Suç dramasının hayranları için 9 başlık


Peaky Blinders'da Cillian Murphy

İngiliz polisiye destanı Peaky Blinders, Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor. Şimdi altıncı sezonunda, dizinin özel bir hayran grubu var ve muhtemelen sezonlar arasında Peaky Blinders gibi daha fazla şov arıyorlar. Peaky Blinders’tan hoşlanıyorsanız beğenebileceğiniz dokuz gösteriden oluşan bir listeyle size yardımcı olmak için buradayız.

Uluslararası bir Netflix orijinal dizisi olarak dağıtılan bir BBC şovu olan Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı’nı takip eden yıllarda Peaky Blinders sokak çetesinin ve suç ailesinin yükselişini anlatıyor. Suç patronu Tommy Shelby, organize suçu durdurmak için artan kolluk kuvvetlerinden kaçınırken operasyonlarını genişletmeye çalışıyor. Dizi altıncı sezonuyla tamamlanırken, bir spinoff filmi de yapım aşamasında.

Ayrıca bakınız: Her platformda en iyi orijinal akış şovları

Peaky Blinders gibi sonraki dokuz gösteriyi ve bunları nerede yayınlayacağınızı okuyun. Henüz izlemediyseniz, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Netflix’teki Peaky Blinders’a göz atabilirsiniz.

Netflix simgesi

Netflix

Netflix, dünya çapında 200 milyondan fazla abonesiyle hala önde gelen premium akış hizmetidir. Stranger Things, The Witcher, Bridgerton ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her zaman büyüyen orijinal film ve dizi listesi de dahil olmak üzere, izlemek için binlerce film ve TV şovu sunuyor.


Peaky Blinders gibi diziler


ölü ağaç

Ian McShane, Timothy Olyphant ve John Hawkes Deadwood'da bir barda oturuyorlar - en iyi HBO Max şovları

Göletin karşısında ve tarihin biraz daha öncesinde geçen HBO’nun Deadwood’u Peaky Blinders ile çok ortak noktaya sahip. Yani, tarihsel olarak çok önemli bir anda güç için yarışan çok sayıda şiddetli insan görüyor. İç Savaş sonrası bir maden kasabasında, kanunsuzluk yavaş yavaş medeniyete ya da en azından şovu kendi yollarını yürütmek isteyen vurguncuların savaşan gruplarına yol açar. Deadwood, en iyi HBO şovlarından ve Peaky Blinders gibi en iyi şovlardan biridir.

HBO Max logosu

HBO Maks.

HBO Max, Yüzüklerin Efendisi, DC Comics süper kahramanları ve daha fazlası gibi Warner Bros yapımı filmler ve TV şovları için evinizdir. Aynı zamanda başka hiçbir yerde bulunmayan yeni ve orijinal filmlerin ve şovların evidir.


Karındeşen Sokak

Üç adam Ripper Sokağı'nda sokakta duruyor - şovlar siper atletleri gibi

1800’lerin sonlarında, Karındeşen Jack’in vahşice öldürülmesinin ardından Whitechapel normale dönüyor gibi görünüyor. Ancak, kamuoyunda büyük yankı uyandıran cinayetler veya katilin kimliğine dair herhangi bir ipucunun ardından herhangi bir sonuç çıkmadan, herkes gergin ve her yeni cinayet, dedektifler yeni bir gerçekliğe uyum sağlarken, Karındeşen’in geri dönebileceği korkusunu besliyor.


Anarşinin oğulları

Sons of Anarchy toplanmış duruyorlar - şovlar doruk at gözlükleri gibi

Jax Teller’ın motosiklet çetesi Sons of Anarchy’ye olan bağlılığı, onun kanunsuz yollarını sorgulamaya ve bekar bir baba olarak doğru olanı yapmaya çalışırken sınanır. Örtüşen bakış açılarıyla karmaşık hikayeler anlatan dizi, yedi sezon boyunca FX’te yayınlanırken organize suçun etkileyici bir portresini sundu.

Hulu Logosu

hulu

Hulu, yalnızca binlerce film ve TV şovu yayınlamakla kalmaz, aynı zamanda The Handmaid’s Tale gibi orijinal şovlar ve filmler de sunar. Yerel istasyonlarınız da dahil olmak üzere canlı kanalları almak için Hulu Plus Live TV’ye yükseltebilirsiniz.


tahta imparatorluğu

Boardwalk Empire'da Steve Buscemi ve Michael K Williams - aşırı körler gibi şovlar

HBO’nun The Sopranos’u muhtemelen organize suçla ilgili en iyi ve en sevilen dizidir, ancak birinci sınıf kablo ağının popüler Boardwalk Empire, tarihi ortamı ve daha geniş kapsamı ile kesinlikle Peaky Blinders gibi bir gösteridir. Enoch “Nucky” Thompson, Yasaklama sırasında Atlantic City’nin saymanıdır. Nucky politikacı olduğu kadar mafya babasıdır, yine de içki satar ve güneşin altındaki her gangsterle uğraşır. Ancak Nucky’nin şansı, onu ancak eski bir proteinin gözünü Nucky’nin imparatorluğuna diktiğinde bir yere kadar götürebilir.

