SpaceX’in ‘aşırı aktivizmi’ gerekçe göstererek Musk’ın davranışını kınayan işçileri işten çıkardığı bildirildi – Teknolojik Haberler


Teknolojik Haberler’ın her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza teslim edilen en büyük ve en önemli hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.

İşte başlıyoruz, bugün Cuma! Bir kulaklıkla ve harika Teknolojik Haberler podcast’lerinden oluşan bir koleksiyonla biraz kaliteli zaman geçirmeyi planlıyoruz – işte bu haftanın bölümlerinin, coşkuyla küratörlüğünü yaptığı ve derlediği derlememiz. Henry. Juneteenth için Pazartesi izin alıyoruz. ABD dışındaysanız (veya bu konuda ABD içinde tam olarak hızlanmadıysanız), New York Times’tan bu makale harika bir giriş.

Ayrıca, Haje’nin bugün ateşi var gibi görünüyor, bu yüzden bu haber bültenindeki bazı şakalar her zamankinden daha az mantıklı geliyorsa, bugün üç buçuk beyin hücresini çalıştıran onu suçlayalım. – hac ve Christine

Teknolojik Haberler İlk 3

 • Daha az insanla Mars’a gitmek: Tesadüf olup olmadığından emin değilim, ancak dünkü hikayemize yorum yapanlar, Elon Musk’ın Twitter davranışına meydan okuyan bir açık mektup yayan SpaceX çalışan grubunun kovulması gerektiğini düşündüler. Bugün, Darrell bize bunun o çalışan grubunun bir kısmı için gerçekten de olmuş olabileceğine dair haberler getiriyor. Diğer çalışanların, gruba katılmak için istenmeyen tekliflerle dolup taşmaktan hoşlanmadıklarını ve şirketle kendi adımlarını attıklarını bildirdi. Musk’ın Twitter planı hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın.
 • Alibaba’ya entegrasyon: Alibaba tarafından işletilen lojistik hizmeti Cainiao, Alibaba’nın 2018’de satın aldığı bir e-ticaret şirketi olan Daraz’ı desteklemek için Pakistan’da ilk çıkışını yaptı. Rita Cainiao’nun artık dünya çapındaki ayak izini genişlettiği için Alibaba’yı takip etmesinin muhtemel olduğunu bildiriyor.
 • VC için yeni bir bakış açısı: Bizden çifte ikram aldık Dominic Madori bugün. Geleneksel olarak onları dahil etmeyen bir sektöre başarılı bir şekilde giren bir dizi Black Gen Z VC’yle röportaj yaptı. Fearless Fund’dan Arian Simone ile yaptığı röportajı buradan veya bugünkü TC+ bölümünün altında okuyabilirsiniz.

Startup’lar ve VC

Bugün, yeni girişimlerde Brex, “küçük müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için daha az uygun” olduğunu ve şirketin küçük işletme alanından çıkarken, yeni başlayanlara hizmet vermeye devam ettiğini belirtiyor. Mary Ann raporlar.

Ayrıca Immutab’ın web3 oyunlarının benimsenmesini artırmaya yönelik yarım milyar dolarlık fonu da ilgimizi çekti. Jacquelyn bugün raporlar. Ayrıca, kripto, blok zinciri ve web3 raporlamamızın son birkaç ayda gerçekten ilerleme kaydettiğini söyleyebilir miyiz, bu yüzden kesinlikle ileriye dönük daha fazla şey için gözünüzü dört açın. Sitedeki web3 etiketimizle başlayın ve önceki çalışmalarımızdan bazılarını da gözden geçirin!

Geri kalanın en iyisi:

 • Robot devriminin bir özeti: Robotlarla ilgileniyorsanız, kesinlikle abone olun BrianAktüatör bülteni. Bize sorarsanız, bu haftanın konusu olan “Robot devrimini finanse etmek” özellikle iyi, ancak robotik nabzı kontrol etmek için sürekli olarak harika bir kaynak. Robotların nabızları var mı? Bir kartpostal veya tweet’teki cevaplar, lütfen.
 • Reddit mi? zar zor biliyorum: Sosyal haber devi Reddit, makine öğrenimi platformu Spell’i satın alıyor Taylormuhtemelen spam avcılığını ve öneri algoritmalarını geliştirmek için.
 • Daha fazla banka, daha az bankacılık: LatAm’ın küçük işletmeleri için Mono, “ilk bankasız banka” olmayı hedefliyor. Christine.
 • Bu çok fazla kaşar, millet: Rohlik, yiyecek dağıtım şirketlerinden biraz sıkılmış gibi görünen bir pazarda bile 231 milyon dolar topladı. Ingrid raporları.
 • Bu kadar! Senin için kripto yok! Tayland kripto borsası Huobi, Temmuz ayında kapandığını duyurdu, yazıyor Rita.
 • Yatırımcı? pek bilmiyorum ya: (Bu kelime oyunları bir anlam ifade etmiyor bile! Merak etmeyin, bu haber bülteni biter bitmez onu yatağına geri göndereceğiz.) Tory Reisburada yatırımcılarını nasıl harika bir müşteri geri bildirimi kaynağına dönüştürdüğünü açıklıyor.

