Şirketler hibrit çalışmayı benimserken Robin ofis rezervasyon yazılımını genişletmek için 30 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Pandemi sayesinde ekipler her zamankinden daha fazla dağılmış durumda. Bazı şirketler için bu, daha düşük seviyeli çalışanlar ile liderlik arasında bir kopukluk yarattı, ikincisi genellikle uzaktan çalışmaya şüpheyle yaklaşıyor. göre GoodHire’dan anketYöneticilerin %75’i, potansiyel odak eksikliğini ve şirket kültürünün kaybını gerekçe göstererek ofiste çalışan istiyor. Ama ayrı bir McKinsey tarafından yapılan anketçalışanların %87’si, seçme şansı verildiğinde uzaktan çalışma fırsatını benimseyeceklerini söyledi.

CEO’su Micah Remley, Robin. Brian Muse ve ikiz kardeşler Sam ve Zach Dunn, şirketlerin rezervasyon yazılımını kullanarak ofis alanlarını yönetmelerine yardımcı olmak için girişimi kurduktan sonra Remley, Robin’e katıldı.

Remley, Teknolojik Haberler’a bir e-posta röportajında ​​“C-suite liderlerinin, tesislerinin ve BT ekiplerinin canlı hibrit iş yerlerinin karmaşık teknoloji veya ayrıntılı dağıtım planları içermediğini anlamasını istiyoruz” dedi. “Her liderde yankı uyandıran bir şey, platformumuzun ofise gelmenin önündeki engelleri kaldırması ve seçim odaklı bir iş yeri yaratmasıdır. Çalışanların bir seçeneği olduğunda, ofise geri dönmek görevlerden daha az bağlantıyla ilgili hale geliyor.”

2014 yılında piyasaya sürülen Robin, bir konferans odası planlama uygulaması olarak başladı. Ancak son 8 yılda platform, masa rezervasyonu, oda rezervasyonu ve misafir yönetiminin çeşitli yönlerini ele alacak şekilde genişledi. Robin’e web veya mobil üzerinden erişen çalışanlar, ofise gelmeden önce oda, masa ve ekipman talep edebilir. Robin’in misafir giriş özelliklerini tercih eden müşteriler, ziyaretçilerin ofis politikası kapsamında gerekli olan feragat ve Gizlilik Sözleşmesi gibi evrakları göndermelerini sağlamak için platformu kullanabilir.

Robin

Resim Kredisi: Robin

Remley, Robin’i zaman içinde ofis kullanımını izleme aracı olarak da kullanıyor. Arka uçta yöneticiler, insanların farklı alanları nasıl kullandığını görebilir ve belirli bir kat için ideal koltuk, masa ve ortak alan sayısını bulmak için bir hesap makinesine dokunabilir. Daha yeni bir yetenek olan “Global Hybrid Trends Dashboard”, aynı büyüklükteki, sektördeki ve bölgedeki diğer şirketlerin kullanım istatistiklerini göstererek referans noktaları sağlar.

Remley, “Robin, ofise ne zaman geleceğinize dair akıllı öneriler sunmak için favorilerinizi, ekibinizi ve en çok tanıştığınız kişileri bir araya getiriyor ve iş arkadaşlarınızın yakınındaki masaları ve alanları otomatik olarak önererek planlamanın zahmetini ortadan kaldırıyor” dedi. “Ofis kullanımı analitiği, yöneticilere ofisi kimin kullandığı, ne zaman kullandığı ve en çok hangi alanların kullanıldığı konusunda görünürlük sağlıyor. Şirketlerin personel sayısı zamanla değiştikçe Robin, müşterilerin değişen zamanlar için alanlarını nasıl optimize edeceklerini anlamalarına yardımcı oluyor.”