Tom Hardy, bir üst giyen ve gölgelerde duran, Tabu'da - Peaky Blinders gibi şovlar

Peaky Blinders oyuncusu Tom Hardy, BBC ve FX’in Tabu’sunda Afrika’da öldüğü sanıldıktan sonra Londra’ya dönen maceracı James Keziah Delaney’i oynuyor. Doğu Hindistan Şirketi’ne rakip olmak için ölen babasının nakliye şirketini devralmaya niyetli olan Delaney, Peaky Blinders gibi bu karanlık, sürükleyici şovda komplo, ihanet ve cinayetle uğraşırken aynı zamanda babasının ölümü için adalet arıyor.

Sınırdaki Jason Momoa

Jason Mamoa, bu Kanada dramasında Hudson’s Bay Company’ye savaş açan kanun kaçağı avcısı Declan Harp’ı oynuyor. 1700’lerde, Hudson’s Bay Company, kürk ticareti üzerinde Harp’a uymayan bir tekele sahip. Kısa süre sonra, Harp’ın operasyonunu sona erdirerek şirketin itibarını geri kazanmaya çalışan Lord Benton’ın öfkesini uyandırır. Ama Benton savaşmadan kazanamayacak.

Londra Çeteleri - Peaky Blinders gibi şovlar

Londra’daki en güçlü suç ailesinin başı suikaste uğradığında, birçok insanın onu doldurmak için can attığı büyük bir güç boşluğu bırakır. Bunlar arasında, son derece küresel organize suç dünyasında dalgalar yaratan, geç dönem suç patronunun asabi oğlu da var.

amc artı

AMC Artı

AMC Plus, AMC Networks kablo TV ve akış hizmetleri ailesinden program ve film kitaplığına isteğe bağlı olarak reklamsız erişim sunar.


karnaval sırası

Carnival Row, Witcher'ı andırıyor

Belki de peri masalları ve doğaüstü olaylarla ilgili olduğu için bu listeye olası bir eklenme olan Carnival Row, yine de Peaky Blinders için iyi bir arkadaştır. Alternatif bir tarihte, efsanevi yaratıklar artık insanlar arasında yaşıyor ve ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor. Fae çeteleri kendi başlarının çaresine bakarlar ve aralarında karmaşık bir romantik geçmişi olan bir Fae kadını ve bir polis memuru olarak çalışan ve bir dizi cinayeti çözmeye çalışırken göçmen fae’ye sempati duyan yarı fae bir adam vardır.

Prime video logosu

Amazon Prime Videosu

Amazon Prime Video, akış için binlerce filme ve TV şovuna erişim sunar. Buna The Boys ve The Tomorrow War gibi harika orijinal şovlar ve filmler dahildir. Amazon Prime Video’daki diğer premium hizmetlere de kaydolabilirsiniz.


Kuruş Korkunç

Penny Dreadful'da bir erkek ve kadın hem berelenmiş hem de kanlı bir şekilde karşı karşıya geliyor - Peaky at gözlüğü gibi şovlar

Peaky Blinders gibi bir başka doğaüstü gösteri olan Penny Dreadful, Frankenstein ve The Picture of Dorian Gray gibi sayısız Gotik hikayeye karanlık ve cesur bir bakış. Peaky Blinders’tan biraz önce İngiltere’de geçen dizi, 19. yüzyılın sonlarında, bir canavarın musallat olduğu genç bir kadına yardım etmek için bir grup karakterin bir araya geldiğini görüyor. Kahramanlardan biri olan Ethan Chandler adında bir Amerikalı, yeni yoldaşlarıyla kötü güçlere karşı komplo kurarken, kendisini boz cinayetlerden suçlu bulan müfettişler tarafından avlanır.

gösteri zamanı logosu

Gösteri zamanı

Showtime harika filmler ve en iyi ve en yenilikçi orijinal TV şovlarından bazılarını sunar ve bunların hepsini aylık düşük bir fiyata alabilirsiniz.


Bunlar Netflix’teki Peaky Blinders gibi en iyi şovlarımız.

Bunlardan herhangi birini henüz kontrol ettiniz mi? Hangileri senin favorilerin? Yorumlarda bize bildirin.Kaynak : https://www.androidauthority.com/shows-like-peaky-blinders-netflix-3185119/

Yorum yapın