Spotify, Wordle’den ilham alan müzik tahmin oyunu Heardle’ı satın aldı – Teknolojik Haberler


oynamayı denediyseniz Heardle bu sabah bir Spotify web sitesine yönlendirildim, bu bir aksaklık değildi. Spotify bugün, yayıncının müzik keşfini desteklemek için kullanacağı Wordle’dan ilham alan müzik tahmin oyununu satın aldığını duyurdu.

Heardle, New York Times tarafından satın alınacak kadar popüler hale gelen günlük kelime oyunu Wordle’ın damarında ortaya çıkan birçok sevilen yan üründen biridir. Oyunda, popüler bir şarkının ilk saniyesi size sunulur. Bir saniye içinde hangi şarkı olduğunu tahmin edebiliyorsan, tebrikler, kazandın! Değilse, tahmin etmek için altı denemeniz vardır ve her başarısız tahminden sonra klibin uzunluğu iki katına çıkar. Son tahmininize göre, düşündüğünüz müzik tutkunu olup olmadığınızı görmek için tam on altı saniyeniz var.

Spotify, “Mevcut Heardle oyuncuları için oyunun görünümü ve verdiği his aynı kalacak ve herkes için ücretsiz olarak oynamaya devam edecek.” yazdı bir basın bülteninde. “Ve bugün etkili olan oyuncular, oyunun sonunda Spotify’da şarkının tamamını dinleyebilir.”

Heardle, satın almadan önce oyuncuları bağış yapmaya davet etti. kofi, oyunu desteklemek için bir içerik oluşturucu devrilme platformu. Artık ko-fi sayfası aktif değil. Yine de, bazı hayran yapımı Heardle yan ürünleri Lorde Heardle (… ona “Lordle” demek için kaçırılmış bir fırsat) çevrimiçi kalır.

Spotify Heardle logosu

Resim Kredisi: Spotify

New York Times, Wordle’ı “düşük yedi rakamla” açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldı, ancak Spotify, Heardle satın alımının maliyetini açıklamadı. Üç aylık kazançlarında oyunun siteye “on milyonlarca” yeni kullanıcı getirdiğini belirten gazete, Wordle satın alımının karşılığını almış görünüyor. Günün Wordle bulmacasını oynadıktan sonra, kullanıcılara Spelling Bee adlı başka bir New York Times kelime oyunu için küçük bir reklam sunulur. Bu nedenle, New York Times’ın Ocak ayındaki satın alımından sonra Games’e net abone eklemeleri için şimdiye kadarki en iyi çeyreği görmesi muhtemelen bir tesadüf değil.

Bu satın alma, müzik keşfini iyileştirmeye ve dinleyicileri uygulamalarında tutmaya çalıştığı için Spotify için anlamlıdır. Bu yıl bir oyun bile içeren popüler Spotify Wrapped özelliği gibi, Heardle da uygulama için organik sosyal medya paylaşımlarını artırma potansiyeline sahip. Spotify’ın kendi Twitter hesabı bile katıldı eğlence üzerine.

Son birkaç yılda Spotify, çoğunlukla podcasting alanında Anchor, Megaphone ve Podz gibi bir dizi satın alma gerçekleştirdi, ancak bu Spotify’ın ilk oyun satın alımını işaret ediyor. Netflix bile orijinal içeriğini desteklemek için oyundan yararlanmaya çalışıyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/spotify-acquired-heardle-wordle-music-game/

Yorum yapın