Share, şirketlerin çalışanlarına ulaşım sağlamalarına yardımcı olmak için 12 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Mobiliteyi PaylaşınŞirketler için ulaşım çözümleri sunan , bugün Iron Gate Capital ve Yenileme Fonları liderliğinde İstihdam Teknolojisi Fonu, JobsOhio, Seamless Capital ve diğerlerinin katılımıyla 12 milyon dolarlık A Serisini kapattığını duyurdu. CEO Ryan McManus, yeni nakitle hedefin üç yönlü olacağını söyledi: büyümeyi, insanları ve ürünü desteklemek.

McManus bir e-posta röportajında ​​Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, “Finansman, kurumsal müşterilerimizin ülke genelinde 2.000’den fazla lokasyonunda büyümemize ve bunu gerçekleştirmek için doğru insanları işe almamıza olanak tanıyor” dedi. “Bizden genişletmemizi istedikleri alanlarda ayak izimizi genişletmek ve platformumuza daha fazla özellik eklemek için iyi bir konumdayız.”

2016 yılında kurulan Share, başlangıçta otonom araçlara odaklanmıştı. Ancak daha sonra “hizmet olarak mobilite”ye döndü; McManus, şirketin pandemi sırasında bir ürün-pazar uyumu bulduğunu söylüyor.

“İnsanlar işe dönmeye başladığında ve şirketler ciddi şekilde işçiye ihtiyaç duyduğunda, şirketlerin arabası olmayan kişileri işe almaları durumunda işe alım havuzlarının %20’den %60’a çıktığını hemen fark ettik. McManus, “İşverenlerin çalışanları işe almalarına, bu açık pozisyonları doldurmalarına ve onları elde tutmalarına yardımcı olan bir hizmet sunmak” ortaya çıktı. “Kurumsal şirketlere, işgücü eksikliğini çalışanlara sağlanan bir fayda olarak ulaşım sağlayarak çözebileceklerini gösterdik. Google gibi şirketler zaten bunu büyük merkezlerdeki çalışanlar için bir avantaj olarak sağlıyordu, ancak daha fazla kurumsal şirket Ortabatı gibi bölgelere hak iddia ettikçe, güvenilir banliyö taşımacılığına duyulan ihtiyaç açıktı.”

Mobiliteyi Paylaşın

Resim Kredisi: Mobiliteyi Paylaşın

Ulaşım, teknoloji devleri arasında yaygın bir çalışan avantajıdır (aktivist yatırımcıların baskısı altında olanlar hariç, belki). 2020 yılı itibariyle bir tahmini Körfez Bölgesi’nde 1.020 özel banliyö servis otobüsü – 250 milyon doları aşan özel bir ulaşım sistemi. Bazı Silikon Vadisi otobüsleri yolculuk Her gün işçileri almak için San Francisco’dan 55 mil uzakta.

Özel servis programlarının dramatik genişlemesi, teknoloji endüstrisinin büyük şehirlere uyguladığı baskıları yansıtıyor. Özellikle Silikon Vadisi’nde, yüksek maaşlar konut fiyatlarını yükselterek beyaz ve mavi yakalı işçileri işlerinden uzaklaşmaya zorladı. Uygun fiyatlı toplu taşıma veya servisler olmadığında, çalışanlar işe gitmek için ceplerinden ödeme yapmak zorunda kalıyor. Bu orantısız bir şekilde düşük gelirli çalışanları etkiler; göre ABD Bakanlığı Toplu taşımadüşük gelirli Amerikalılar gelirlerinin %37’sini işe gidip gelmek için harcıyor – artan gaz fiyatları ile artması muhtemel bir yüzde.

Share, kısaca küçük şirketlerin kendi mekik tabanlı ulaşım çözümlerini oluşturmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış araçlar geliştirir. Platform, rotalar oluşturmak ve planlamak için bir şirketin verilerinden yararlanır ve araç ve sürücüler sağlamak için yerel filo operatörleriyle birlikte çalışarak gerçek zamanlı araç takibine olanak tanıyan bir araç seti sunar. (Sürücülerin gizlilikle ilgili sonuçlarından endişe duymaları halinde izlemeyi devre dışı bırakıp bırakamayacaklarına dair bir haber yok.)

McManus, Share’in birlikte çalıştığı tüm sürücülerin maaşlı olduğunu ve bir şirketin gereksinimlerine bağlı olarak farklı araçlar kullandığını söyledi. Müşteriler, canlı temsilci desteği ile bir sevk ekibi ve sürücü yardım hattı alır.

“İşgücü sıkıntısı, günümüzde kurumsal şirketlerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri. İK departmanları, yetenekleri çekmek ve mevcut işgücünü daha iyi elinde tutmak için çalışanlarının yaşadığı yerlere daha önce hiç girmemişti,” dedi McManus. “Ülkenin herhangi bir yerindeki şirketlerin, çalışanlarının nereden geldiğini doğrudan gösteren çalışan verileri aracılığıyla daha iyi ve daha geniş yetenek erişimine sahip olmalarını sağlıyoruz.”

Hizmet olarak mobilite pazarının 2026 yılına kadar 182.12 milyar dolardan 210.44 milyar dolara büyümesi bekleniyor. binaen Fortune Business Insights’a. Başına McKinsey’e göre, yatırımcılar 2010’dan bu yana 2.000’den fazla mobilite şirketine yaklaşık 330 milyar dolar akıttı.

Ama her zaman düzgün bir seyir değil. McManus, 2020’de, pandeminin operasyonları durdurmasıyla Share neredeyse bir gecede gelirinin %96’sını kaybettiğini söyledi. Bununla birlikte, teknolojideki daha geniş bir yavaşlamanın ortasında bile, özellikle şirketler Ortabatı ve Güney eyaletlerine genişledikçe, Share’in kurumsal modeliyle ölçeklenebilecek bir yerde olduğunu iddia etti. Şirket, bu yıl 100’den fazla lokasyonda Share destekli rotalar eklemeyi planlayan müşterilerle birlikte 11 eyalete genişledi.

Mobiliteyi Paylaşın

Resim Kredisi: Mobiliteyi Paylaşın

Ufukta belediyelerle yapılan çalışmalar genişletilmiştir. McManus, Share’in, isteğe bağlı yolculuk paylaşımı gibi işlev gören, ancak filo araçlarıyla çalışan bir hizmet olarak mobilite programları oluşturmak için şehirlerle birlikte çalışabileceğini açıkladı. Şehirler, iş parklarına ve belediye otobüslerinin gitmeyeceği diğer yerlere ulaşım sağlamak için toplu ve özel toplu taşımayı karıştırarak kendi araçlarını veya Ortak ortaklarını kullanabilir.

Via gibi girişimler bunu zaten yapıyor. Ancak McManus, Share’in platformunun yeterince farklılaştığını düşünüyor.

“Girişim şirketleri enflasyon, işçi sıkıntısı, tedarik zinciri sorunları ve kârlılığını doğrudan etkileyen diğer faktörlerle savaşmaya devam ederken, işgücü sorunlarına ekonomik, ölçeklenebilir bir çözüm ihtiyacının kritik olduğu açık. McManus, ulaşım ve banliyö avantajlarına daha iyi erişim, bu boşlukların kapatılmasına yardımcı olabilir” dedi.

Yeni nakitten yararlanan Columbus, Ohio merkezli Share, iş gücünün büyüklüğünü yıl sonuna kadar 35 çalışandan 75’e çıkarmayı planlıyor. Şirket bugüne kadar 19 milyon dolarlık risk sermayesi topladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/share-raises-12m-to-help-companies-offer-transportation-to-their-employees/

Yorum yapın