Slalom ve Broadridge, bir ‘cüzdan cüzdanı’ başlatmak için Web3 projesinde güçlerini birleştirdiSlalom LLC ve Broadridge Financial Solutions Inc., dünya çapındaki finansal müşterilere danışmanlık ve kritik altyapı hizmetleri sağlama konusunda onlarca yıllık toplu deneyime sahiptir. Şimdi iki şirket, Web3 dünyasında çok eski bir sorunu çözmek için çabalarını birleştirdi: bir kullanıcının tüm dijital varlıklarını nasıl bulabileceği.

Fintech’in büyümesiyle, dijital varlıklara sahip olan kişilerin sayısı aynı anda arttı. A bildiri Insider Intelligence, kripto para birimine sahip ABD vatandaşlarının sayısını 34 milyona çıkarıyor ve artıyor.

Dijital varlıkların güvenli depolamaya ihtiyacı var ve sayıları arttıkça takip etme zorluğu da artıyor. Bu, Slalom ve Broadridge’in ortaklaşa, farklı platformlarda tutulan dijital varlıkları birleştirmenin ve kullanıcıya bilgi paylaşımı üzerinde kontrol sağlamanın bir yolu olan bir “cüzdan cüzdanı” geliştirmesine yol açtı.

“Sekiz farklı cüzdan yönetiyorum ve tüm varlıklarımın nerede olduğunu bulmak zor” dedi. Chris Thomas (resimde, solda), Slalom’un baş teknoloji sorumlusu. “Böyle bir araca sahip olmak, bu varlıkları görselleştirmeme ve toplamama ve hatta belki onları benzersiz şekillerde yeniden birleştirmeme izin verecek.”

Thomas,CUBE endüstri analisti ile konuştu John Kürkçü de AWS Zirvesi New York etkinliği, SiliconANGLE Media’nın canlı yayın stüdyosu theCUBE’de özel bir yayın sırasında. O katıldı Rob Krugman (resimde, sağda), Broadridge’in dijital şefi ve dijital cüzdan çözümünün geliştirilmesini ve Web3 dünyasının karşılaştığı mevcut zorlukları tartıştılar. (* Aşağıdaki açıklama.)

Sunucusuz bulut üzerine kurulu

İki teknoloji yetkilisine göre, ortak projenin bu yaz beta testine başlaması ve sonbaharda olası bir sürümle başlaması planlanıyor. Bulutta inşa edilmiştir, yararlanarak sunucusuz çözümler Amazon Web Services Inc.’den

Thomas, “Merkezi olmayan bir uygulama oluşturuyoruz, ancak bu, AWS’nin üzerine inşa edilmiştir” dedi. “İşimiz ölçeklendikçe ölçeklenen, S3, Lambda, DynamoDB gibi şeyler üzerine kurulu ve Cognito ve Amazon API Gateway gibi güvenlik ilkelerini kullanan sunucusuz bir mimarimiz var. Buluttaki Web2 temellerinin üzerine bir Web3 mimarisi oluşturuyoruz.”

İki şirket, tüketiciler tarafından kripto varlıklarından daha fazlası için kullanılabilecek bir çözüm öngörüyor. Kişisel veriler, bir geniş ağ günümüzün dijital dünyasında ve kontrolü sürdürürken hassas bilgileri paylaşma ihtiyacı muhtemelen daha kritik hale gelecektir.

Krugman, “Bu farklı merkezi olmayan ekosistemde, tüketici düzeyinde neler olup bittiğini kontrol edebilmek için bazı mekanizmalara ihtiyacınız var” dedi. “Kimlik bilgilerini ve sağlık kayıtlarını düşünün. Bunların hepsi bu ekosistemin bir parçası olacak. Bir yere gidip ‘Oh, bilgilerime mi ihtiyacınız var? Peki, sana telefonumdan vereceğim ve önümüzdeki 24 saat boyunca kullanabilirsin ama bundan sonra ona erişimin olmayacak.”

Krugman’ın vizyonunun gerçeğe dönüşmesi için Web3’ü çevreleyen mevcut teknolojinin basitleştirilmesi gerekecek.

“Eksik olan ve üzerinde çalışmaya çalıştığımız şey deneyim; Bu malzemeyi bugün kullanmak kolay değil ve bunun tatmin edilmesi gerekiyor,” dedi Krugman. “Bir şeyler yapmalısın, yani bu pazarlara katılmak isteyen 85 yaşındaki büyükanne ise, sadece kendilerini rahat hissetmekle kalmaz, aynı zamanda bunu nasıl yapacaklarını da bilirler. Sektör büyüdükçe bu sorunların çoğunu gidereceğini düşünüyorum.”

İşte tam video röportaj, SiliconANGLE’s ve theCUBE’nin bu konuyla ilgili kapsamının bir parçası. AWS Zirvesi New York etkinliği:

(* Açıklama: Slalom LLC, CUBE’nin bu bölümüne sponsor olmuştur. Ne Slalom ne de diğer sponsorlar, CUBE veya SiliconANGLE üzerindeki içerik üzerinde editoryal kontrole sahip değildir.)

Fotoğraf: Silikon AÇI

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/15/slalom-and-broadridge-join-forces-in-web3-project-to-launch-a-wallet-of-wallets-awssummitny/

Yorum yapın