Slack, Huddles sesli sohbetine video ve ekran paylaşımı ekler


Geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana gayri resmi sohbetler başlatmanın popüler bir yolu olan Slack’in Huddles sesli sohbet özelliği, şirkete göre her hafta milyonlarca kullanıcıyla bugüne kadar herhangi bir Slack özelliğinin en hızlı alımını gördü. Ve bu haftaki Frontiers konferansında Slack, isteğe bağlı video ve ekran paylaşımı ile toplu aramalarda işlevselliği genişletme planlarını duyurdu.

Slack Üründen Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rob Seaman, “Bugün sahip olduğu hafif, anlık ses öncelikli deneyimi koruyacak, ancak içinde bulunduğunuz herhangi bir toplantının kapsamını aşamalı olarak genişletebileceksiniz” dedi. bu sesi ekleyen kişi, grup görüşmesi başlatırken varsayılan seçenek olarak kalacaktır.

Özetlemek gerekirse, Slack Huddles, kullanıcıların sol kenar çubuğundaki bir “kulaklık” simgesini tıklayarak kanal konuşmalarında veya doğrudan mesajlarda meslektaşlarıyla sesli bir toplantı başlatmasına olanak tanır. Bu, bazı konuşmalar için yeterli olsa da, bu sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanan yeni toplantı işlevi, kullanıcılara aynı anda 50 kişiye kadar görüntülü aramaya geçme seçenekleri ekler. Görüşme sırasında çoklu görev yapmayı veya mesaj göndermeyi kolaylaştırmak için video beslemesini ayrı bir pencereye ayırmak da mümkün olacak.

Yaklaşan ekran paylaşımı seçeneği, iki katılımcının masaüstlerini toplu görüşmede aynı anda diğerlerine yayınlamasına izin verecek. Seaman, toplu ekran paylaşımını, bir tasarımın farklı versiyonlarına danışmak için video aracılığıyla kısaca toplanan ürün ekipleri veya satış personelinin yeni ve eski sözleşme tekliflerini hızlı bir şekilde karşılaştırması için yararlı olarak öngörüyor.

Slack, ekran paylaşımını engelliyor Gevşek

Slack Huddles, kullanıcıların ekranları diğer katılımcılarla paylaşmasına olanak tanır.

Slack ayrıca, toplu toplantı ekranının sağ tarafına, kullanıcıların bir toplantı sırasında dosya ve bağlantı paylaşmasına olanak tanıyan kalıcı bir mesaj dizisi ekliyor. Tüm mesajlar ve etkileşimler daha sonra otomatik olarak gönderilir ve daha sonra erişim için toplantının başlatıldığı Slack kanalına veya DM ekranına kaydedilir.

Sesli sohbetlerde olduğu gibi, video ve ekran paylaşımına Slack Connect kullanılarak erişilebilir olacak, yani aynı zamanda Slack kullanan istemciler ve diğer harici ortak çalışanlarla görüntülü aramalar başlatmak ve ekranları paylaşmak da mümkün olacak.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3664174/slack-adds-video-and-screenshare-to-huddles-audio-chat.html#tk.rss_all

Yorum yapın