Spotify, yeni Canlı Etkinlik Akışı – Teknolojik Haberler ile uygulama içi konser keşfini yeniliyor


Spotify, kullanıcıların yakındaki etkinlikleri ve konserleri daha iyi keşfetmelerini sağlayacak yeni bir özellik sunuyor. Bugün akış hizmeti ilan edildi uygulama içi Konser Merkezi’ni kendi ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirilmiş bir şekilde bölgenizdeki favori sanatçıların etkinliklerini bulmanızı sağlayacak yeni bir Canlı Etkinlik Akışı ile değiştiriyor.

Spotify, güncellemenin canlı etkinlikler etrafında yeniden tasarlanmış bir stratejiye doğru yalnızca ilk adım olduğunu söylüyor. Şirket, etkinlik keşfini genel Spotify dinleme deneyiminin daha da büyük bir parçası haline getirecek yeni arama araçları, çalma listesi biçimleri ve uygulamaya diğer entegrasyonların tanıtılmasında görebilecek olan gelecekte etkinlik keşfini uygulamaya daha fazla entegre etmeyi hedeflediğini belirtiyor. .

Şirket, ilk olarak bir 2015’te konser keşif özelliği. Spotify doğrudan etkinlik biletleri satmasa da, katılmak isteyebilecek hayranlara konserler önermek için dinleme verilerini ve bir kullanıcının konumu hakkındaki bilgisini kullanabilir.

Yeni Canlı Etkinlik Akışı, Spotify’ın daha önce Concert Hub’a giriş yapan mevcut biletleme ortaklıkları tarafından desteklenmeye devam ediyor. Şirket, etkinlik listelerine kaynak sağlamak ve kullanıcıları biletlerini satın almaya yönlendirmek için Ticketmaster, AXS, DICE, Eventbrite, See Tickets ve diğerleri ile birlikte çalışır.

Resim Kredisi: Spotify

Ancak bu sistem olması gerektiği gibi çalışmıyormuş gibi görünüyor. Kuruma yayınlanan bir röportajda BlogSpotify’ın Canlı Etkinlikler Keşfi Ürün Müdürü Sam Sheridan, müzik hayranlarının platformunda sanatçılarla etkileşime geçeceğini, ancak etkinlik güncellemelerini almak için bilet satın almak veya sanatçıları sosyal medyada takip etmek istediklerinde Spotify uygulamasından ayrılacaklarını itiraf etti. Bu, Spotify’ın ürününün, canlı etkinliklerle ilgilenen kullanıcıların bilet alımlarını yapmak için kendi uygulamasını kullanmalarını sağlamak için yeterince şey yapmadığını gösteriyor.

Spotify, ortaklık anlaşmalarının ayrıntılarını açıklamasa da, Spotify uygulamada başlatılan biletlerin satışından bağlı kuruluş komisyonları kazandığından bu, alt satırını etkiledi.

Şirket, güncellenmiş Canlı Etkinlik Akışının Concert Hub’dan biraz farklı göründüğünü belirtiyor. Artık eskisi gibi yalnızca tarihi ve bilgileri gösteren takvim simgesi yerine sanatçı görüntülerini içeriyor. Belirli bir gösteriye dokunduğunuzda, diğer etkinlik ayrıntılarıyla birlikte konser listesini, bilet satın alma bağlantısını ve diğer müzik önerilerini de görebilirsiniz. Spotify ayrıca, hayranları dinleme alışkanlıklarına göre canlı etkinlikler hakkında kişiselleştirilmiş öneriler konusunda uyaracak yeni bir mesajlaşma aracını da tanıttığını söylüyor. Hayranlar, bildirim tercihlerini ayarlayarak bu deneyimi kontrol edebilir.

Ayrıca, kullanıcılar Spotify uygulamasında bir şovu olan bir sanatçıyı yayınlarken, dinlerken bu bilgi artık uygulamada görüntülenecek. Bu, Canlı Etkinlikler Akışının kendisini ziyaret etmeyenler için bile canlı etkinlikleri ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Şirket, pandemi sırasında odağını sanal etkinliklere kaydırdığında canlı etkinlik stratejisini değiştirmek zorunda kaldı. Ancak Spotify, dinleyicilerin artık en sevdikleri sanatçıların tekrar canlı performans sergilediğini görmekten heyecan duyması nedeniyle canlı konserlere ve etkinliklere yeniden odaklanma zamanının geldiğine inanıyor.

Canlı Etkinlikler Kıdemli Direktörü René Volker, “Nihayetinde amacımız, hayranların sevdikleri ve sevebilecekleri yaratıcıların yaklaşan tüm etkinliklerinden haberdar olmalarını sağlamak” dedi. “Bunu doğru yaparsak, daha fazla gösteriye daha fazla hayran çekebileceğimize ve sanatçıların ve mekanların daha iyi dolu odalara sahip olmasına yardımcı olabileceğimize inanıyoruz. Canlı müzik endüstrisinin iyileşmesine ve daha da önemlisi bizim için önümüzdeki yıllarda büyümesine yardımcı olmanın bir parçası olmayı çok isteriz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/spotify-revamps-in-app-concert-discovery-with-new-live-events-feed/

Yorum yapın