Fearless Fund’dan Arian Simone, azınlık kurucuları için bir gerilemenin neden her zamanki gibi bir iş olduğuna dair

Korkusuz Fon kurucusu Arian Simone

Resim Kredisi: korkusuz fon

ABD’de Siyah kadınlar en girişimci demografidir, ancak aynı zamanda sermayeye erişmeleri gerektiğinde bir finansman boşluğuna düşme olasılıkları daha yüksektir.

Girişimlerin geçen yıl aldığı 330 milyar dolarlık VC fonundan “beşten az Siyah kadın A Serisi aşamasını geçerek para topladı ve bunlardan biri Rihanna’ydı” diyor. Dominic Madori Davis.

Girişimci Arian Simone, teknoloji ve ambalajlı tüketim mallarında çalışan azınlık kadınları için oyun alanını düzleştirmeye yardımcı olmak için 2019 yılında iş danışmanı Ayana Parsons ve aktris Keshia Knight Pulliam ile birlikte Fearless Fund’ı kurdu.

Fon bugüne kadar 31 şirketi destekledi ve piyasalardaki soğukluğa rağmen yavaşlama planı yok.

Simone, “Girişim destekli şirketler, korku hikayelerinden adil paylarını gördüler” dedi. “Genellikle mevcut makroekonomik iklim tarafından sarsılmazlar.”

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan üye olabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

Gizlilik iyi bir şeydir, bu nedenle WhatsApp’ın profil fotoğrafınızı, biyografinizi ve “son görülme” durumunuzu görmek istemediğiniz kişilerden gizlemenizi sağlayan yeni bir özellikle çıktığını görmek güzel. Ayşe raporlar. Yeni gizlilik tercihi, “Şunlar dışında…” olarak geçer ve bu kişileri listeleyebileceğiniz yerdir.

Şimdi göletin karşısına geçerek bir çift hikayeye geçiyoruz. Nataşa L. İlkinde, Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’ın ABD’ye geri döneceğini öğreniyoruz İngiltere’nin içişleri bakanı, ABD’nin Assange’ı bilgisayar korsanlığı ve bilgisayarı kötüye kullanma komplosu nedeniyle yargılanmak üzere geri getirmek için yaptığı birkaç girişimin ardından iade talebini kabul etti. bildirildi. Natasha’nın diğer hikayesinde, bölgenin veri reformu çalışmasına derin bir dalış yapıyor, bunlardan biri çerez açılır pencerelerini tarayıcıyla ilgili devre dışı bırakmalarla değiştirmek. Tl;dr olması durumunda, “dijital işlemleriniz için bol miktarda benzersiz İngiliz bürokrasisi de geliyor” diyor.

Bunları da okumayı unutmayın:

 • Snap, uh, yeni ücretli katmanla snaps: Yeni uygulama özelliklerini ilk deneyen veya öğrenen kişi olmayı seviyorsanız, Snap’te sizin için bir şeyler var, İvan yazar.
 • Engellendi: carly Rus siber suçlular tarafından yönetildiği bilinen popüler proxy hizmeti şirketi Rsocks’un web sitesine ABD hükümeti tarafından el konulduğunu bildirdi.
 • Uzaktan kumanda ile alışveriş: Roku ve Walmart, en sevdiğiniz programları yayınlarken alışveriş yapılabilir reklamları etkinleştiren ilk akış ve perakende ortaklığı olduklarını iddia ediyor, Lauren bildirildi.
 • işte o tahmin gerçek oldu: erkeksi TikTok’un tüm ABD verilerini Oracle sunucularına taşıması hakkında yazıyor, tahmin edersiniz ki kullanıcı verilerine Çin’den erişildiğine dair bazı yeni iddialar ortaya çıktı.
 • Küçük çocukların ebeveynleri için iyi haber: FDA, 6 aylıktan küçük çocuklar için COVID-19 aşısını onayladı, Darrell bildirildi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/daily-crunch-citing-overreaching-activism-spacex-reportedly-fires-workers-who-decried-musks-behavi/

Yorum yapın