Stripe, finansal verileri Amazon ve Snowflake ile senkronize etmek için Data Pipeline ile altyapı oyununu genişletiyor – Teknolojik Haberler


95 milyar dolar değerindeki ödeme devi Stripe, hizmetlerini ve işlevlerini bugün işinin özünü oluşturan temel ödemelerin ötesine genişletmek için bir ürün sprintinde. Bugün şirket, kullanıcılarının Stripe işlem verileri ile Amazon Redshift veya Snowflake’s Data Cloud’da tuttukları veri depoları arasında bağlantılar oluşturmasına olanak tanıyan bir altyapı ürünü olan Data Pipeline’ı tamamladı.

Hareket, Stripe’in kendisini sadece bir ödeme sağlayıcısı olmaktan çok, daha büyük bir finansal hizmetler ve veri santrali, kendi sözleriyle “işletmeler için bir finansal altyapı platformu” olarak nasıl konumlandırdığının altını çiziyor.

Lansman, şirketin Stripe müşterilerinin aşağıdakilerle bağlantı kurmasını sağlayan Financial Connections’ı duyurmasından birkaç hafta sonra geldi. onların müşterilerin bankacılık hizmetleri, bu kullanıcılar hakkında daha eksiksiz finansal veriler elde etmek için.

Şimdiye kadar kapalı bir beta sürümünde çalışan Data Pipeline, şimdiden birkaç erken müşteri kazandı: Stripe’in söylediğine göre ChowNow, Housecall Pro, HubSpot, Lime, Shipt ve Zoom, “aşağı akış raporlamasını otomatikleştirmek ve büyüme fırsatlarını belirlemek” için kullanıyor. Başka bir deyişle, ödemeler hala yapılıyor, ancak şimdi Stripe bunlardan elde edilen ödeme verilerini kendi başına bir kâr merkezine dönüştürüyor.

Ürün, kullanıcıların Stripe finansal verilerini diğer iş bilgileriyle daha kapsamlı ve kolay bir şekilde birleştirmesine izin verecek ve bu da bu kullanıcıların bu verileri daha geniş ticari zeka çabalarında, ayrıca finansal raporlamada ve iş faaliyetlerini dolandırıcılık için izleme işlerinde kullanmasına izin verecek. güvenlik sorunları ve daha fazlası.

Bu, Stripe’in, kullanıcıları için üçüncü taraf ürünlerini değiştirmek amacıyla, sıfırdan dahili olarak oluşturduğu ETL (özüt, dönüştürme, yükleme) alanında, özellikle bir altyapı ürününü piyasaya sürmesi açısından dikkate değerdir. Ancak, şirketin daha geniş kurumsal analitik alanını hedefleyen ilk ürünü değil: 2017’de şirket, ödeme verilerini izlemek için bir araç olan Sigma’yı piyasaya sürdü.

“Oysa Sigma, bilgilerinize erişmenize/sorgulamanıza izin verir. Şerit içindeki veriler Şerit Dashboard, Data Pipeline bilgilerinize erişmenizi sağlar. Şerit doğrudan Snowflake veya Amazon Redshift veri ambarınızdaki veriler” dedi. Stripe, e-postayla gönderilen bir röportajda. “Bu şekilde Data Pipeline, verilerinizi sorgulamanızı kolaylaştırır. Şerit diğer iş verilerinizle birlikte veriler.”

kar tanesi ve Amazon diğer üçüncü taraf ETL sağlayıcıları ile çalışmak ve Stripe, varsa bu belirli ortaklıklarla hangi finansal düzenlemelerin mevcut olduğu konusunda yorum yapmaktan kaçındı. Ayrıca, bu listeye başka veri ambarı sağlayıcıları ekleyip eklemeyeceği konusunda yorum yapmayı da reddetti.

Shunturov, “Hizmetlerimizi genişletmenin ve kullanıcılarımıza daha iyi hizmet vermenin yollarını her zaman düşünüyoruz, ancak şu anda paylaşmak için belirli bir planımız yok” dedi..

Amazon ve Snowflake entegrasyonlarıyla Stripe, ürününü oluşturmak için ilgili veri paylaşım teknolojilerini kullanmak için ikisi ile ortaklık kurdu. özellikle, Şerit kullanıcının bilgilerini saklamamızı sağlayan bir veri paylaşımı başlatır. Şerit içindeki veriler Şerit küme ve daha sonra kullanıcıya bu verilere okuma erişimi sağlarız. “Bu şekilde, kullanıcı kümelerine yazma erişimi vermeden verilerine erişebilir” dedi. “Veri tazeliğini sürekli olarak iyileştirmeye ve işe hazır raporların ve ölçümlerin kapsamını genişletmeye kararlıyız. Bunu başarmak, bu yeteneği yerel olarak Stripe üzerinde geliştirmemizi gerektiriyordu.”

Shunturov, ürüne yönelik itici gücün ve belki de şirketin bu yeni hizmet dalgasını genel olarak nasıl oluşturduğuna ilişkin stratejik yol haritasının, kullanıcılardan gelen taleplerden kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

Şerit kullanıcılar ve özellikle daha büyük kullanıcılar, yalnızca dışa aktarmak için değil, aynı zamanda sürekli olarak senkronize etmek için daha kolay yollar istediler. Şerit verilerini kendi veri ambarlarına aktarabilir, böylece verilerini merkezileştirebilirler. Şerit API entegrasyonunu kendileri oluşturmak veya sürdürmek zorunda kalmadan diğer iş verileriyle veri sağlar” dedi. “Ürün düzeyinde raporları ve ölçümleri kullanıma sunarak, kullanıcılarımızın ham verileri iş içgörülerine dönüştürmek zorunda oldukları veri mühendisliği yatırımını da önemli ölçüde azaltıyoruz. Snowflake ve Amazon Redshift, yüksek kullanıcı talebi nedeniyle ilk lansman ortaklarımız olarak seçildi. Aslında, her ikisi de en yaygın kullanılan veri ambarlarıydı. Şerit kullanıcı topluluğu.”

Data Pipeline şu anda yalnızca ABD’de, Amazon Redshift veya Snowflake’s Data Cloud’u da kullanan Stripe kullanıcıları içindir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/stripe-expands-its-infrastructure-play-with-data-pipeline-to-sync-financial-data-with-amazon-and-snowflake/

Yorum yapın