Spotify gerçek zamanlı şarkı sözlerini Google Nest Hub’a getiriyor – Teknolojik Haberler


Android, iOS, akıllı TV’ler, oyun konsolları ve masaüstlerine gerçek zamanlı şarkı sözleri getirdikten yaklaşık dokuz ay sonra Spotify, onları Google’ın ev için akıllı cihazı Nest Hub’ın yanı sıra diğer Google Asistan akıllı ekranlarıyla da tanıştırdı.

9to5Google ve Reddit kullanıcılar bu sunumu birkaç gün önce fark etti.

Spotify ve Google bir yorumda bulunmadı.

Nest Hub cihazlarında gerçek zamanlı şarkı sözlerine erişmek için ekranın sağ alt köşesindeki şarkı sözü simgesine dokunun. Bu özellik, kullanıcıların aynı anda ekranda şarkı sözleri akışını izlerken Spotify’da müzik dinlemelerini sağlar. Hem Premium Spotify aboneleri hem de Spotify Ücretsiz hesapları olan üyeler için çalışır.

Spotify, Kasım ayında diğer cihazlarda gerçek zamanlı şarkı sözleri desteğini kullanıma sunmuştu, bu nedenle Nest Hub sahipleri bir süre bu özellik olmadan yaşamak zorunda kaldı. Akıllı ekranlar artık Spotify canlı şarkı sözleri ile uyumlu cihazlar listesine katıldığına göre, kullanıcılar şarkı sözleri çalınırken ekranda vurgulandığından mini-karaoke sesine sahip olabilirler.

Spotify, gerçek zamanlı şarkı sözlerini 2019’da test etti. Ertesi yıl, bu özellik ilk olarak Güneydoğu Asya, Hindistan ve Latin Amerika’da dünya çapında 26 pazarda kullanıma sunuldu.

gibi rakipler Deezer, elma müziğive Amazon Müzik yıllardır kendi platformlarında aynı gerçek zamanlı şarkı sözü özelliğine sahip. Youtube müzik 2020’de Android ve iOS cihazlar için şarkı sözü desteği eklendi, ancak kullanıcıların manuel olarak kaydırmaları gerekiyor (topal).

Amazon Echo’ya bir alternatif olan Google’ın akıllı ekranı Nest Hub, çeşitli boyutlarda mevcuttur. En iyi sesi isteyen kullanıcılar, 10 inçlik bir ekrana sahip Google Nest Hub Max’i edinmelidir, bu da gözleri kötüleşenlerin en sevdikleri şarkı sözlerini daha iyi görmelerini ve partilerde kendilerini utançtan kurtarmasını kolaylaştırır.

Google Nest Hub (2. Nesil) 7 inç ekrana sahiptir ve Nest Hub Max gibi ses kalitesiyle tanınmaz. İkinci nesil model piyasaya sürüldüğünde, Google bası şu şekilde artırdı: %50birinci nesil modele göre önemli bir gelişmeydi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/11/spotify-brings-real-time-lyrics-to-google-nest-hub/

Yorum yapın