Singapur, Crypto.com’a ilkesel onay verdi


Singapur merkezli kripto para borsası Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bir lisansın onaylanmasının sonunda şehir devletinde bir dizi ödeme hizmeti sunmasına izin vereceğini söyledi.

İlgili makaleye bakın: Singapur kendi şartlarına göre kripto endüstrisine ısınıyor

Hızlı gerçekler

  • Firma Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında, Crypto.com’un Büyük Ödeme Kurumu Lisansı için Singapur Para Otoritesinden (MAS) ilkesel bir onay aldığını söyledi.
  • Lisans verilirse Crypto.com, Singapur’daki müşterilere Dijital Ödeme Simgesi (DPT) hizmetleri de dahil olmak üzere Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında ödeme hizmetleri sunabilecektir.
  • Onay, Bybit’in BAE’de FTX ve Binance’in Dubai’de kripto lisansları alarak kripto işi yürütmek için prensipte bir onay almasıyla geldi.
  • Crypto.com, Dubai Virtual Assets Regulatory Authority’den (VARA) Virtual Asset MVP Lisansı için geçici onay aldı ve Dubai’de kripto para borsası hizmetini başlatmayı planlıyor.
  • Nisan ayında, MAS genel müdürü Ravi Menon, şehrin “sorumlu bir küresel kripto merkezi” olarak görülmek istediği için lisanslama sürecinin sıkı olduğunu söyledi.

İlgili makaleye bakın: Bir kaya ile sert bir yer arasında kalan Singapur, kripto gözetimini sıkılaştırıyorKaynak : https://forkast.news/headlines/singapore-crypto-com-in-principle-approval/

Yorum yapın