Şimdi LL Bean’in Klasik Ördek Botlarını Yakalama Zamanı


doğduktan New York’ta ve Güney’de büyüdüm, birkaç yıl öncesine kadar belirli bir New England Americana parçasıyla hiç karşılaşmamıştım. Bir bölgeyle o kadar güçlü bir şekilde özdeşleşen türden bir öğe ki, hayranları spor takımı fandom seviyelerine yaklaşıyor. 110 yaşındaki çocuktan bahsediyorum LL Fasulye Ördek Çizmesialternatif olarak Fasulye Çizmeleri olarak da adlandırılır, onları sev ya da nefret et bakışlarıyla.

Nesiller boyunca New England tarzının temelini oluşturdular, ancak iyi bir şehir botunun veya karlı günler için açık hava angarya botunun tadını çıkarmak için Kuzey Appalachian harikalar diyarında dolaşmak zorunda değilsiniz. Bu, bir çift bulabilirseniz, çünkü LL Bean onları hala elle yapıyor ve her yıl yetersiz kalıyor.

Hikayelerimizdeki bağlantıları kullanarak bir şey satın alırsanız komisyon kazanabiliriz. Bu, gazeteciliğimizi desteklemeye yardımcı olur. Daha fazla bilgi edin.

Her İki Dünyanın En İyisi

İlk izleniminiz, çılgın bir çizme bilim adamının bir laboratuvarın derinliklerinde tamamen farklı iki çizme türünü diktiği bir Frankenshoe gibi oldukları olabilir. Üst yarısı normal bir bot gibi görünüyor – zengin kahverengi derisi ile klas bir bot – gözleriniz kalın, yakışıklı bağcıkların arasından geçene kadar. Botun alt kısmı … kauçuktur. Üç kalın beyaz dikiş çizgisi onları deri sayalara bağlar ve ardından bunların altında, istiflenmiş topuklu tabanlar, açık ten rengi ve sepet örgüsü desenli başka bir kauçuk parçasından oluşur. Neler oluyor?

Ördek Botları, bir lastik çizmenin alt kısımlarını bir deri çizmenin bağcıklı üst kısımlarıyla birleştirerek iki sorunu çözer. Tamamen lastik bir çizme kadar havasız ve bunaltıcı değiller, ancak tüm gün su birikintileri ve karda gezinirken tamamen deri bir ayakkabıya göre sızıntılara daha az eğilimlidirler. Ayrıca, deri sayadaki bağcıklar kullanıcıya daha fazla ayarlanabilirlik ve daha iyi uyum sunar.

Ya bir metreden fazla derin karda yürüyorsanız? Bunu Bean Boots’umda sayamayacağım kadar çok yaptım ve henüz su sızmadı. Ayak parmaklarının üzerindeki düz kısım ve botların kenarları en çok karla temas ediyor ve iyi korunuyor. Bean Boots’un alt kısmındaki kauçuk, 17 inçlik karda delik açarken bile ayaklarımı kuru tutar. Sepet örgülü tabanlar kavrar ve ıslak zemini bal sürahisi tutan bir ayı kadar yakından sarar. Kuru zeminde normalden daha hızlı yıpranabilecek kadar yumuşak görünüyorlar, ancak bunlar zaten karlı günler için botlar.

Gün Boyu Konfor

Fotoğraf: LL Bean

LL Bean, Maine’de Bean Boot’u hala elle yapıyor ve klasik 8 inçlik yalıtılmamış versiyon için hala 149 $ ‘dan uygun fiyatlı. şimdi bir tane var tür sayısı Farklı yükseklik, yalıtım, renk ve su geçirmez Gore-Tex astarlı satılık Bean botları. Benim tavsiyem, astarsız, yalıtımsız klasik versiyonu tercih etmeniz ve ihtiyacınız olduğunda kalın yün çoraplar giyerek sıcaklık katmanızdır. Gerçekten soğuk günlerde daha fazla sıcaklığa ihtiyacınız varsa, bir çift ile değiştirebilirsiniz. LL Bean’in kürklü iç tabanları.Kaynak : https://www.wired.com/story/review-ll-bean-duck-boots/

Yorum yapın