Shopify demoları Apple’ın RoomPlan’ı, tüm mobilyaları odadan çıkarırAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Kanada merkezli e-ticaret sitesi Shopify, Apple AR aracılığıyla bir odayı mobilyalarla doldurmadan önce temizlemek için Apple’ın RoomPlan API’sinin beklenmedik bir şekilde kullanıldığını gösterdi.

Apple, RoomPlan’ı WWDC 2022’de duyurdu, ancak bu AR teknolojisi kendi başına herhangi bir Apple uygulaması olmayacak. Bunun yerine RoomPlan, geliştiricilerin kendi uygulamalarının bir parçası olarak özelliklerini sağlamak için yararlanabilecekleri bir API’dir.

Perakendecilerin, müşterilere, örneğin mobilyaların belirli öğelerinin evlerinde nasıl görüneceğini göstermek için RoomPlan API’sini kullanabileceği tahmin ediliyordu. Ikea, Apple’ın 2017’de ARKit’i duyurmasından kısa bir süre sonra bunu zaten yapıyor, ancak RoomPlan daha yeni LiDAR teknolojisinden yararlanıyor.

Shopify, API’yi kendi mobilya alışveriş uygulamasında benimsemenin bir yolunu gösterdi. İnsanların pencere kenarındaki bir kanepenin nasıl görünebileceğini görmelerine izin vermenin yanı sıra, kullanıcıların temiz bir sayfa ile başlayabilmeleri için odayı temizleyebilir.

Shopify’dan Russ Maschmeyer, diğer tweet’lerinde bu özelliği “Space Eraser” olarak adlandırıyor ve “sıfırlama düğmesi” olarak tanımlıyor.

“Space Eraser, boşlukları yüksek doğrulukla modeller,” diye devam etti, “odayı tanımlayan nesneleri, boyutlarını, konumlarını, yönelimlerini yakalar…”

Maschmeyer, “Canlı piksel verileri, AR kullanılarak gerçek alanınıza yerleştirilebilen ve ardından dijital olarak düzenlenebilen odanızın gerçekçi bir dijital ikizini sağlamak için LiDAR derinlik verileriyle birleşiyor” dedi. “Boş bir odayla, alışveriş yapanlar artık kendilerini otomatik olarak düzenlemek için mevcut mobilyaların yönlendirmesinden yararlanan oda setleri arasında gezinebilirler.”

Shopify’ın demosu bitmiş bir uygulama değil ve şirket ne zaman gönderileceğini açıklamadı.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/07/15/shopify-demos-apples-roomplan-strips-all-furniture-from-room?utm_medium=rss

Yorum yapın