Solana, Güney Koreli web3 girişimleri için 100 milyon dolarlık yatırım ve hibe fonu başlattı – Teknolojik Haberler


Kripto piyasası son birkaç aydır oldukça dalgalıydı, ancak kullanıcılar hala güçlü durumda ve yatırımcılar geri adım atmıyor.

Solana, sisteme para getiren en son kişidir. Solana Labs oyun genel müdürü Johnny Lee Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, Solana Ventures ve Solana Vakfı, Güney Koreli web3 girişimlerine sermaye dağıtmak için 100 milyon dolarlık bir yatırım ve hibe fonu kurdu. Fon, Güney Kore’deki oyun stüdyoları, GameFi, NFT’ler ve DeFi’ye odaklanacak.

Solana Labs iletişim başkanı Austin Federa’ya göre, fon, girişim kolunun sermaye havuzuna ek olarak Solana topluluk hazinesinden gelen sermaye tarafından destekleniyor.

Lee, “Kore’nin oyun endüstrisinin büyük bir kısmı web3’e taşınıyor” dedi. “Esnek olmak istiyoruz; çok çeşitli proje boyutları, ekip boyutları vardır, bu nedenle bazıları [our investments] risk boyutunda çekler olacak.”

Lee, genel olarak, oyun ve NFT’lerin Solana’nın Güney Kore’de gördüğü etkinliklerin çoğunluğunu oluşturduğunu ve bu da sektörleri web3 için doğal bir uyum haline getirdiğini söyledi.

Geçmişte Axie Infinity gibi sadece kullanıcıların para kazanması için var olan ve aslında oyundan zevk almayan oyun-kazanma oyunları hakkında çok sayıda eleştiri yapıldı. Bununla birlikte, son altı ayda bir dizi oyun stüdyosu, erişimlerini kripto yerli oyuncuların ötesine genişletme umuduyla oynanabilirliği geliştirmeye odaklandı.

Lee, 2022’nin ikinci yarısında Solana blok zincirinde daha fazla “yüksek kaliteli ve eğlenceli oyunların” piyasaya sürüleceğini tahmin ediyor. Bu oyunlar, oyna-kazan oyunların eğlenceli olmadığı yönündeki mevcut algıyı değiştirme potansiyeline sahip olacak. dedi.

“Bunun değişmek üzere olduğundan eminiz.”

Uzun vadede Lee, web3 oyunlarının mobil cihazlarda ücretsiz oynanan oyunlar kadar benimseneceğini düşünüyor. “Web3’teki oyunculardan ve geliştiricilerden çok fazla geri dönüş oldu” dedi.

Ancak web3 endüstrisinin üretken büyümesi göz önüne alındığında, zaman çizelgelerinin önemli ölçüde azaldığını da sözlerine ekledi.

“Oynaması ücretsiz uyarlamanın benimsenmesi muhtemelen sekiz yıl sürdü, bu nedenle web3 oyunlarının baskın gelir modeli olmasının dört yıl alacağını söylersek, bu konuda oldukça rahatım.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/07/solana-launches-100m-investment-and-grant-fund-for-south-korean-web3-startups/

Yorum yapın