Söylenti: Netflix, Roku’yu satın almak için görüşmelerde olabilir


Roku akış çubuğu 4k Android Authority 2021'in En İyisi rozeti

Kris Carlon / Android Otoritesi

TL; DR

  • Netflix, Roku’yu satın almak için görüşmelerde olabilir.
  • İki şirket hem aksilikler yaşadı hem de birlikte daha güçlü olabilirler.

Her iki şirket için de zorlu bir dönemin ardından yeni bir rapor, Netflix’in Roku’yu satın almak için görüşmelerde olabileceğini öne sürüyor.

Netflix ve Roku, akışlı TV pazarında irili ufaklı rakipleriyle rekabet ediyor. Yıllarca her üç ayda bir müşteri ekledikten sonra, Netflix kısa süre önce önemli bir abone kaybı yaşadı. Bu arada, Roku stokunda büyük bir düşüş yaşadı, onu savunmasız bıraktı ve daha büyük rakiplerle rekabet etmek için mücadele etti. Göre İş İçeriğibu koşulların birleşimi Netflix’in Roku’yu satın almasına yol açabilir.

Rapora göre, spekülasyon, Roku içinde bir devralma olasılığı hakkında sohbette büyük bir artışa yol açtı. Konuşmanın, Roku’nun çalışanların hisselerini satmaları için ticaret penceresini kapattığı bildirildiğine göre bir faktör olmuş olabilir. Şirket, artık rekabetçi temel ücret sunamadığı için çalışanlarını mutlu etmek için bu seçeneğe büyük ölçüde güvenmek zorunda kaldığından, hisse senedi tazminatı konusunda zaten su altında.

Ayrıca bakınız: En iyi video akışı hizmetleri

Şirket, yalnızca abone büyümesine güvenmek yerine gelir kaynaklarını büyütmeye ve çeşitlendirmeye çalıştığından, anlaşma Netflix için mantıklı. Özellikle Roku’nun reklam platformu, Netflix’in anlaşmayı sürdürmesi için çekici bir teşvik.

Bir teknoloji yatırım bankacısı, “Netflix’in nereye gitmek istediği mantıklı” dedi. içeriden öğrenen. “Ve bu mevcut ortamda mantıklı. Herkes etrafına bakıyor, ‘Geçen yıl iki katı değerindeydim. Ne oldu?'”

Roku içinde bile, üst düzey bir yöneticinin iki şirketin “kültür, iş ve mevcut değerleme açısından iyi uyum sağladığını” söylemesiyle potansiyel bir anlaşma için destek var gibi görünüyor.

Sonuç olarak, bir anlaşma, her iki şirketin de giderek daha rekabetçi hale gelen bir endüstride alakalı kalmaları için en iyi seçenek olabilir. Bununla birlikte, böyle bir anlaşma manzarayı önemli ölçüde değiştirecek ve sonrasında daha iyi mi yoksa daha mı kötü olacağı kesin değil.Kaynak : https://www.androidauthority.com/netflix-roku-buyout-talks-3174330/

Yorum yapın