Sony, oyuncuları ödüllendirmek için yeni bir sadakat programı ‘PlayStation Stars’ başlatıyor – Teknolojik Haberler


Bugün Sony, adında yeni bir sadakat programı tanıttı. PlayStation Yıldızları bu, oyunculara sadakat puanları ve ödüller verecek. Şirket, programa katılmak için ücretsiz olduğunu ve bu yıl daha sonra başlayacağını duyurdu. PlayStation Stars üyeleri, puanları PSN cüzdan fonları, oyun satın almaları için ödeme yöntemi ve belirli PlayStation Store öğeleri için kullanabilir.

Programla birlikte PlayStation, sadık üyelerin kazanması için dijital koleksiyonları da tanıttı. Herkesin ne düşündüğünü cevaplamak için – Hayır, bu bir NFT değil.

Ağ Reklamcılığı, Sadakat ve Lisanslı Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Grace Chen, şunları yazıyor: PlayStation blogu “oyunlardan ve diğer eğlence biçimlerinden sevilen ve ikonik karakterlerin figürleri ve ayrıca Sony’nin yenilik tarihinden yararlanan değerli cihazlar da dahil olmak üzere PlayStation hayranlarının keyif aldığı şeylerin dijital temsilleri” olduğunu söyledi. PlayStation Stars üyeleri, çok nadir olanlar da dahil olmak üzere tonlarca koleksiyon toplayabilir.

Ödül kazanmak için üyeler, turnuvalar ve belirli kupalar kazanabilecekleri görevleri veya “kampanyaları” tamamlamalıdır. Oyuncular, kendi yerel saat dilimlerinde gişe rekorları kıran bir unvanı platin haline getiren ilk oyuncu olsalar bile ödül kazanabilirler. Ayrıca, ödül almak için herhangi bir oyunu oynamanızı gerektiren aylık bir check-in kampanyası da olacak.

Bu, PlayStation’ın Teknolojik Haberler’a onayladığı ilk ödül programı.

PlayStation Stars’ın tanıtımı, Sony’nin PlayStation Plus abonelik lansmanından bir ay sonra geliyor. Sadakat programına kayıtlı PlayStation Plus üyeleri, PlayStation Store alışverişlerinde otomatik olarak puan kazanır.

İki duyuru, oyun endüstrisinde abonelik teklifleri ve tüketiciye yönelik stratejiler konusunda daha derine inmek için artan çabayı yansıtıyor.

Chen, PlayStation bu yeni programı ve dijital koleksiyonları tanıtarak oyuncuların “PlayStation ile gelecek için heyecanlanacağını umuyor: Birlikte yarattığımız oyun dönemlerini anmak, keşfedilecek yeni yollar çizmek ve oyuncuları küresel kutlamalar için bir araya getirmek” diye ekledi Chen.

Şirket, programın şu anda test edildiğini ve zaman içinde gelişmeye devam edeceğini söyledi. Bu yılın ilerleyen saatlerinde Asya, Amerika, Avrupa ve daha fazlası gibi “aşamalı bölgesel sunumlarda” başlayacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/sony-is-launching-a-new-loyalty-program-playstation-stars-to-reward-gamers/

Yorum yapın