Spotify’da çalma listesi adları nasıl değiştirilir?


Çalma listesi adları, bir grup şarkıyı diğerinden ayırır. Örneğin, “Seattle Road Trip 2022” çalma listesi, “Family Christmas 2021” başlıklı başka bir çalma listesinden büyük olasılıkla tamamen farklı bir şarkı seçkisine sahip olacaktır. Spotify Premium’a abone olsun ya da olmasın, her dinleyici için Spotify’da çalma listesi adlarının nasıl değiştirileceğini bilmek çok önemlidir.

DEVAMINI OKU: Spotify çalma listeleri nasıl bulunur?

KISA CEVAP

Android veya iOS’ta bir Spotify çalma listesinin adını değiştirmek için Kitaplığınız alt kısımdaki araç çubuğundan. Düzenlemek istediğiniz çalma listesini bulun ve açın, ardından en çalma listesinin adının altındaki düğmesine basın. Seçme Oynatma listesini düzenle > çalma listeniz için yeni adı yazın > öğesine dokunun. Kaydetmek.

Masaüstü uygulamasında veya web oynatıcısında bir Spotify çalma listesinin adını değiştirmek için, kullanıcı arayüzünün sol tarafında yeniden adlandırmak istediğiniz çalma listesini bulun. sağ tıklayın. Tıklamak Yeniden isimlendirmek. Çalma listesi için yeni adı yazın, ardından Girmek klavyenizdeki tuşa basın.


ANAHTAR BÖLÜMLER

Spotify’da çalma listelerini yeniden adlandırma (Android ve iOS)

spotify çalma listesi adını değiştir Mobil

Curtis Joe / Android Otoritesi

  • Spotify mobil uygulamasında, değiştirmek istediğiniz çalma listesini bulun ve açın. Kitaplığınız.
  • öğesine dokunun. Çalma listesi adının altındaki düğmesine basın.
  • Musluk Oynatma listesini düzenle.
  • Kapak resminin altındaki alana çalma listeniz için yeni bir ad ekleyin.
  • Musluk Kaydetmek.

Spotify’da çalma listelerini yeniden adlandırma (masaüstü ve web oynatıcı)

spotify çalma listesi adını değiştir Masaüstü

Curtis Joe / Android Otoritesi

Spotify masaüstü uygulamasında ve web oynatıcısında çalma listesi adlarını değiştirmek son derece basittir.

  • Spotify masaüstü uygulamasını veya web oynatıcısını açın.
  • Yeniden adlandırmak istediğiniz çalma listesini bulun. Bu, arayüzün sol tarafında olacaktır.
  • Çalma listesinin adına sağ tıklayın ve Yeniden isimlendirmek.
  • Çalma listesi için yeni adı yazın ve klavyenizdeki Enter tuşuna tıklayın.

Ortak çalma listesini oluşturan kişi sizseniz, yani “sahip” sizseniz, o zaman evet. Çalma listesindeki tüm şarkıları ve adını, açıklamasını ve resmini değiştirebilirsiniz. Oynatma listesinde ortak çalışan biriyseniz, hayır. Yalnızca çalma listesindeki şarkıları değiştirebilirsiniz.

Spotify’da çalma listenize ne ad verilir?

Çalma listenizi nasıl adlandıracağınız konusunda biraz ilhama mı ihtiyacınız var? Spotify’da çalma listenizin adını nasıl değiştireceğinizi az önce gösterdik; Bununla birlikte, oynatma listenize ne ad verileceği konusunda hala yardıma ihtiyacınız varsa, size yardımcı olduk.

Oynatma listenizin bir teması var mı?

Spotify Çalma Listesi Özel Adı 1

Curtis Joe / Android Otoritesi

İyi bir çalma listesi adı söz konusu olduğunda, kendinize sormak istediğiniz ilk şey, ilk etapta bu çalma listesini neden yarattığınızdır. Bu çalma listesini Noel için mi yaptın? Elektronik müzik veya alternatif rock gibi belirli bir türe mi bağlı? Bu soruyu yanıtladığınızda, esasen çalma listenizin başlığının ilk öğesine sahip olursunuz.

Bundan sonra, her şeyi birbirine bağlamak için kolay bir tanımlayıcıya ihtiyacınız var. “Vibes”, “tunes”, “mood”, “pics” ve tabii ki “playlist”, Spotify çalma listeleri söz konusu olduğunda en popüler bitiş kelimeleri arasındadır.

Diyelim ki Noel için bir çalma listesi yapmak istiyorum. Tek yapmam gereken o tematik öğeyi, Noel’i alıp eklemek. vibrafon, melodiler, mod, seçtikleriveya çalma listesi iyi bir çalma listesi adına sahip olmak için sonuna kadar. “Noel havası”, “Noel melodileri”, “Noel havası”, “Noel seçimleri” ve “Noel çalma listesi” çok iyi çalışıyor.

Çalma listeniz size komik bir şey hatırlatıyor mu?

Spotify Çalma Listesi Özel Adı 2

Curtis Joe / Android Otoritesi

Çalma listeniz ciddi bir şey değilse, eğlenceli bir çalma listesi adı bulmak isteyebilirsiniz. Kelime oyunları, memler ve daha uzun, daha spesifik ifadelerin tümü, kıkırdamaya değer bir oynatma listesi adı oluşturmak için kullanılabilir.

“My Back, My Back!”de ne tür şarkılar olduğunu düşünüyorsun? çalma listesi?

Ya çalma listeniz üzgünse?

Spotify Çalma Listesi Özel Adı 3

Curtis Joe / Android Otoritesi

Çalma listeniz güneş ışığını ve gökkuşaklarını teşvik etmiyorsa, uygun “üzücü” çalma listesi adları için bazı fikirlere ihtiyacınız olabilir. Bu, her türlü duygu uyandıran çalma listesi için geçerlidir, ancak bu konuda çok açık olmak istemezsiniz.

“Sandge to My Sadge” gibi bir şeyle gitmek yerine, ötesine geçebilir ve daha spesifik bir şeyle gidebilirsiniz. Seçtiğiniz şarkılar, ayrılık veya vefat eden biri gibi özellikle boşa giden bir olaya bağlıysa, bunun genel bir çalma listesi başlığıyla kaybolmasına izin vermeyin. Bu şarkıların bağlam içinde alındığında ne anlama geldiğini her zaman bileceksiniz, o yüzden buna yaslanın.

“2 Aralık 2019” veya bu üzücü olayın gerçekleştiği tarih, oynatma listesi başlığı olabilir. Veya o kişinin adını içeren bir şey.

Çalma listem beni rap yapıyormuş gibi hissettirirse nasıl olur?

Spotify Çalma Listesi Özel Adı 4

Curtis Joe / Android Otoritesi

Rap ile ilgili Spotify çalma listesi adları her yerdedir ve bunları bulmak oldukça kolaydır.

Çalma listesi adınız için ilhama ihtiyacınız varsa, çalma listenizle ilgili bir şarkı sözü aramanız gerekir. Bu, çalma listenizdeki şarkılardan birinin içindeki bir şarkı sözü veya çalma listenizi tanımlayan bir şarkı sözü olabilir. Örneğin, “Mom’s Spagetti” Eminem temalı bir çalma listesi için mükemmel bir isimdir.Kaynak : https://www.androidauthority.com/change-playlist-name-spotify-3081864/

Yorum yapın