Shaquille O’Neal’ın Marka Müdürü Kendi Adı İçin Oğlunun Marka Uygulamasına Karşı Çıkıyor


itibaren shaq-saldırı! borç

Bu sitede Shaquille O’Neal ile ilgili iç karartıcı sayıda Techdirt hikayesi vardı. Bunu, Shaq’ın NBA için TNT stüdyo yayınlarına yaptığı katkılara kesinlikle hayran olan bir basketbolsever olarak söylüyorum. Öte yandan, Shaq’ın sayfalarımıza girmesi pek de iyi sebeplerden dolayı olmadı. Sadece bir IP adresine dayalı olarak bir eve yapılan çocuk pornosu baskınının bir parçası olduğu ya da sosyal medya hesaplarını yönetmek için tuttuğu şirketin, tutamaçlarını kullanarak 11 Eylül gerçeğini değiştirdiği zamanlar vardı.

Eh, şimdi Shaq kesinlikle tuhaf nedenlerle Techdirt’e geri döndü. Bak, Shaq’ın adında bir ticari marka var, bu mantıklı. Ayrıca hissedarı olduğu ABG adlı bir marka yönetim şirketi de var ve bu da mantıklı. ABG, Shaq’ın ticari markasına kesinlikle benzeyen birinin ticari marka başvurusuna karşı çıkmaya karar verdi, bu da mantıklı. Bütün bunlarda anlam ifade etmeyen kısım, muhalefetin Shaq’ın oğlu Shaqir O’Nea’ya karşıl, kendi adını markalaştırmak için.

NBA efsanesi Shaquille O’NealAuthentic Brands Group en küçük oğlunu durdurdu Şakir kendi adını ve benzerliğini ticari marka haline getirmekten. Texas Southern University Tigers’da basketbol oynayan 19 yaşındaki genç, babası gibi ticari girişimlere ilk adımlarını atmayı hedefliyor, ancak babasının şirketi tarafından engelleniyor.

15 Temmuz’da ABG dava açtı Muhalefet Bildirimi Shaqir’in başvurusuna karşı, yani Shaq’ın holding şirketi, isimlerinin karışıklığa neden olacak kadar benzer olması nedeniyle oğlunun ticari marka tescilini esasen engelleyen bir şikayette bulundu.

Şimdi, bu bir baba-oğul kavgası olmaktan çok, bununla ilgili raporlama, her O’Neal için marka yönetim şirketlerinin ikisi arasında bir sürtüşme geçmişi olmasıyla ilgili gibi görünüyor. Yine de, hepsi çok garip. Ne de olsa, babanız size kendi adına çok yakın bir isim vermeye karar verdiği için kendi ünlü isminizi markalaştıramamak, biraz orijinal bir günah tipi durum gibi görünüyor. Shaq’ın isim verme kibri sayesinde Shaqir kendi ismini markalaştıramaz mı? Sakatlamak.

Öte yandan Shaq, şöhret ve finans söz konusu olduğunda ailesiyle nasıl başa çıktığı konusunda da çekingen değil.

Peki bu nasıl sallanmayla sonuçlanır? Muhtemelen, Shaqir’in isim ve benzerlik haklarından para kazanmasına izin verecek şekilde herhangi bir mahkeme işleminin dışında bir tür anlaşma ile.

“Peki bu dava nasıl sonuçlanacak?” avukat yazar. “Hiçbir yargılama olmadan karara bağlanmalı. Aslında, bu kadar ileri gitmesine şaşırdım. Shaq’ın dahil olduğu iki şirketin birbirlerine karşı dava açması için neredeyse hiçbir mazeret yok.”

Ve evet, bu muhtemelen doğru, ama o kadar ileri gitmemiz bile aptalca görünüyor. Ya da, eğer bu gerçekten bir yere serme, sürükleme kavgası olacaksa, o zaman sanırım bu yıl O’Neal evindeki Şükran Günü yemeği biraz gergin olacak.

Under: shaq, shaquille o’neal, ticari marka

Şirketler: otantik markalar grubuKaynak : https://www.techdirt.com/2022/08/05/shaquille-oneals-brand-manager-opposes-trademark-app-from-his-son-for-his-own-name/

Yorum yapın