Bazı çalışanlar bu düzeyde izleme konusunda rahat olmayabilir. Robin, kullanım verilerini anonimleştirdiğini ve bunları alanlar, katlar ve binalar arasında topladığını söylüyor. Ancak platformun bunu ne ölçüde yaptığı belli değil. Remley’den açıklama istedik.

Envoy, Officely ve OfficeRnD gibi ofis planlama girişimlerine karşı rekabet etmenin yanı sıra, Robin’in en büyük zorluğu hibrit çalışmanın gücünü kaybetmediğini kanıtlamaktır. göre TinyPulse çalışmasıİK liderlerinin %80’inden fazlası, hibrit kurulumların çalışanlar için uzaktan veya tamamen ofis içi programlardan daha yorucu olduğuna inanıyor. İş gücünün bazı kesimleri, diğerlerine kıyasla hibrit konusunda daha az iyimser — Deloitte yakın zamanda bulundu Uzaktan ve ofis içi çalışmayı birleştiren kadınların yarısından fazlasının “çalışma düzenlerinde zaten bir esneklik eksikliği yaşadıklarını veya bunun gelecekte olacağından endişe duyduklarını” belirtti. Ancak, ofise gelen personelin evde kalan personelle dengelenmesi gibi, hibrit ile ilgili lojistik sorunların çoğu herkesi etkiler.

Olarak Computerworld’deki parça dikkat çekiyor, hibrit çalışma, ofiste daha yetenekli ve istekli insanları ödüllendiren bir “adaletsizlik mayın tarlası” haline gelebilir. İçinde Gartner anketiAnkete göre, uzaktan çalışmayı tercih etme olasılığının erkeklerden daha yüksek olduğu kadın bilgi çalışanlarının %59’u, ofis içi çalışanların daha yüksek performans gösterdiğini düşünürken, %78’i ofis çalışanlarının daha yüksek performans gösterdiğine inanıyor. terfi etmek.

Robin

Resim Kredisi: Robin

Remley, hibrit çalışmanın başarısızlığa mahkum olduğu fikrine karşı çıkıyor. Robin gibi yazılımların şirketlere, herkesi olmasa da en çok çalışanları memnun eden bir çalışma stratejisine ulaşmak için ihtiyaç duydukları verileri sağlayabileceğini iddia ediyor. Her durumda, başlangıç, müşterileri sıraya koymakta sorun yaşamadı. Remley, ordular ve hükümetler ile Toyota, Twitter, Mailchimp ve Peloton gibi markalar da dahil olmak üzere binlerce ekibin işlerini organize etmek için Robin’i kullandığını söylüyor.

Yatırımcı güven oylamasında Robin, Firstmark, Accomplice, Boldstart ve Allegion Ventures’ın katılımıyla Tola Capital liderliğindeki 30 milyon dolarlık C Serisi turunu bugün kapattı. Remley, Robin’in toplamını 59 milyon doların üzerine çıkaran sermayenin platform geliştirmeye, uluslararası genişlemeye ve Robin’in 190’dan fazla kişi sayısını artırmaya harcanacağını söylüyor.

“Robin her zaman hibrit iş deneyimine odaklandı ve sonunda iş yerlerinin bu yönde değişeceğini biliyordu. Pandemi bu değişimi herkesin tahmin edebileceğinden daha hızlı hızlandırdı” dedi. “Şirketler daha yalın olmaya odaklandıkça, hibrit çalışma, maliyet tasarrufu sağlayan bir önlem olarak daha da çekici hale geliyor. Müşterilerimizin çoğu, son iki yılda ticari gayrimenkul ayak izlerini azalttı ve bunun devam etmesini bekliyoruz. İşe alıştığımız şekilde geniş bir ofise dönüş öngörmüyoruz… Çalışanlar bunu istemiyor ve bir durgunluk ortamında bile ofise tam dönüş yapmak ekonomik olarak mantıklı değil.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/robin-raises-30m-to-expand-its-office-reservation-software-as-companies-embrace-hybrid-work/

Yorum yapın