Siz farkına bile varmadan, Windows 11 22H2 burada olacak


Windows 10 22H2 ve Windows 11 22H2, resmi olarak piyasaya sürülmeden önceki son aşamalarda. Windows 11 22H2, fidye yazılımlarına karşı ek koruma (gelecek hafta hakkında daha fazla bilgi) dahil olmak üzere dört gözle beklediğim birkaç harika özelliğe sahip olsa da, Windows 10 22H2’de gelen özelliklere dikkat etmediğimi fark ettim. Bu yüzden, içinde ne olduğu hakkında belgeler aradım ve neden önemli bir şey hatırlayamadığımı hemen anladım – çünkü Microsoft bu konuda fazla bir şey söylemedi.

Belirttiği ve aslında bu iyi bir şey, 22H1’den Windows 10 22H2 yükseltmesinin bir “etkinleştirme” paketi olacağı – yeni özellikleri etkinleştirmek için küçük bir kod parçası kullanıyor. Kullanıcılar zaten açılmayı bekleyen bilgisayarlarında 22H2 “özelliklerinin” çoğuna sahipler. Olarak Microsoft blog yazdı 28 Temmuz’da, sürüm, daha sonra daha fazla ayrıntı paylaşacağı “kapsamlı bir özellik kümesine” sahip. (Şirket, sürüm sürecini doğrulamak için zaten bir önizleme sunuyor.)

Windows güncelleme bildirimiMicrosoft

Windows 10 22H2 henüz resmi olarak çıkmadı, ancak şimdi kurmanın ve test etmenin yolları var.

Windows 10 bilgisayarınız Insider kanalına kaydolduysa ve sürüm önizleme kanalına katılmayı seçtiyseniz şimdi deneyebilirsiniz. Bilgisayarınızı “arayan moduna” geçirmek ve size Windows 10 22H2’yi sunmak için “güncellemeleri kontrol et”e tıklayın. Bir iş kullanıcısıysanız (Windows 10 profesyoneli) bu sürüm önizleme sürümü için destek. Kurulum çok uzun sürmedi ve başlangıçta herhangi bir görünür değişiklik görmedim. Bununla birlikte, yeniden başlatmanın ardından Windows’un Microsoft.YourPhone programını bulamadığına dair bir bildirim aldım. (Not: Kurulumdan önce o uygulamayı kullanmıyordum.)

Microsoft.YourPhone hata mesajıMicrosoft

Hata. Windows, bir güncellemeden sonra Microsoft.YourPhone programını bulamadığını söyledi.

Bu bilgisayar Windows 10 Professional çalıştırdığı için sorunu Microsoft’a bildirdim. Daha sonra ikinci kez yeniden başlattım ve mesaj görünmedi. Ama açıkçası bu yüzden şirket hala yazılımı beta test ediyor. Bu dağıtım sorunları genellikle büyük sorunlara neden olmaz, ancak son yükleme test süreci bu tür sorunları ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır.

Bir kenara, bu günlerde, önyükleme sürücünüz olarak SSD sürücüsü olmayan bir sistem satın alan veya kullanan hiç kimseye tavsiye etmiyorum. Daha eski sabit diskleri olan herkes, sistemlerinin alt performansla birlikte giderek daha yavaşladığını görecektir.

Peki Windows 10 22H2 tam olarak ne getirecek? Çoğu zaman, küçük işletmelerde bulunan bizler için, kullanabileceğimiz birkaç özellik sunulur. Geçen yılın 21H2 sürümünde, yeni özelliklerin çoğu kurumsal kullanıcılar içindi ve yalnızca belirli lisanslarla etkili olabiliyordu veya yalnızca belirli kullanım durumlarında gerekliydi.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3669291/before-you-know-it-windows-11-22h2-will-be-here.html#tk.rss_all

Yorum yapın