Şimdi Uber’de akşam yemeği rezervasyonları yapabilir ve etkinlik biletleri satın alabilirsiniz – Teknolojik Haberler


Uber, Salı günü ABD ve Meksika genelinde 15 şehirdeki müşterilerin doğrudan uygulama üzerinden akşam yemeği rezervasyonları veya canlı etkinlikler gibi deneyimlere göz atma ve rezervasyon yapma olanağı sağlayacak yeni bir özelliği piyasaya sürüyor.

Uber uygulamasındaki Keşfet sekmesi, Uber’e göre, yiyecek ve içecek, sanat ve kültür, gece hayatı, müzik ve şovlar ve daha fazlası gibi kategorilerde önerilen varış noktalarını kullanıcının geçmişteki Uber ve Uber Eats kullanımına göre dolduracak. Uygulama, binicileri kolayca bir yolculuk rezervasyonu yapmak için “şimdi oraya gitmeye” davet edecek. Belirli restoranlar ve barlar, yolculuklarda %15 indirim sunacak, bu da şimdilik 10 dolara denk geliyor – Uber, Teknolojik Haberler’a bu indirimlerin sürücüleri etkilemeyeceğini söyledi, ancak ayrıntı vermedi.

Uber Explore ürün lideri Adib Roumani, Teknolojik Haberler’a “Müşterilerimizi yolculuğun ötesine taşımak için Uber Explore’u kurduk” dedi. “İnsanlar her zaman A noktasından B noktasına yolculuğun bir parçası için Uber uygulamasına geldiler – bu yüzden biz de genişlemek ve varış noktasına ilham vermek için heyecanlıyız. Müşteriler, çeşitli kişiselleştirilmiş teklifler ve deneyimler aracılığıyla, yakınlarındaki trend olan yerleri görebilecek ve aynı zamanda kendi bölgelerindeki etkinliklere ve etkinliklere göz atabilecekler.”

Uber’in sözcüsü Conor Ferguson, Uber’in bu yeni özellikle amacının, artan kullanıcı katılımı ve kullanım durumları aracılığıyla artan yolculukları teşvik etmek olduğunu ve bunun Uber için artan gelirle sonuçlanabileceğini söylüyor.

Uber Explore, kullanıcıların bölgelerindeki restoranları bulmasına, yorumları okumasına, rezervasyon yapmasına ve oraya bir yolculuk rezervasyonu yapmasına olanak tanır.

Şirket geçen ay 2021 dördüncü çeyrek kazançlarını açıkladı ve Uber’in teslimat ve navlun 2020’nin 4. çeyreğinden bu yana %78 ve %245 artmasıyla gelir akışlarını açıkça çeşitlendirmesine rağmen, araç çağırma işi Uber’in nakit ineği olmaya devam ediyor. Uber geçen yıl güçlü bir gelir artışına sahip olsa da, şirket hala kârlı değil ve büyük olasılıkla, bu olana kadar platformuna çeşitli yeni yollarla trafik çekmeyi deneyecek.

Teknolojik Haberler sormuş ve yanıt alamamış olsa da, Uber’in bir müşterinin Uber Cüzdanı ve ödeme profili aracılığıyla uygulama üzerinden satın alınan etkinlikler için herhangi bir bilet kesip almayacağı belli değil.

Uber, Keşfet özelliğini etkinleştirmeye yardımcı olmak için bir dizi ortaklığa dayanacaktır. Keşfet’in ilk sürümü, örneğin, kullanıcıların çeşitli restoranlarda yorumları görmelerine, öneriler almalarına ve rezervasyon rezervasyonu yapmalarına olanak tanıyan Yelp ile entegre edilmiştir.

Buna ek olarak, Uber, Ferguson’a göre, Yeni Zelanda merkezli bir talep istihbarat platformu olan PredictHQ ile entegre oldu ve Ferguson’a göre, müşterilere orada bir yolculuk rezervasyonu yapabilecekleri veya etkinlik hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri etkinliklerin gösterilmesine izin verdi.

Salı günü, Uber Keşfet özelliği Atlanta, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, Memphis, Minneapolis-St’de yayınlanacak. Paul, New Orleans, New Jersey, Upstate New York, Orlando, San Antonio, San Francisco ve Seattle’ın yanı sıra Mexico City pilot olarak.

Şirket, Uber’in önümüzdeki haftalarda ve aylarda ürünü daha fazla şehre yaymayı planladığını ve yol boyunca daha fazla etkinlik fırsatı ve deneyimini entegre etmeyi planladığını söyledi. Uber, bu programla başarıyı nasıl ölçeceğine ve bunun genişleme kararlarını nasıl etkileyeceğine ilişkin ayrıntı taleplerine yanıt vermedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/01/uber-launches-explore-to-book-events-and-reservations/

Yorum yapın