve NatSec hiperventilasyonu kullanın Milletvekillerini kendilerine hizmet eden tekliflere korkutmak, bu önemli.

Ve New York Times’ın yakın zamanda belirttiği gibi, bu konuda yıllarca süren histeriden sonra ABD, planın gerçekten işe yaramasını sağlayan boktan bir iş:

Federal İletişim Komisyonu bir keresinde Çin teçhizatını değiştirmenin maliyetini tahmin etmişti. yaklaşık 2 milyar dolar olmak. Güncellenmiş bir tahmin ifşa geçen ay yaklaşık olduğunu gösterdi 5 milyar dolar. FCC ve Kongre’nin, küçük telekom şirketlerinin ihtiyaç duyduklarını söylediği miktarları nasıl ödeyeceklerini bulması zaman alacak. Bu arada, bu tür sağlayıcıların çoğu, Politico olarak Huawei ve ZTE ekipmanlarını değiştirmeye başlamadı bile. rapor edildi geçen ay.

Huawei rakipleri, artık önemli ölçüde daha ucuz (genellikle daha boktan) Çin ağ donanımıyla rekabet etmek zorunda kalmamaktan büyük bir talih alıyor. Ama tüketiciler ne elde ediyor? Aslında gelişmiş mahremiyet ve güvenlik almıyorlar çünkü telekomlar henüz gerçekten bir şey yapmaya bile başlamadı. Ancak, ABD telekomlarında ortaya çıkan ve kullanıcılara yansıtılacak olan ek maliyetleri alacaklar.

FCC’nin (ABD geniş bant kullanılabilirliğini, polis tekelleşmesini, fatura sahtekarlığını durduramayan veya yerel vergi mükelleflerinin nasıl harcandığını bile haritalayamayan) burada tutarlı bir iş yapacağı fikri her zaman bir tür soru işaretiydi.

Çoğu zaman, “Çin tehdidi” hakkındaki teknoloji ve telekom politikası retoriği tamamen yüzeyseldir (bir başka mükemmel örnek için “5G yarışına” bir göz atın) ve genellikle ABD şirketlerinin rekabet etmek zorunda kalmamak için lobi yapmasının yan ürünüdür. ucuz Çin dişli. Ancak, güvenlik cephesindeki fiili infazda kaputun altına baktığınızda, çoğu zaman sadece sıcak bir karışıklık var:

“Büyük bir soru, bu dramadan kaçınılıp kaçınılamayacağıdır. Bir strateji firması olan Albright Stonebridge Group’ta Çin’den sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Paul Triolo’ya, ABD’nin titrek uygulamalı iyi bir planı olup olmadığını veya stratejinin başlangıçta yanlış yönlendirilip yönlendirilmediğini sordum. İkisinden de biraz olduğunu söyledi.

Triolo, ABD hükümetinin Huawei ve ZTE ekipmanlarını uzun yıllar boyunca – İngiltere’ninkine benzer şekilde aşamalı olarak devre dışı bırakabileceğini söyledi. yaklaşmak – ve askeri tesisler gibi hassas konumların yakınında bazı Çin teçhizat veya teçhizatının hızlı bir şekilde kaldırılması. ABD, ekipmanın riskini hızla ortadan kaldırması gerektiğini söylerken, tüm bu şeyler yine de yerinde kalırdedi.

Bu sadece… yaptığımız şey. Trump veya FCC’den Brendan Carr gibi adamlar, Çin’i yabancı düşmanı tabanı kışkırtmak için bir öcü olarak kullanmaya bayılıyor, ancak daha sonra ağ güvenliğini ve tüketici gizliliğini korumak için gerçek uygulama sadece mutlak bir şaka olmaktan çıkıyor. Sonradan düşünülmüş. Bu beyler yok gerçek çözüm iş, politik kazanç işi için kendi kendilerine hizmet eden korku tacirliği içindeler.

Hiçbirinde tutarlılık yok. Huawei hakkında çok yıllı bir çılgınlık sahneleyeceğiz, ancak uydu ve kablosuz ağlardaki çok gerçek telekom güvenlik açıkları veya bozuk şeylerin İnterneti hakkında kesinlikle hiçbir şey yapmayacağız. Politikacılar TikTok hakkında tam bir embolizm yaşayacaklar, ancak gizlilik reformuna karşı çıkacaklar ve tüm telekom, reklam teknolojisi ve uygulama ekosistemindeki gizlilik sorunlarını desteklemek için kesinlikle hiçbir şey yapmayacaklar.

Bu, ABD’nin siber güvenliği geliştirmek için yetkin hiçbir şey yapmadığı anlamına gelmiyor, ancak Çin’deki siyasi histerinin önemli bir kısmı genellikle çok fazla sağlam ve öfkeli, hiçbir şey ifade etmiyor. Ve daha da büyük bir pay, sadece ulusal güvenlik kaygıları gibi giyinmiş yolsuzluktur. NatSec’te ihtiyaç duyulan gizlilik, daha az şeffaflık anlamına gelir. O zaman daha az şeffaflık, lobiciler tarafından örtü olarak kullanılır. Zaman kadar eski bir masal.

İsimsiz bir Hill çalışanı olarak Washington Post’a on yıl önce söyledisadece yolsuzlukla beslenen anlamsız sözler:

Konu hakkında kamuoyu önünde konuşma yetkisi olmayan bir Hill çalışanı, “Olan şu ki, Çin hakkında zaten kararsız olan milletvekillerini canlandırabilen rakipleriniz oluyor” dedi. “Yaptıkları şey ipi çekmek ve tepenin nerede döndüğünü görmek.”

Daha da kötüsü, ABD, Çin hükümetini suçladığı her şeyi, her iki ülkeye de gizli arka kapılar kurmak gibi yaparak, şimdi ihtiyaç duyduğu güvenilirliği uzun zaman önce aşındırdı. Cisco ve Huawei donanımı.

Yani evet, şeffaf ve yetkin bir şekilde yapmanız koşuluyla Huawei ve XTE donanımının ABD ağlarında yasaklanması mümkündür. Ancak çoğu zaman bu konuda en yüksek sesle bağıran insanların çoğu, gerçekten yararlı bir şey başarmak için hem güvenilirlikten hem de yeterlilikten yoksundur. Genellikle büyük, pahalı, aptalca bir performanstır, yolsuzlukla kirlenir ve vergi mükellefleri tarafından ödenir.

Under: 5g, çin, fcc, ağ, nsa, kopyala ve değiştir, casusluk, gözetimKaynak : https://www.techdirt.com/2022/08/10/surprise-u-s-quest-to-purge-chinese-gear-from-domestic-networks-was-a-sloppy-mess/

Yorum yapın