Sonic Origins incelemesi – havalı olmanın çok ötesinde


Oyun endüstrisi için sırada ne olduğunu öğrenmekle ilgileniyor musunuz? Bu Ekim ayında GamesBeat Summit Next’te endüstrinin gelişmekte olan bölümlerini tartışmak için oyun yöneticilerine katılın. Daha fazla bilgi edin.


Orijinal Sonic oyunlarında büyüdüm. Onları o zaman sevdim. Şimdi onları seviyorum.

Ayrıca, Sega’nın yıllar içinde yayınladığı, Satürn’deki Sonic Jam’e ve PlayStation 2, GameCube ve Xbox için Mega Koleksiyon’a geri dönen çeşitli koleksiyonlarda da onlardan keyif aldım.

Yani, evet, daha önce çok sayıda Sonic derlememiz oldu. Ancak Origins – 23 Haziran’da PlayStation 5, Xbox Series X/S, Switch, PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkıyor – hala özel hissettiriyor.

Yeniden Oynat

Origins, ilk Sonic the Hedgehog, Sonic CD, Sonic the Hedgehog 2 ve Sonic 3 ve Kunckles’ı içeriyor. Bu oyunların hem “orijinal” versiyonlarını klasik 4:3 en-boy oranında alırsınız, hem de her oyunun geniş ekranda görüntülenen “yıldönümü” versiyonlarını oynayabilir, Sonic’e Sonic Mania’dan hızlı hareket kabiliyeti kazandırabilir ve can, yani daha fazla oyun bitmesi yok.

Ekstra canlar yerine, her oyunun bonus seviyelerinde size ekstra denemeler sağlayan paraları toplayabilirsiniz. Bu, tüm bu Kaos Zümrütlerini toplamayı daha kolay ve daha az sinir bozucu hale getirir. Bu akıllı bir anahtar.

Sonic CD'nin bonus aşamaları.
Sonic CD’nin bonus aşamaları.

Bu oyunları geniş ekranda deneyimlemek harika hissettiriyor. Biraz daha ileriyi görmek, özellikle Sonic’in imzası niteliğindeki yüksek hızlarında etaplarda gezinmeyi kolaylaştırır.

Yani bunlar bu oyunların kesin versiyonları, değil mi? Belki! Birkaç bug ile karşılaştım. Özellikle, Sonic 2 oynarken Kuyruklar genellikle ekran dışında takılıp kalıyor Bana geri dönmek yerine, bir duvara atlayıp duruyor. Zıpladığını biliyorum çünkü seviyeyi merhametle bitirene kadar o ses efektinin döngüde tekrar ettiğini duyabiliyorum. Bu bana daha sık oldu. Oyunu bozan bir bug değil ama can sıkıcı.

Sega ayrıca Sonic 3 ve Knuckles’ın birkaç müzik parçasını – muhtemelen Michael Jackson’ın gizlice üzerinde çalıştığı parçalarla – yeni şarkılarla değiştirdi. Bu sadece birkaç seviyeyi etkiler, ancak IceCap Zone teması gibi bazı iyi şarkıların silinmesi anlamına gelir. Yedek melodiler tamam, ancak birçokları için sarsıcı bir değişiklik yapacak. Beni pek rahatsız etmiyor ve bu sadece birkaç seviye için ama Sonic 3 ile büyüdüyseniz göze çarpıyor.

Burada bazı yeni müzikler için hazır olun.

Hepsi bir arada

Origins ayrıca dört oyunu da sırayla oynamanızı sağlayan bir “hikaye” modu sunar. Derleme, başlıkların anlatısal olarak daha iyi bağlanmasına yardımcı olan yeni, sevimli animasyonlu ara sahneler bile içeriyor.

Bu dördünü tek bir büyük oyuna dönüştürme fikrini seviyorum. “Hikaye moduna” ilk geçişimden sonra, her başlığı ayrı ayrı oynama ihtimalim daha yüksek, ancak bu, ilk oyunlarınız için bu yeniden düzenlemeleri keşfetmenin eğlenceli bir yolunu sunuyor.

Başka?

Bu oyunlar harika görünüyor ve HD’de olduğundan daha iyi oynuyor. Ama başka ne elde edersin? Ekstralara gelince, bir ton değil. Küçük bir müze modu, bir patron telaşı ve bazı bonus görevler alıyorsunuz. Ancak, örneğin, Sonic Jam’den birden fazla medya müzesiyle keşfedilebilir 3B dünyayla karşılaştırıldığında, biraz çıplak.

Ama, hey, değilim Gerçekten bonuslar için buraya Bu dört oyun için buradayım. Ve birkaç tuhaflık bir yana, bunlar harika remaster’lar. Bu oyunlara diğer derlemelerde zaten sahip olan bir Sonic hayranı olsanız bile, Origins buna değer.

Sonic Origins 23 Haziran’da PlayStation 5, Xbox Series X/S, Switch, PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkıyor. Sega bu inceleme için bize bir PS5 kodu verdi.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun işle buluştuğu yer”. Ne anlama geliyor? Size haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz – sadece bir oyun stüdyosunda karar veren biri olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin veya videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve onunla etkileşime girmenin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/06/22/sonic-origins-review-way-past-cool/

Yorum yapın