Süper yaya, Voi en son mikromobilite işten çıkarmaları arasında – Teknolojik Haberler


İşten çıkarmalar startup dünyasını alt üst ederken, uzun süredir kârlı olmak için mücadele eden mikromobilite sektörü de darbe alıyor. Bird’ün çalışanlarının %23’ünü işten çıkarmasından sadece birkaç hafta sonra, sektördeki bir sonraki işten çıkarmalar Voi ve Superpedestrian’ı etkiliyor. Geçmişten gelen LinkedIn gönderileri ve mevcut çalışanlar.

“…biz Voi Teknolojisi bugün, kârlılığa odaklanmamızı daha da artırdığımızı ve genel merkezle ilgili maliyetleri mevcut seviyeden %25 oranında azaltmayı hedeflediğimizi duyurduk” LinkedIn’de yayınlandı Çarşamba günü. “Bunu öncelikle dış harcamaları azaltmaya odaklanıyoruz, ancak maalesef şu anda dolu olan Genel Merkez ile ilgili 35 rol (~%10) etkileniyor.”

Hermansson, Voi’nin “büyüme sermayesi için değişen ortam”a yanıt olarak yılın ilk yarısında harcamayı azalttıktan sonra güçlü bir finansal konumda olduğunu ve “öngörülebilir gelecekte herhangi bir ek sermaye artışı öngörmediğini” söylemeye devam etti.

Superpedestrian, Teknolojik Haberler’a küresel ekibinin boyutunu %7 oranında azaltacağını doğruladı. Şirket, Teknolojik Haberler’a tam olarak kaç çalışanın eşit olduğunu doğrulamadı, ancak Superpedestrian’ın toplam 263 çalışanı gösteren LinkedIn sayfasından çıkarsa, işten çıkarmaların sayısı 18 çalışan civarında bir yere düşebilir.

Superpedestrian’dan yapılan açıklamada, “Bu, maliyetlerimizi azaltmak ve kârlılığa giden yolu hızlandırmak için şirket genelinde yürütülen çabaların bir parçasıdır” diyor. “Ortak scooter filolarımızı işlettiğimiz şehirlere en kaliteli hizmetleri sunma taahhüdümüzü sürdürüyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/superpedestrian-voi-among-the-latest-micromobility-layoffs/

Yorum yapın