Singapur’un taksi operatörü ComfortDelGro, Malezya ve Güney Kore’den gelen turistlerin ücret ödemek için mobil cüzdan uygulamalarını kullanmalarını sağlıyor – Teknolojik Haberler


KonforDelGroSingapurlu bir taksi operatörü olan , Perşembe günü Alipay+ ile ortaklığını duyurdu ve Malezya ve Güney Kore’den gelen turistlerin mobil cüzdan uygulamalarını kullanmalarını sağladı Dokun ve Git eCüzdanı ve Kakao Pay Singapur’da taksi ücretini ödemek için.

ComfortDelGro Taksi CEO’su Jackson Chia, “Singapur sınırlarını yeniden açarken, turistlerin bizi ziyaret etmesini dört gözle bekliyoruz” dedi. “Bu nedenle, Malezya’nın Touch ‘n Go eWallet’i ve yakında Güney Kore’nin Kakao Pay’inin ComfortDelGro taksilerinde kullanıma sunulması gibi nakitsiz ödeme seçeneklerine izin verdiği için Alipay+ ile ortaklığımız hayati önem taşıyor ve hem Malezyalı hem de Güney Koreli turistlerin taksi ücretlerini ödeyin.”

Chia, müşterilerin taksi ücretlerini kendi mobil uygulamalarında (Touch ‘n Go eWallet veya Kakao Pay) önceden ödeyebilecekleri için ortaklığın yerel para birimini değiştirmeye gerek kalmadan uygun ödeme seçenekleri sunacağını da sözlerine ekledi.

Malezya’nın Touch ‘n Go’su artık Taksilerde, Güney Kore’nin Kakao Pay’i ise yakında mevcut olacak.

2022’nin ilk dört ayında Singapur’a gelen ziyaretçi sayısı, geçen yılın tamamını çoktan aştı. rapor Straits Times tarafından. Şirket, Malezya’nın en çok turistin geldiği ülkelerden biri olduğunu ve Güney Kore’nin de Singapur için önemli bir gezgin kaynağı pazarı olduğunu söylüyor.

Ülkede yaklaşık 9.000 Comfort ve City Cab taksi filosuna sahip olan Singapur’un en büyük taksi operatörü şu anda 20’den fazla farklı nakitsiz ödeme seçeneğini desteklerken, Alipay+ Filipinler merkezli GCash, Tayland’ın TrueMoney’i de dahil olmak üzere dünya genelinde e-cüzdanları destekliyor. , Alipay Hong Kong ve daha fazlası.

Cherry Huang, “ComfortDelGro Taxi ile yaptığımız destek ve işbirliği sayesinde, Alipay+ tarafından desteklenen tüm mobil ödeme kullanıcılarına, aşina oldukları mobil cüzdanlarla ödeme yapabilecekleri Singapur’da sorunsuz ve akıllı bir dijital seyahat deneyimi sunmayı amaçlıyoruz” dedi. , Ant Group’un Güney ve Güneydoğu Asya’daki küresel ticaret ortaklığı ekibinin genel müdürü. “Singapur sınırlarını açmada öncülük ettiği ve turistleri şehir devletine geri getirdiği için bu ortaklık aynı zamanda harika bir zamanda geliyor.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/singapores-taxi-operator-comfortdelgro-enables-tourists-from-malaysia-and-south-korea-to-use-mobile-wallets-apps-for-paying-fares/

Yorum yapın