Starburst’un yeni veri ürünleri, bulutlar arası analitiği kolaylaştırmayı amaçlıyor


Starburst, Veri Ürünleri yazılımını, şirketin veri yönetimi ve analitik platformu Starburst Enterprise’a abone olan işletmeler için bulutlar arası analitiği kolaylaştıracağını iddia ettiği yeni yeteneklerle güncelledi.

Starburst Enterprise UI içindeki bir yazılım modülü olan Starburst’s Data Products, Şubat ayında piyasaya sürüldü ve veri yöneticilerinin ve geliştiricilerin, Starburst Stargate’in dünya çapında çeşitli konumlarda birden çok veri kaynağına bağlanma yeteneğinden yararlanarak veri ürünleri oluşturmasına ve sürdürmesine izin verecek şekilde tasarlandı.

Şirketin özellikle küresel çapraz bulut analitiğine izin vermek için piyasaya sürüldüğünü söylediği Stargate, birden fazla bulut veya bölgede birden fazla Starburst kümesinde bağlantı, verilere erişim kontrolü ve sorgu optimizasyonu sunan bir ağ geçididir.

Ventana Research’ün başkan yardımcısı ve analisti Matt Aslett bir blog yazısında, “Veri kataloglarını ve veri kaynaklarını Starburst kümeleri arasında bağlamak için bir ağ geçidi sunuyor ve verilere tek bir konuma taşımaya gerek kalmadan erişim sağlıyor” dedi.

Bulutlar arası analitik, kurumsal ilgiyi artırıyor

Bulutlar arası analitik, küresel olarak dağıtılmış veri bilimci ve analist ekipleriyle çalışmaya çalışan büyük kuruluşlar için büyüyen bir ilgi alanıdır. Araç, kuruluşların bu tür ekiplere veri dağıtmak için güvenli bir yol sunmalarına olanak tanır.

Bulutlar arası analitik söz konusu olduğunda, kuruluşlar çeşitli veri kaynaklarından gelen verileri tek bir yerde çoğaltma zorluğuyla karşı karşıya kalır ve bu da pahalı veri çıkış ücretleri, ekstra depolama maliyeti, veri hareketi sırasında gecikme ve Veri gizliliği düzenlemeleriyle ilgili sorunlarla birlikte yanlış veya güncel olmayan verileri getirmek.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.infoworld.com/article/3674216/starburst-s-new-data-products-aim-to-ease-cross-cloud-analytics.html#tk.rss_all

Yorum yapın