Stellantis, Temmuz 2023’te Avrupa bayi ağını yeniden yapılandıracak • Teknolojik Haberler


Jeep, Dodge, Fiat, Maserati ve Peugeot gibi markaların ana şirketi Stellantis Perşembe günü yaptığı açıklamada, maliyetleri azaltmak ve elektrifikasyon yatırımını desteklemek amacıyla Temmuz 2023’te Avrupa bayi ağlarını yeniden düzenleyeceğini söyledi.

Önümüzdeki yazdan itibaren Stellantis, 14 markasının tamamı için Avusturya, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda’daki bayilerle mevcut tüm satış ve hizmet sözleşmelerini sona erdireceğini ve bunu Avrupa’nın geri kalanının takip edeceğini söyledi. Stellantis, otomobil üreticilerine satış işlemleri, fiyatlar ve müşterilerle yapılan sözleşmeler üzerinde daha fazla kontrol sağlayan bir acente modeline doğru ilerleyecek ve bayiler teslimat ve servis konusunda yardımcı olmak için var olacak.

Bir şirkete göre bu, “Stellantis’in maliyetleri üstlenmesine ve distribütörlerimizin maruz kaldığı risklerin azalmasına” yol açacaktır. Beyan şirket tarafından yayınlandı.

Stellantis’in Avrupa COO’su Uwe Hochgeschurtz yaptığı açıklamada, “Stellantis’in vizyonu, sürdürülebilir bir Dağıtım modelini teşvik etmektir ve ilgili tüm paydaşlar, temelinde müşteri deneyimi olan bu değişikliklerden yararlanacaktır” dedi. “Müşteriler çok markalı ve çok kanallı yaklaşımın avantajlarından daha geniş bir hizmet yelpazesiyle yararlanabilecekler. Bayiler, Stellantis’in 14 markalı portföyünden yararlanmayı, sinerji yaratmayı, dağıtım maliyetlerini optimize etmeyi ve ek sürdürülebilir mobilite çözümleri sunmayı amaçlayan yeni ve verimli bir iş modeline sahip olacak. Partnerlerimiz, markalarımızın sahadaki temsilcisi olarak önemli rol oynuyor.”

Bir sözcü, Stellantis şemsiyesi altındaki hafif ticari araçların 1 Ocak 2024’ten itibaren yeni dağıtım yapısına girmesinin beklendiğini söyledi. Reuters.

Hareket Stellantis’in bir parçası İleriye Cesaret Et 2030 2038 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşmayı hedefleyen stratejik plan. Plana, 2030 yılı sonuna kadar Avrupa’da %100 binek araç akülü elektrikli araç (BEV) satış karması elde etme hedefi dahildir. 2025 yılına kadar Stellantis piyasaya sürmeyi hedefliyor tüm portföyünü elektriklendirmeden önce sadece lüks ve premium segmentlerdeki BEV’ler. Şirket, Avrupa’da piyasaya sürülen tüm BEV’lerin 2026 ve sonrasında olacağını söyledi.

Stellantis ayrıca kısa bir süre önce iş birimi için döngüsel ekonomiye adanmış, denenmiş ve gerçek yeniden üretim, onarım, yeniden kullanım ve geri dönüşüm yöntemiyle sürdürülebilirliğe ve karlılığa ulaşmayı içeren bir strateji başlattı. Bayilikler, Stellantis’in döngüsel ekonomi markası için yine de kullanışlı olacaktır – örneğin, şirketin yeniden ürettiği herhangi bir araba parçası bayilik ağları arasında dağıtılabilir ve satılabilir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/24/stellantis-to-restructure-european-dealer-network-in-july-2023/

Yorum yapın