Shanghai Data Exchange, ticareti yapılamayan NFT’leri piyasaya sürüyor


Şanghay Veri Değişimi, çıkış yaptı Borsa Çarşamba günü dijital varlık ticaretine başladıktan bir gün sonra, ikincil ticarete izin vermeden blockchain tabanlı dijital varlıklar.

İlgili makaleye bakın: Ant Group, JD.com, Tencent ‘dijital koleksiyon’ spekülasyonlarına direnme sözü verdi

Hızlı gerçekler

  • İlk çıkış, Çin hükümetinin NFT yutturmacasına karşı tutarlı uyarılarına ve Şanghay’ın yerel hükümetinin ekonomiyi canlandırmak için NFT’yi kullanmayı ummasına rağmen gerçekleşti.
  • Bu dijital varlık grubu, Shanghai Data Exchange, Çinli ayakkabı üreticisi Warrior ve Çinli gençler arasında popüler bir video akış platformu olan Bilibili tarafından ortaklaşa yayınlandı. Bu varlıklar, Bilibili tarafından geliştirilen Yüksek Enerji Zinciri blok zincirine dayanmaktadır.
  • Bilibili yorum yapmadı Forkast’ın dijital varlık hakkında sorguladı, ancak bunun bir NFT olduğunu inkar etmedi. Varlıklar ücretsiz olarak dağıtılır ve dijital varlığın özelliklerine göre her varlık bir çift fiziksel ayakkabı ile değiştirilebilir. tanıtım sayfası.
  • Kasım 2021’de kurulan Şanghay Veri Değişimi, şirketlere ticaret veri ürünleri sağlayan devlete ait bir kurumdur.
  • Çin, NFT’lerin abartılmış doğasını eleştirmeye ve spekülasyona son verilmesini talep etmeye devam ederken, Şanghay’daki yerel yönetimler ve Pekin Çin ekonomisi ülkenin sıfır-Covid politikasının ortasında yavaşlarken, NFT’leri ekonomiyi artırmanın bir yolu olarak geliştirmeyi önerdiler.

İlgili makaleye bakın: Pekin ve Hengqin, mücadele eden ekonominin ortasında metaverse’yi hızlandırdıKaynak : https://forkast.news/headlines/shanghai-data-exchange-untradeable-nfts/

Yorum yapın