Square Enix, tepkilere rağmen blok zincirine bağlı kalmaya devam ediyor


Square Enix Holdings Co., Ltd.’nin başkanı Yosuke Matsuda, hayran kitlesinin sürekli onaylamamasına rağmen, oyun şirketinin blockchain teknolojisini video oyunlarıyla birleştirme taahhüdünü yeniden teyit etti.

İlgili makaleye bakın: Japon oyun yapımcısı Gumi, Square Enix ve SBI ile 52 milyon ABD doları metaverse anlaşması imzaladı

Hızlı gerçekler

  • “Biz [focused] Matsuda, agresif yatırım ve iş geliştirme çabalarını adadığımız blockchain eğlencesi üzerine” yazdı. 2023 için yeni yıl mektubu.
  • Matsuda, Square Enix’in bu yıl piyasaya sürülmek üzere şirketin fikri mülkiyetine dayanan çok sayıda blok zinciri aşılanmış oyun geliştirdiğini söyledi. Kasım 2022’de Square Enix, değiştirilemez jetonlara (NFT) sahip ilk orijinal oyunu olan Symbiogenesis’i duyurdu.
  • Final Fantasy ve Kingdom Hearts gibi dünyaca ünlü franchise’ları üreten Square Enix, 31 Mart 2022 itibarıyla 365,2 milyar Japon yeni (2,8 milyar ABD Doları) net satış kaydetti. web sitesine göre.
  • Matsuda, 2022 yeni yıl mektubunda, blockchain teknolojisinin video oyunlarının kendi token ekonomilerini oluşturmasına ve kendi kendini idame ettiren büyüme sağlamasına yardımcı olduğunu söyledi.
  • Metal Gear Solid’in arkasındaki çok uluslu şirket Konami’nin blockchain girişimleri için Ekim ayında 13 yeni iş eklemesi ile büyük Japon oyun geliştiricileri geçen yıl trendde yer alırken, Sonic the Hedgehog’un yaratıcısı Sega, eylülde açıklandı kendi blockchain tabanlı koleksiyon oyunu üzerinde çalışıyor.

İlgili makaleye bakın: Japon Square Enix, 2022 için blockchain oyun hedeflerini açıklıyor

Kaynak : https://forkast.news/headlines/square-enix-committed-blockchain-backlash/

Yorum yapın