Spotify, bazı kullanıcılarla yeni bir ‘Araba Modu’ arayüzünü test ettiğini doğruladı – Teknolojik Haberler


Spotify, Cuma günü Teknolojik Haberler’a yaptığı açıklamada, bazı kullanıcılarla yeni bir “Araba Modu” arayüzünü test etmeye başladı. Test Spotify’dan birkaç ay sonra geliyor ilan edildi Sürüş sırasında oynatma kontrollerini ve mevcut parkurunuzu görüntüleyen “Car View” adlı basitleştirilmiş otomotiv arayüzünü kullanımdan kaldırdığını söyledi. O sırada Spotify, araç içi dinleme deneyimleri sunmanın yeni yollarını araştırdığını ve yakında yeni özellikler sunacağını söyledi.

Spotify’dan bir sözcü Teknolojik Haberler’a “Spotify’da her zaman kullanıcılarımızın mümkün olan en iyi dinleme deneyimine sahip olmalarını sağlamak için çalışıyoruz” dedi. “Bazı kullanıcılar için yeni bir Araba Modu test ettiğimizi onaylayabiliriz. Tüm testlerimizde olduğu gibi, değişiklikleri daha geniş bir alana yaymadan önce her zaman kullanıcılarımızdan geri bildirim isteriz.”

Yeni arayüz ilk olarak 9to5Google. Web sitesi, Araba Modunun Android sürümünün ekran görüntülerini yayınladı. Spotify, yeni arayüzün iOS kullanıcıları ile de test edilip edilmediği konusunda yorum yapmadı.

Ekran görüntüleri, Araba Modunun kullanıcıların sesli kontroller aracılığıyla müzik aramasına ve aramasına izin verdiğini gösteriyor. Araba Modu parça oynatıcı görünümü, oynat/duraklat, karışık atlama ve benzeri düğmeleri gibi basit kontroller içerir. Araba Modundayken Spotify’ın kitaplığında arama yapmak için kullanabileceğiniz bir mikrofon düğmesi de var. En son çalınan müzik veya podcast’lere erişmek için ses kontrollerini de kullanabilirsiniz. Düzen, Spotify’ın normal arayüzüne benzer, ancak genellikle ekranda bulunan çok fazla görsel dikkat dağıtıcı olmadan.

spotify araba modu

Resim Kredisi: 9to5Google

Spotify hala yeni arayüzü test ediyor ve ona erişimi olan kullanıcılardan geri bildirim bekliyor, bu da Araba Modunun son sürümünün yukarıda görülen ekran görüntülerinden farklı görünebileceği anlamına geliyor.

Yeni Araba Modu, Spotify’ın kusursuz bir araç içi dinleme deneyimi sağlama çabalarının yalnızca bir parçasıdır. Geçen Nisan ayında şirket, Car Thing adlı ilk donanım cihazının sınırlı ABD sürümünü resmi olarak duyurdu. Cihaz, Apple’ın CarPlay veya Android Auto gibi Spotify’a kolay erişim sağlayan yerleşik bir bilgi-eğlence sistemine sahip olmayan Spotify Premium abonelerine ve araç sahiplerine yöneliktir. Spotify, Car Thing’i Kasım ayında 89,99 $ karşılığında halka arz etti.

Car Thing, telefonunuzdaki Spotify mobil uygulamasına bağlanır ve ardından müziğinizi veya podcast’lerinizi aracın ses sistemi üzerinden yayınlamak için telefonun hücresel sinyalini (veya varsa Wi-Fi’yi) kullanır. Cihaz USB, Bluetooth ve Aux ile çalışır. Servise “Hey Spotify” diyerek dokunmatik ekranına dokunarak, kadranı çevirerek veya oynatıcının üst kısmındaki önceden ayarlanmış dört düğmeden birini kullanarak erişebilirsiniz.

Spotify, sürüş sırasında eller serbest müzik ve podcast dinlemek için Google Asistan ile de entegre edilebilir. Bu özellik ayrıca Google Haritalar ile çalışır, böylece Spotify dinlerken gezinebilirsiniz. Bunu yapmak için hesaplarınızı bağlayabilir ve ‘Ok Google, Spotify çal’ diyebilirsiniz.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/25/spotify-testing-car-mode/

Yorum yapın